Jump to content

Срам!

jeger
 Share

Recommended Posts

Колега, сети се кога медиите на КТБ и пеевски обърнаха палачинката и почнаха да оплюват герб. Това стана когато се разбра, че искат да преразпределят парите и вече да не са всички в КТБ. Има го и в тази статия за която си сложил линк. Правителството и парламента вместо да се чудят кой наш човек да назначат по партийна линия на место за което няма подготовка и не заслужава, да вземат да работят или да си ходят както искат протестиращите. Вместо това днес правят някоя глупост утре се извиняват. От един месец още не могат да си разделят областните и зам. министрите и само мрънкат предишните, предишните.

А предишните 3,5год мрънкаха.И аз не съм доволен но господ да изберат пак ще има протести.Причината е ,че трябва да се пречи.Защо не оставиха 100 дни мир както беше при тях ?Защото не им харесва ,да се проверява това което са оставили като наследство.

А предишните 3,5год мрънкаха.И аз не съм доволен но господ да изберат пак ще има протести.Причината е ,че трябва да се пречи.Защо не оставиха 100 дни мир както беше при тях ?Защото не им харесва ,да се проверява това което са оставили като наследство.

Колега, нормално е да се протестира след големите глупости, които сътвориха за няколко дена. Дойдоха с големи обещания но още от съставянето на правителството показаха, че не им е до обещанията ами целта е да захапят кокала, че са огладнели 4 години. На политиците им е през оная работа за обещания и народ. Наслушали сме се на празни обещания. Обещанията са преди избори, след изборите си показват хиенския нрав без значение от партията. Да не коментирам експертите в правителството и назначенията на областните.

Колега , ти наистина ли смяташ ,че протестите са организирани от ГЕРБ?.

Колега , ти наистина ли смяташ ,че ако Д. Пеевски беше останал за 100 дни в ДАНС, на 101 ден А.Доган нямаше да разполага с цялата информация свързана с националната сигурност на РБ?

Ако дори и се замисляш с отговорите ,няма да питам повече.

Обещавам. ;)

Вчера гледах телевизия и забелязах плакат който долу-горе беше със следното съдържание - не ви искаме 5 процентното намаление на тока искаме си властта. Вместо да искаме да ни върнат грабеното с години те твърдят че искаме още по скъп ток например.

Повтаря се сценария от 97 година. Под предлог за борба срещу комунизма искат да ни натресат сините плюс жълтите плюс мутрите. Ще твърдят че правят реформи и демокрация а всъщност ще грабят разпродават и съсипват държавата. Това искат да постигнат при следващите избори.

Дали народа ще им позволи да се изгаврят още един път. Ще видим. Надявам се че вече има будни Българи и те ще наблюдават от близо какво става по върховете.

Дано тези които в момента се опитват да яхнат народното недоволство и се опитват да се възползват да си получат заслуженото и то така че за в бъдеще никой да не посмее да граби и унищожава.

Вчера гледах телевизия и забелязах плакат който долу-горе беше със следното съдържание - не ви искаме 5 процентното намаление на тока искаме си властта. Вместо да искаме да ни върнат грабеното с години те твърдят че искаме още по скъп ток например.

Повтаря се сценария от 97 година. Под предлог за борба срещу комунизма искат да ни натресат сините плюс жълтите плюс мутрите. Ще твърдят че правят реформи и демокрация а всъщност ще грабят разпродават и съсипват държавата. Това искат да постигнат при следващите избори.

Дали народа ще им позволи да се изгаврят още един път. Ще видим. Надявам се че вече има будни Българи и те ще наблюдават от близо какво става по върховете.

Дано тези които в момента се опитват да яхнат народното недоволство и се опитват да се възползват да си получат заслуженото и то така че за в бъдеще никой да не посмее да граби и унищожава.

Колега, наистина ли вярваш, че тока няма да поскъпне ако не веднага то със сигурност ще поскъпне след няколко месеца? Вярваш ли наистина, че "ще ни върнат грабеното с години"? Вярваш ли наистина, че има нещо останало неразпродадено? Вярваш ли наистина, че някой ще бъде наказан от тези, които са по върховете на власта? И вярваш ли наистина, че това правителство и парламент имат желание да работят за българските граждани. Мисля, че повече от ясно доказаха какви са и за какво се борят. Както е казал човека: Всички са маскари и борбата е за пари и власт.

Аз не съм видял печка да връща дърва,камо ли държавата пари.

