Jump to content

Закупуване на флоберка

Recommended Posts

Колеги имам желание да закупя флоберка, доста се рових доста погледах но предпочитам колеги с опит да споделят мнение за марки и качество. защото пазара е наводнен и са предлагат какви ли не пушки, да кажем цена около 1000, благодаря на колегите които ще ме насочат в правиния избор.

Колега твоята работа е ,,на село за дядо",кажи за какво ще я ползваш.Дали за стрелба по мишена или за лов на вреден дивеч.

Колегата chocho е прав.Ако е за стрелба по мишени,има доста по-евтини от 1000лв. пушки с добра групираност.

Ако е за хишници,може да си вземеш добра пушка в друг калибър на тази цена.

Поздрави. :drinks:

Ами мисля да я ползвам предимно за хищници и за да си правя кеф и по мишенки, но даите инфо и за друг калибър защо не

От .22 отидохме на .243........!!! По скъп боеприпас и по.скъпичко пушкало!!! Човека си има лимит!! :cap:

Според мен всичко до 223 кал. върши работа щом е за хишници. :big_boss:

От .22 отидохме на .243........!!! По скъп боеприпас и по.скъпичко пушкало!!! Човека си има лимит!! :cap:

Според мен всичко до 223 кал. върши работа щом е за хишници. :big_boss:

Като направих предложение за 223-243, имах впредвит,че колегата в пост-6 казва,че ще я ползва предимно за хишници и след това по мишени.Не ,че 22lr. не става за тази работа, ама друго си е презапасената енергия(говоря за хишници).Излишно е да преписвам мнения на колеги хишничари за подходящият калибър за лов на хишници.

Просто казвам своето мнение,нали това е целта на форума,да споделяме мнения.

Поздрави.

Като направих предложение за 223-243, имах впредвит,че колегата в пост-6 казва,че ще я ползва предимно за хишници и след това по мишени.Не ,че 22lr. не става за тази работа, ама друго си е презапасената енергия(говоря за хишници).Излишно е да преписвам мнения на колеги хишничари за подходящият калибър за лов на хишници.

Просто казвам своето мнение,нали това е целта на форума,да споделяме мнения.

Поздрави.

Колега, не преписвам мнения, ако това имаш предвид и ако е обратното поне уточнявай и винаги съм стремил да подържам добрия тон тук!!! :)

Като казвам, че всичко до 223 върши работа изхождам от опита, че съм ловувал за хищници с 22кал./и двата/, 7,62х39, 5,6х52R, 30-06 и сега с 300маг. щот ми е кеф пък и с него имам презапасена енергия, както казваш!! ;)

С един приятел на мястото "Х" съм убивал по 7-8 чакала трупам ги на мястото "Y" и се обаждам на приятел от съседното село и му казвам, че съм му оставил един аванс за месеца - надявам се ме разбра!!!! Така, че имам известен опит с гадините и не цитирам никой!!!!! :hi: Отделно не смятам прекуцените чакали и инвалидите първа група, които повече едва ли, че ще гонят зайци, фазани и подобни!!!!!! Пък и сега виждаш с "какви уреди"ловувам за чакалс и семейство!!! Всичко е подходящо, само мерак да има!! Със здраве :drinks: !!!

Edited by ivan..dimitrov

Mного грешно си ме разбрал,Ванка.Като записах,че не искам да цитирам хишничарите за калибъра, не съм визирал никой.

Прощавай ако е прозвучало като поука към теб,това което написах на колегата за избора на калибър.Аз също ловувам на хишници с 22lr.Не,че не става,ама посочената сума му позволява по-голяма гъвкавост в избора на пушка.

Няма да споделям за растояния и поръжения по животни с моят тоз,но съм пробвал и други калибри и за това написъах предложенията си.Още веднъж съжалявам,ако съм те засегнал.Аз също съм привърженик на добрият тон и се старая да се отнасям подобаващо с всички пишещи във форума.

Бъди здрав.

Mного грешно си ме разбрал,Ванка.Като записах,че не искам да цитирам хишничарите за калибъра, не съм визирал никой.

Прощавай ако е прозвучало като поука към теб,това което написах на колегата за избора на калибър.Аз също ловувам на хишници с 22lr.Не,че не става,ама посочената сума му позволява по-голяма гъвкавост в избора на пушка.

Няма да споделям за растояния и поръжения по животни с моят тоз,но съм пробвал и други калибри и за това написъах предложенията си.Още веднъж съжалявам,ако съм те засегнал.Аз също съм привърженик на добрият тон и се старая да се отнасям подобаващо с всички пишещи във форума.

Бъди здрав.

ОК!!!! Няма проблем !!! Имаш ли път към Бургас, обади се - аз черпя бирата.....!!!!!!!

Колеги аз поисках мнение а колегата е споделил своето, няма лошо и за друг калибър да споделите но не се засягаите един друг нали за това питам не съм се сблъсквал досега със карабини и нарезни, може и повече да дам ама да е нещо свясно и да върши работа. а не като начинаещ да ида в магазина и да си дам парите за нещо което вие знаете че нестава а аз не. ;)

Добър избор колега, по отношение на калибър!!! Ама както си тръгнал да не стигнеш и до 300уин.!! :cap:

Не съм фен на 308-та, но това не значи, че е лош и има колеги които го ползват и могат да споделят!!

По отношение на Ремингтон съм резервиран. Ако не се лъжа комплекта върви около 1000лв., та по тоя повод се замисли за тези пари какво плащаш - изработка на оръжие, монтаж ли или оптика?

Наслука!!

Моят съвет е да се насочиш към .22WMR има пушки на мнаго марки ,която и да вземеш голяма разлика няма само да не е с тръбен пълнител (освен ако не е левър екшън). С една оптика за 200-300лв и си готов.