Jump to content

Ловецът Мустафа Таир отстреля от 250 м. женски вълк тежащ 32 кг.

Recommended Posts

Ловецът Мустафа Таир отстреля от 250 м. вълк в м."Кайран" близо до с.Борино. Вълкът е женски и тежи 32 кг.

Източник: Facebook старницата на Ловно-рибарско дружество Девин.

* Това мнение е промотирано в статия от член на екипа

post-3218-0-82307500-1361388758_thumb.jp

Браво!

Ловецът Мустафа Таир отстреля от 250 м. вълк в м."Кайран" близо до с.Борино. Вълкът е женски и тежи 32 кг.

Източник: Facebook старницата на Ловно-рибарско дружество Девин.

* Това мнение е промотирано в статия от член на екипа

Машала...!

Те това е, браво на колегата. :super:

И най после някой да обяви реалните килограми, че аман вече от 85 кг вълци и глигани от по 500 кг :po_po:

Честито за слуката и браво за обективното отразяване на новината.

Но имам въпрос за оръжието - това Savage ли е?

И ако е такова, дали това кара скептиците по отношение на нискобюджетните карабини да си променят мнението?

Поздрави!

По червената емблема на приклада се разбира че е савидж

Честито за слуката и браво за обективното отразяване на новината.

Но имам въпрос за оръжието - това Savage ли е?

И ако е такова, дали това кара скептиците по отношение на нискобюджетните карабини да си променят мнението?

Поздрави!

Честито на колегата! А за нискобюбжетните карабини мнението ми е, че има значение оптиката, опита на стрелеца, боеприпаса и още неща. Виждал съм блазерджия да се осира, защото ползва пушката да се покаже. Има хора с по-евтинки пушлета де смайват света. Някой марки са скъпи защото ги има от заман години на пазара и са име, други сега пробиват или са модни. За пример Хова. Болтова карабина с високата прецизност на японския производител и по всеки джоб, ама чичко паричко иска да е с Блазер да не го вземат за беден. Баш мераклията, дето ще мръзне на варда, ще ходи и гонач му трябва работна пушка, а не демонстрационна и зема Ховата.

Честито на колегата! А за нискобюбжетните карабини мнението ми е, че има значение оптиката, опита на стрелеца, боеприпаса и още неща. Виждал съм блазерджия да се осира, защото ползва пушката да се покаже. Има хора с по-евтинки пушлета де смайват света. Някой марки са скъпи защото ги има от заман години на пазара и са име, други сега пробиват или са модни. За пример Хова. Болтова карабина с високата прецизност на японския производител и по всеки джоб, ама чичко паричко иска да е с Блазер да не го вземат за беден. Баш мераклията, дето ще мръзне на варда, ще ходи и гонач му трябва работна пушка, а не демонстрационна и зема Ховата.

Браво на колегата,ако тук са реални килограмите на вълчицата то разстоянието е много съмнително с тая оптика!

Колега престани да правиш сравнения само с блазер има и други карабини в този клас и още нещо баш мераклията,дето ще мръзне на варда също може да е с блазер,зауер,маузер и пр. много зависи от мерака,а не само от джоба.

Edited by Петър Златев(orlovec69)

Браво на колегата за слуката и точния изтрел. :icon_thumright:

Браво на колегата,ако тук са реални килограмите на вълчицата то разстоянието е много съмнително с тая оптика!

Колега престани да правиш сравнения само с блазер има и други карабини в този клас и още нещо баш мераклията,дето ще мръзне на варда също може да е с блазер,зауер,маузер и пр. много зависи от мерака,а не само от джоба.

Да се извиня, че имаш Бластер ли!? Що се впрягаш? Написах го по повод пушката с която е отстреляна вълчицата. Нямам нищо против Блазер и хората с Блазер. Гузен негонен бяга, викат по нашия край!

На мен ми се струва, че оръжието е с ВИП-аджийската комплетковка на оптиката - Бушнел, но все пак нека по-компетентните да кажат. Това прави под 1000 лв. за комплекта.

Иначе съвсем не искам да повдигам спор за цени/марки и т.н., а да обърна внимание, че на цената на евтина гладкоцевно оръжие може да се вземе нарезна пушка, която да върши работа.

На мен това ми харесва, защото дава възможност за избор. Едно е да знаеш, че най-евтиното работно нещо е примерно 1500, друго е 900 лв.

Поздрав!

браво на колегата

Честито на колегата!!Трофей мечта!!

За оръжието мисля,че е Савидж,но от по-скъпите моделчета,поне 1400лв.Все пак е с Акутригър и Акусток.За оптиката 100% Никон ПроСтаф BDC 3-9х50 и много вероятно,комплекта е закупен от Попови от Хасково ;)

Както се казва -хвала на колегата. И най-после някой да каже истинските килограми на зверчето. Няма заяждане, но неслучайно под един вълк обявен за 85 килца или нещо такова - нямаше коментари... Време за хищници винаги има! Наслука!

Браво на колегата! 250 м. си е бая разстояние. А с каква пушка стреля и с каква оптика няма значение. Важното е че го може!