Колега, наистина ли вярваш, че тока няма да поскъпне ако не веднага то със сигурност ще поскъпне след няколко месеца? Вярваш ли наистина, че "ще ни върнат грабеното с години"? Вярваш ли наистина, че има нещо останало неразпродадено? Вярваш ли наистина, че някой ще бъде наказан от тези, които са по върховете на власта? И вярваш ли наистина, че това правителство и парламент имат желание да работят за българските граждани. Мисля, че повече от ясно доказаха какви са и за какво се борят. Както е казал човека: Всички са маскари и борбата е за пари и власт.

Едно знам за себе си със сигурност - ГЕРБ не са организирали нищо! Поне не и при нас. Може хора членове да са там на протестите, но не и организирано партийно.

То вярата е странна работа.Един вярва в господ друг в пилитиците. Аз се надявам че нещо ще се промени към по добро. Надеждата умира последна. И не вярвам нито в това нито в онова правителство. Ако им се слагаме и им лижеме задниците те ще ни ебават както си искат. Въпроса е да ги принудим да работят за каквото са избрани.

Малоумниците се надяват че с лизане на задници се живее щастливо. Това не е моят избор.

Които и да изберем трябва да се прилага контрол от долу на горе иначе виждате какво се получава.

Най-лошото за държавата е да се клакьорства и да се избират и назначават престъпници на отговорни постове.

Той бил мутра, убиец, наркотрафикант, педофил, но изглеждал добре, обещавал светло бъдеще, присвоявал си титли, звания и черни пояси, рязал лентички и се хвалел че всичко построено в държавата е лично негово дело - естествено че от такъв индивид нищо добро не може да се очаква. Както в поговорката че от черен циганин бяло дупе да не чакаш.

То вярата е странна работа.Един вярва в господ друг в пилитиците. Аз се надявам че нещо ще се промени към по добро. Надеждата умира последна. И не вярвам нито в това нито в онова правителство. Ако им се слагаме и им лижеме задниците те ще ни ебават както си искат. Въпроса е да ги принудим да работят за каквото са избрани.

Малоумниците се надяват че с лизане на задници се живее щастливо. Това не е моят избор.

Които и да изберем трябва да се прилага контрол от долу на горе иначе виждате какво се получава.

Най-лошото за държавата е да се клакьорства и да се избират и назначават престъпници на отговорни постове.

А дано, 'ма надали! :cool:

Той бил мутра, убиец, наркотрафикант, педофил, но изглеждал добре, обещавал светло бъдеще, присвоявал си титли, звания и черни пояси, рязал лентички и се хвалел че всичко построено в държавата е лично негово дело - естествено че от такъв индивид нищо добро не може да се очаква. Както в поговорката че от черен циганин бяло дупе да не чакаш.

Е да, де! Назначаването на пееееееееееееееевски било гавра, ама гавра- еднодневка. Пък боко веке 12 години ГАВРА! :bulgar:

Да живей, България! Мила-а-а ро-о-одино-о-о! :help: Софиянци си го любят и го сакат пък бил той едноок и сакат. :fool::plezene::haha3:

Едно знам за себе си със сигурност - ГЕРБ не са организирали нищо! Поне не и при нас. Може хора членове да са там на протестите, но не и организирано партийно.

Невинни! Наш'та милиция е организатор на булеварден ме-ве-ре купон. :police: Ний одим да ги гледаме, не те нас. :clapping:

Едно е сигурно, ако си седим вкъщи нищо няма да променим. Така не бива, и не може. Огледалото не лъже.

Нека не превръщаме своя форум в арена на боксов мач на който да викаме: "дясно кроше!", "ляво кроше!", "А така! А сега - нокаут!"

От прочетените по-горе мнения не видях драстично грешни, по-скоро са описателни и незадълбочени, камо ли аналитични. Ако някой желае да подобри представата си за случващото се в държавата, нека посещава по-редовно електронните издания и(или) Фейсбук, където най-интересните се препубликуват. За да улесня колегите от форума, ще драсна в няколко изречения някои доловени от мен факти и произтичащите от тях (мои лични) изводи:

Протестите в София и още няколко големи и по-малки градове в страната продължават вече 12 дни при численост над 10 000-20 000 души, с което влизат в категорията на протестите, способни да свалят правителство, било то на гьонсуратска партия и коалиция. Тук е мястото да отбележа, че сега г-н Борисов сигурно вече съжалява, че е подал оставка на третия ден, трогнат от 2 чаши гримьорна червена боя по косите на възрастен гражданин. Можеше и той да прояви гьонсуратлък, да обяви служебни министри и да доизкара мандата при работещ парламент и да инициира заветната промяна на изборния кодекс.

Протестите не са организирани от ГЕРБ. Авторите им и организаторите им се виждат във Фейсбук и от историята на техните изказвания личи, че не са симпатизанти на г-н Боко Борисов. Възможно е да има граждани, които да са привърженици на ГЕРБ, но или с вече променена изборна ориентация, или с надежда, че при нов парламентарен вот към ГЕРБ ще се присъединят нови депутати, избрани от дясно.

