Jump to content

Моля за съвет отностно малко куче

Recommended Posts

Предварително се извинявам,ако мястото на тази тема не е тук,но не намерих място за нея.Моля модератора да ме извини и премести темата по негова преценка.

Моля за съвет към всички който имат наблюдение върху малките кучета.Преди седмица взех куче на 2 месеца,взех го от котилото направо.При новия си дом кучето се държеше плахо(което за мен е нормално) когато остане само започва да скимти(което пак смятам че е нормално защото все пак търси майка си).Въпроса ми е вече седмица и отгоре скимти непрекъснато и ден и нощ(за радост още нямам проблеми с комшиите).

Кучето живее в дървена колиба която сам правил сам(изолирана с фибран),през нощта му слагам шише с топла вода да допринеса за неговия комфорт,но не спира.

Моля кажете ми какво да прави,кучето е Курцхаарт.

През деня-ОК,но през нощта при мен в стаята ли да го вкарам.Не ми е първото куче ,знам че като малки искат внимание но...

Гледай да играеш с него повече през деня колкото се може повече и всеки ден аз бях изправен пред същия проблем така за седмица се успокой вече е на 8 месеца но чуе ли ми гласа почва да скимти да се поява за малко погаля го и спира и моя е курцхаар

• 4 weeks later...

Кученцето е прекалено малко.На тази възраст би трябвало да е още при майка му.Напълно нормално е да скимти.Този период ще отмине,просто трябва време.Ако го прибереш в къщи ще си направиш лоша услуга,изкараш ли го симфонята ще започва отново.

• 3 weeks later...

Кутретата след като се отделят от майката,особенно и ако са на ново място се стресират и са несигурни.Това важи в пълна сила и за голямо куче когато промени местожителството си или стопанина си.При тези обстоятелства животните търсят повече присъствието на водача на глутницата (при кутретата -майката,при по-големи кучета -стопанина).Всичко останало не е от толкова голямо значение.Може да си направите експеримент -отделете кутре на възраст от 2 до 3 месеца само някъде и то ще започне да скимти.Но ако се намира около вас (имам в предвид в помещението където сте)кутрето или няма да скимти или скимтенето ще намалее драстично.Разбира се ако не е гладно ,жадно и ако навреме е изкарвано да свърши естествените си нужди.Друг немаловажен фактор е и температурата в помещението,ако тя е по висока кутрето е неспокойно и търси по хладно място(близо до врата,стена или друго по студено място).Веднага ще дам пример: Наскоро купихме кученце от чужбина и трябваше да нощуваме 3 дни при дъщеря ми.През деня игри с кутрето ,хранене закачки никакви проблеми(все едно е живяло там с години).Вечерта дойде време за сън и реших да го затворя в банята(абсолютно сухо помещение ,с отделна душ кабина и с някаква гумирана изолация на пода при това отоплено) . Започна се скимтене виене и стана страшно.Разбрах че няма да стане така.Преместих се в друга стая като взех и кутрето да спи на пода(ламинат).Като изключим 1 - 2 раздвижвания по естествени нужди вечерта мина абсолютно безпроблемно.От следващия ден кутрето започна да дава знаци че трябва да се облекчава навън и аз започнах да го изкарвам своевременно.След като се облекчаваше само си тръгваше по обратния път.Това продължи и след като се прибрахме в България.Дано съм бил полезен!