Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Съвет за "новия полуавтомат на Чешка Збръовка" 12 кал.

Recommended Posts

Здравейте, колеги!!!

В Гънс Бг видях , че продават два модела на братята от Чехия за износ на Хамериканците.

Цената е 1000 лв. Понеже съм мераклия, имал съм Стожер.Дайте съвет,моля!!!

Здравейте, колеги!!!

В Гънс Бг видях , че продават два модела на братята от Чехия за износ на Хамериканците.

Моделът 912 изглежда супер и мисля, че на тази цена определено е по-добре от турските и МП тата.Последния го притежавам,но чехкинята ми харесва на външен вид,а и като пушка не вярвам да са се изложили.Нямам преки наблюдения от пушката.

Здравей, колега Бабаджанов!

Аз си имах чисто нов Стожер през 2006 г с дългата цев, но не можех да го прикладвам удобно.Явно са ми къси ръцете. И го продадох на един мераклия, който си стреля и ич не му пука на оная работа.

Но полуавтомата ми остана на сърцето и сега като видях това ЧеЗе ми трепна кръвта, а и не е скъпо чак толкова.

Даже ще отида в магазин на ВИП-а и ще помоля да стрелям с него преди да го купя.Ако разрешат............

Защо булките може да ги пробваме преди брака, а пушките да не може, макар че обичаите го забраняват? Ама става

На външен вид е 1 към 1 със Стожера, само дето презарежда с част от изгорелите газове.

Приклада и полуложата изглеждат да са от дърво.

Мерси за съвета.

Здравейте, колеги!!!

мисля че ги правят в Турция.Хуглу.

Да днес се поинтересувах и наистина е турски.Бах му майката ква мешавица е вече с тия оръжия.Първо пише ЧЕШКА ЗБРЙОВКА,а чешка би трябвало да значи ЧЕШКА.После пише пак върху него-КАНЗАС СИТИ,което пък те кара да мислиш,че е Хамерикански(лека му пръст на Тодор Колев).Оказва се обаче ,че е турски.

Да днес се поинтересувах и наистина е турски.Бах му майката ква мешавица е вече с тия оръжия.Първо пише ЧЕШКА ЗБРЙОВКА,а чешка би трябвало да значи ЧЕШКА.После пише пак върху него-КАНЗАС СИТИ,което пък те кара да мислиш,че е Хамерикански(лека му пръст на Тодор Колев).Оказва се обаче ,че е турски.

за мен турците правят много добри оръжия.да не те стряска че е турско.но пробвай АТА.но пробвай и ЧЗ-то.успех!

Е, Вие ми объркахте тотото.Каквото харесам -буф турско!!

Помпа Бенели Супер нова - турска

ЧеЗет - турска!!

Е ние в България само магистрали ли правим? С турски подизпълнители, които дават комисионните на Батко!!

Да си купя една прашка по хубаво май ще направя, само ластиците да не се окажат от турски военни самолети.а!

За съжаление и те клекнаха на турските евтини поточни линии! Армада ще вкарват евтин и надежни италиански пушлета скоро. Трябва да се видят на изложението в София и хората да се не фърлят на разни туркини с европейски етикети. Евтинкия клас не значи лоши пушки, ама що турски!?! Сега ще се изкарат пушки от Бреша дето поне се знае, кой им е майстора. Не, че АТА е лоша, Салсирмаз прави оръжията за турската армия, а разни смешковци бутат на нашия пазар разни велико измислени фирми. С колегите от турската армия съм тествал помпа в 12к и няма какво да кажа лошо за Салсирмаз, но да кажа купувайте туркини не е коректно. МП-та с лека дорботка стават, въпреки цирка с купчините изстреляни патрони на шоуто в Италия.

