Jump to content

Разрешена карабина за земеделските производители ?

Recommended Posts

Колеги днес ударих един спор с един човек... твърдеше че земеделските производители щом си плащали всички такси имали право на карабина , за охрана на площите които обработвали ?

Това го чувам за първи път ... моля изкажете се

Колеги днес ударих един спор с един човек... твърдеше че земеделските производители щом си плащали всички такси имали право на карабина , за охрана на площите които обработвали ?

Това го чувам за първи път ... моля изкажете се

Какво има да спориш с един тракторист!!

И какви такси плаща ми е много интересно, че да притежава разрешително за карабина и да се пази от елените в неговите ниви??? :big_boss:

Обществена "тайна" е че всеки ...айде да не е всеки един ама сигурно всеки втори тракторист или комбайнер си джитка с пушка в работното средство . Аз лично при варда за чакал и лисица в един горски пояс между две ниви видях с очите си как един такъв тракторист както си тореше ...спря , извади тупалката и думна една сърна която имаше неблагоразумието да си пасеше на ръба на съседния горски пояс .Явно животните не се плашат изобщо от селско стопанските машинарии

твърдеше че земеделските производители щом си плащали всички такси имали право на карабина , за охрана на площите които обработвали ?

нямат право,продължаваи да спориш

Може даже да се обзаложиш....

Такъв апетит обаче съществува ,

и той се подхранва доста през последните години.

Има напън да се ползва дивеча от арендаторите.

И ако това се разреши под каквато и да е вид би било

ужасно и пагубно за нас,за лова и държавата въобще.

Трябва да им се раздадат на земеделските производители карабини и задължително с оптики,а не да се харчат те.Редовните ловци да им осигурят патрони.Още да им се разреши да чакат крадците нощно време на чакало с фенер на цевта.Колкото "крадци" отстрелят са си тяхни.Рано сутринта ловците се задължават да отидат на сборния пункт определен от фермера да заровят кожите от отстреляните "крадци" и да заличят следите от нощните набези на бандитите за да няма работа за прокуратурата и МВР. :lol:

Това била мечтата на всеки земеделски производител.

Edited by nmnnalov

Може даже да се обзаложиш....

Такъв апетит обаче съществува ,

и той се подхранва доста през последните години.

Има напън да се ползва дивеча от арендаторите.

И ако това се разреши под каквато и да е вид би било

ужасно и пагубно за нас,за лова и държавата въобще.

Да не премълчаваме и факта че като юридически лица имат право на оръжие за охрана . Аз лично познавам такъв които притежава три пушки мозберк и си ги разкават в клите против правилата които се отнасят за нас ловците тоест без калъф

Да не премълчаваме и факта че като юридически лица имат право на оръжие за охрана . Аз лично познавам такъв които притежава три пушки мозберк и си ги разкават в клите против правилата които се отнасят за нас ловците тоест без калъф

Ами не го е срещал кумчо Вълчо, за това ..

Пушка "Мозберг" вече неможе да се притежава за охрана или самоохрана , поне от няколко години !

Ох и работя в тоя бранш. Всичко е вярно, само че те много подхранват.

по-опасни са охранителите,които наемат земеделците доста зайчета си заминават,защото носят така наречените помпи

Ами то и аз съм в земеделието и не ми се е налагало да охранявам полетата с оръжие, независимо че стоят пет броя в касата.Или си мислите, че точно заради това.... А не че не се е налагало, понеже нашего брата с по тъмна кожа обича да

впряга дребното конче на свечеряване и да бастисва, де царевица,де слънчоглед, пък и дърва от пояситеи т.н. и т.н. Та охраната е наистина необходима, но говориме за различни неща!? И ако сравниме щетите от животни то на първо место са стадата от населените места и на последно места дивеча.Братята са по средата.И наетите охранителни фирми имат "трески за дялане", те не знаят утре дали ще са там където са днеска.Заради това си позволяват непозволеното.

Какво има да спориш с един тракторист!!

И какви такси плаща ми е много интересно, че да притежава разрешително за карабина и да се пази от елените в неговите ниви??? :big_boss:

Какво против трактористите имаш , смяташ ги за втора ръка хора ли? И защо си мислите , че като сте взели билет и сте богоизбрани... аман от сноби.Такива като тебе разбиха не 1 и 2 дружинки, с нищо не си повече от който и да е тракторист, строител, шофьор или какъвто и да е друг. И знай , че ако не са трактористите, ще ядеш некому...........

Какво против трактористите имаш , смяташ ги за втора ръка хора ли? И защо си мислите , че като сте взели билет и сте богоизбрани... аман от сноби.Такива като тебе разбиха не 1 и 2 дружинки, с нищо не си повече от който и да е тракторист, строител, шофьор или какъвто и да е друг. И знай , че ако не са трактористите, ще ядеш некому...........

не го е казал в прекия смисъл.явно не схващаш иронията.никой няма нищо против никой а против бракониерството което извършват някои хора независимо от препитанието.

Знаеш ли?Не обичам да се заяждам.Имам приятел който казва:,,всеки ловец е законен браконер".Та можеш ли с ръка на сърцето да кажеш,че никога до сега не си взимал пушката когато си бил нощем на работа?Ама да се закълнеш в децата си,че когато примерно си орал нивата в подножието на планината нито един път пушката не е била подпряна в ъгъла на кабината.Не се хаби излишно и не бързай да оплюваш този или онзи.Колкото до втората ръка всички сме такива с малки изключения.А ти(извинявай за обръщението)със сприхавият си характер дали не си тровил обстановката в твоята дружинка.Не се сърди тук всички сме съмишленици и трябва взаимно да си уважаваме мненията.Наслука. Edited by chocho