В протестите участват хора, които бяха омерзени от хулите и агитациите на партиите, които влязоха в парламента. Привържениците на г-н Б. Борисов обявиха за дебили всички онези, които са привърженици на други десни партии и възнамеряват да гласуват за тях. Това било, видите ли, разпиляване на вота за ГЕРБ и даване на гласове за други вражески партии. Партийни лидери на други партии бяха наричани политически трупове, а техните симпатизанти освен дебили - идиоти, наивни романтици и безумци. Охулвани и обиждани до дупка. Е как при това положение, да идеш да гласуваш, след като ти е ясно, че тъй или инак няма да имаш представителство в парламента. (Срещнах интерсено сравнение: да гласуваш за ГЕРБ, а не за соята дясна партия, за да не се загуби гласа ти, било като да дадеш да те таковат отзад, за да се запазиш девствена за първата брачна нощ .)

Е да, ама такава комбинация от партии никой не си е представявл и в най-страшните си кошмари: След грабежния апокалипсис, който проведе тройната коалиция 2006-2009 г. при това в условия на небивал ръст на световната икономика и чуждестранните инвестиции, при бюджетен излишък от порядъка на милиарди левове, от които в края на мандата бяха изхарчени около 2 милиарда лева за 2 месеца и без санкции от парламента, след изборите в началото на годината 2013, дойде нова - още по-зловеща, още по непредсказуема, озлобена и реваншистка коалиция, която от първия си ден започна да си отмъщава, да хули и обижда. А не да се занимава с беднотията на българина, с безработицата, с икономиката и с монополите. А иначе в сравнение с АТАКА и Сидеров партията на Кобурга беше направо възпитана, макар и също толкова корумпирана и крадлива.

При това положение, как да не грабнеш байряка, да поведеш жената и децата и да отидеш на протест? Излязоха да протестират хора, които работят. Които плащат съвестно всичките си сметки за комунални услуги, вода, ток, газ, телефон. Плащат съвестно данъците си и купуват билети за метро, автобус и трамвай, плащат за превоз в БДЖ, колкото и да им е тежко финансово. Това са хора, които не вдигат лозунги и не освиркват държавата под звуците на къркорещите си черва, а моралните им ценности не позволяват да лишат близките си от подкрепа и преспектива като се самозапалват демонстративно. (Простете за сравнението, не умаловажавам актовете на отчаяние на жертвите, лека им пръст и моите съболезнования на техните близки. Не искам да бъда криво разбран и да излезе, че съм от тези, които противопоставят бедни на богати, умни на глупави, образовани на алитерати. Това в края на краищата е тема, в която съществуват железни причинно-следствени връзки и не съм аз този, който би я обогатил с личното си мнение)

Днешните протестиращи излязоха на улицата и се обединиха под морален граждански кодекс - мирен протест на трезвата мисъл, на разума и професионализма, на обществените ценности, чесността и истината. Против грубата сила, политическото безсрамие и наглост, алчността и безочието, гьонсуратлъка и демагогията. Те издигат искания за справедливо представителство в политиката на техните интереси - наказания за крадливите политици, справедлива и работеща съдебна система и ефикасни пазители на реда и сигурността на гражданите.

Колкото до това, има ли днес в страната партия, способна да концентрира в себе си достатъчно сила и морал, за да отговори на всички тези изисквания и да ги представи в парламента, предстои да видим. След началния потрес и объркване от отшумяващите и проичащи събития започна процес на изчистване и в ляво и в дясно. Според мен бъдещето принадлежи на политическо пространство, в което гражданско доверие ще спечелят млади и честни хора, изповядващи леви или десни ценности но истински, цивилизовани, а не обременени от про-комунистически, нео-либерални или олигархо-империалистически натрупвания, които изродиха и изпразниха от съдържание в преносния и истинския смисъл последните 23 години от историята на България.

В тази връзка, настоящата ситуация в страната според моето скромно мнение е лечима единствено и само от дясна партия. Исканията на протестиращите показват това. Те не искат обаче дясната партия ГЕРБ, която за съжаление направи много грешки и трябва да седне на резервната скамейка. Дори само заради това, че пребивавайки в парламента и във властта, високомерно и самодоволно оплю всички останали десни партии и потенциални съюзници, вместо да осъзнае, че властта е кратка и рано или късно, ще трябва да се прави равносметка. А историята такива грешки не прощава. И те така те. :buba:

ПП: Подчертавам още веднъж, че изложеното е плод на лично мои виждания, политически пристрастия и натрупан житейски, професионален и граждански опит. Не обвързвам и не ангажирам никого с него.