Edited by Явор

Разрешителното ми е до 17 май, ще отида на ловното изложение в София и каквото сабя покаже братя

Колега , ако Ви се дават малко повече от 1000 лв. предлагам това мароки произведено

в италия http://orujia.magazini.ws/index.php?m=320〈=1&cat_mebeli=17783&zona_mebeli=17825&firmi_mebeli=2181&mebel_id=496&pn=Marocchi%20SI12%20%D0%BA%D0%B0%D0%BB%2012%D1%8576%20,Synthetic , поразрови се малко в нета само хубави работи за нея

Колега , ако Ви се дават малко повече от 1000 лв. предлагам да погледнеш това мароки, произведено

в италия http://orujia.magazini.ws/index.php?m=320〈=1&cat_mebeli=17783&zona_mebeli=17825&firmi_mebeli=2181&mebel_id=496&pn=Marocchi SI12 кал 12х76 ,Synthetic , поразрови се малко в нета, пишат се само хубави работи за нея

Завчера разгледах въпросния автомат.Честно казано хич не ми хареса.Модела беше 712 и ми изглеждаше определено не както на снимката.Гледах и надцевките им и наистина за тези пари бих си купил руска.Много ме дразни гадния лак с който са намазани.

Исмет, визираж в поста си пушките на Чешката Збръовка.Не , няма да я взема , много е груба.<br />Между другото и те ли като Симсон са завод за мотоциклети, оръжия и ....?<br />А Марочито са добра марка.<br />

Исмет, визираж в поста си пушките на Чешката Збръовка.Не , няма да я взема , много е груба.<br />Между другото и те ли като Симсон са завод за мотоциклети, оръжия и ....?<br />А Марочито са добра марка.<br />

Беше си много добра марка и произвеждаше чудесни оръжия...докато не дойдоха американците.Те пък, щото са прагматици, взеха че ги дадоха да ги правят комшиите.Какво да се прави, глобализация!

то май и Марочито се прави в Турция

Завчера разгледах въпросния автомат.Честно казано хич не ми хареса.Модела беше 712 и ми изглеждаше определено не както на снимката.Гледах и надцевките им и наистина за тези пари бих си купил руска.Много ме дразни гадния лак с който са намазани.

Не съм ги веждал на живо само на картинки, а те понякога лъжат...

За тази марка тръгнах от един пост на колега в друга тема и после доста се разрових из нета....

то май и Марочито се прави в Турция

Не се прави в Турция,Ата се прави по лиценз на Мароки,а и Мароки са имали модел Ата 12, който са спряли от производство точно заради объркването , че с турската Ата са една и съща марка, дълга тема и няма защо да се отклоняваме от основната...

Аз лично съм се навил за едно Мароки инерционка с полимерен приклад, поради две причини че е 3 кг. и системата за презареждане, но докато не я хвана в ръцете нищо не мога да кажа..

Здравейте,

Разгледах сайта на Мароки и ахнах.Предлагат полуавтомати с инерция и газ, двуцевки и нарезно.

Последно, кой в България ги внася и продава и ще бъде ли на Изложението в София през 2013 г.

Имайте и нещо друго предвид,оръжия които са на цената на Руските,но са произведени в така наречените западни държави са по нисък клас и от Руските ,не са хромирани вътре цевите ,много пластмаса за да са леки,Иматели средства нещо по скъпо и качествено.И по комунистическо време Меркела и Збрьовката ставаха като лисици,но пък имат други предимства.Турските са на принципа ,, лице пиче продава,, Виждал съм Туфсан със жълти спусъци като злато няма ръжда ,лак,страхотен бой ,

приклад с буза , но след като се наложи да я отварям / започна да гърми едната цев сама / вътре е възможно най елементарното ,гаражно производство,.

Здравейте,

Разгледах сайта на Мароки и ахнах.Предлагат полуавтомати с инерция и газ, двуцевки и нарезно.

Последно, кой в България ги внася и продава и ще бъде ли на Изложението в София през 2013 г.

Правилно си се ориентирал по отношение на Marocchi-то. Конкретно моделът Marocchi Si си е чисто Benelli Montefeltro, свободно от частта от цената, която се плаща за голямата марка, реклама и пр. Ако съответства на бюджета ти - това е един перфектен избор. Успех!

Поздрави и наслука!

Благодаря за информацията, колега old_hunter,дано на изложението фирмата вносител ги представи.

Благодаря за информацията, колега old_hunter,дано на изложението фирмата вносител ги представи.

Ето тук са показани два вариант - дърво и полимер: http://www.***/product/b/bg/1407

Поздрави и наслука!

приятел като те гледам какво искаш по добре една карабина втора ръка.има на хубави цени.

Благодаря, но нямам кетап за подборен.Не дай си боже съм си взел и ще подбера първо тъщата, ах , подай ми втория пълнител.....и много усмихната бе, Жоре. Ами, тя си мислеше, че ще я снимам................ама