:girl_cray2: Приятел ,задай си въпроса , а" Дали не съм успял да разбера ,има ли при нас организираност на Герберските митинги"? Предполагам ,че не си разбрал.А огромна организираност има ,защото за Ц.Цв.,за втори път ще му свалят имунитета ,което значи че яко го е загазил ,и дано да действа за някоя VIP-килия ,че иде ли в Пловдивския затвор , там ще срещне много обожатели.Същото ще е и за Б.Б.,но той ще се срещне с негови приятел от братския сръбски народ.

Но ще ти кажа и друго :силни подозрения имам ,че в по-глямите градове е организирано това мероприятие чрез съответните кметове ,където на всякъде още не е започнало прочистването от тях ,и с това ,че работещи на смени ,след като се върнат от работа около 14-15часа ,в последния момент около 17ч започват да ги привикват тяхните отговорници ,бригадири за ходене на митинги.И това се случва с фирми лоялни на браншовиците си ,а те пък на Б.Б.Тази пирамида на отговорностите/зависимостите/ ,се отработи в предизборните дни преди 12.05 т.г.,със съответното заплащане към заплатите им.Повтарям пак ,силни подзрения имам ,но пък клони към истината.Та това е един начин да се вадят митингуващи.А целта е ,да се отмие във времето виновноста на тези двамката ,заедно със сладуранката Искра Ф---а.Същото важи и за другите партии,но те са доста по-малко,а най-много са истинските , болеещите хора за страната ни излезли на стачките.Да се продължава все така ,до падането на това правителство! :bulgar:

:girl_cray2: Приятел ,задай си въпроса , а" Дали не съм успял да разбера ,има ли при нас организираност на Герберските митинги"? Предполагам ,че не си разбрал.А огромна организираност има ,защото за Ц.Цв.,за втори път ще му свалят имунитета ,което значи че яко го е загазил ,и дано да действа за някоя VIP-килия ,че иде ли в Пловдивския затвор , там ще срещне много обожатели.Същото ще е и за Б.Б.,но той ще се срещне с негови приятел от братския сръбски народ.

Но ще ти кажа и друго :силни подозрения имам ,че в по-глямите градове е организирано това мероприятие чрез съответните кметове ,където на всякъде още не е започнало прочистването от тях ,и с това ,че работещи на смени ,след като се върнат от работа около 14-15часа ,в последния момент около 17ч започват да ги привикват тяхните отговорници ,бригадири за ходене на митинги.И това се случва с фирми лоялни на браншовиците си ,а те пък на Б.Б.Тази пирамида на отговорностите/зависимостите/ ,се отработи в предизборните дни преди 12.05 т.г.,със съответното заплащане към заплатите им.Повтарям пак ,силни подзрения имам ,но пък клони към истината.Та това е един начин да се вадят митингуващи.А целта е ,да се отмие във времето виновноста на тези двамката ,заедно със сладуранката Искра Ф---а.Същото важи и за другите партии,но те са доста по-малко,а най-много са истинските , болеещите хора за страната ни излезли на стачките.Да се продължава все така ,до падането на това правителство! :bulgar:

Колега, аз поне не можах да разбера нищо от това което си написал или копирал.

Като си чешете пръстите по клавиатурата и се нападате според политическите си пристрастия - олеква ли ви...?

Ако това ви помага по някакъв начин ще ви разбера до някъде, но се съмнявам, че това е така.

Защо създавате напрежение по между си за неща, които нямат нищо общо с лова и всичко свързано с него... ?!

Омръзна ми да повтарям, че в този форум политически въпроси не се коментират, както и теми с ясно изразен политически контекст, които винаги създават напрежение и разделение между коментиращите !

Ясно ми е, че българина най-много разбира от футбол и от политика и затова повечето българи са в това положение.

Предупреждавам, че всеки, който продължи да коментира политически въпроси, като според собствените си пристрастия обижда или унижава по някакъв начин друг потребител, ще бъде санкциониран !

Политическите си пристрастия изразявайте във фейсбук или където решите, но не и в този форум !

Нещо не разбрах? Значи ли, че вие г-н Генов разрешавате дискотирането на политически теми в тоя форум, но без изразяване на политически пристрастия? За обиди и унижения е ясно.

Нещо не разбрах? Значи ли, че вие г-н Генов разрешавате дискотирането на политически теми в тоя форум, но без изразяване на политически пристрастия? За обиди и унижения е ясно.

Никакви политически теми не трябва да се дискутират в този ловен форум !

Политиката си я дискутирайте на други места, но не и тук !

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.