Jump to content

няколко въпроса за въздушна пушка

Recommended Posts

а да попитам там дето е пластмасата,мойта е напукана и е счупена малко,това проблем ли е ?и да попитам шлента как се избива ?

Пластмасата е за фаца.И да я няма все тая.

Избива се на страни с една отверка и чук и...леки удари.И...пази се от пружината изхвърча силно заедно с другите чаркалъци и да не те удари лошо.

Защо не помолиш някой по възрастен да свърши това?

еми не искам всичко на готово искам сам да свърша нещо :).И да попитам един нов гйон и уплътнител горе-долу каква им е цената ?

Arhitekta, on 07 Apr 2013 - 19:38, said:

еми не искам всичко на готово искам сам да свърша нещо :).И да попитам един нов гйон и уплътнител горе-долу каква им е цената ?

Идея нямам приятел.Разглобявал съм такава пушка и просто знам как се разглобява,но не съм купувал части и даже не знам от къде.

здравейте

днеска за 2 часа изчуках някакво желязо.

ето и снимка

http://prikachi.com/images.php?images/977/6127977k.jpg

а ето и на желязото

http://prikachi.com/images.php?images/9/6128009A.jpg

на първата снимка съм отбелязъл няколко места :

с 1 съм отбелязъл местото дето беше въпросното желязо(избих го отгоре и излезна отдолу(на снимката не се вижда))
след като избих това желязо това дето съм го отбелязъл на снимка 2 изскочи малко напред.СЛед това с мъки дърпане с клещите не стана да го извадя.Опитах се да го изчукам но не намерих място от което да го изчукам за съжаление :(

и на 3тата снимка това е самата пружина

Arhitekta, on 14 Apr 2013 - 16:52, said:

здравейте

днеска за 2 часа изчуках някакво желязо.

ето и снимка

http://prikachi.com/images.php?images/977/6127977k.jpg

а ето и на желязото

http://prikachi.com/images.php?images/9/6128009A.jpg

на първата снимка съм отбелязъл няколко места :

с 1 съм отбелязъл местото дето беше въпросното желязо(избих го отгоре и излезна отдолу(на снимката не се вижда))

след като избих това желязо това дето съм го отбелязъл на снимка 2 изскочи малко напред.СЛед това с мъки дърпане с клещите не стана да го извадя.Опитах се да го изчукам но не намерих място от което да го изчукам за съжаление :(

и на 3тата снимка това е самата пружина

Бомба със закъснител!

Не дърпай с клещи и подобни неща,защото точно това желязо е напънато силно от пружината и като се изпрошне така ще те удари,че ......

Освободено е и вероятно се е закеркенечило заради някоя неравност в края на буталото.

Потърси помощ от някой възрастен да го раздвижи с въртене и то ще се освободи.

аха ясно,ама като се освободи желязото и пружината ли ще изскочи ? п.п оп и забравих да кажа че развих цефта и имаше едно много малко болтче с мини отверка най вероятно се развива ама аз го развих с нокът.Та това болтче държеше някакво желязо с неописуема форма(когато зареждаш пушката май това придава движенията да се пречупва цефта) :Д и изведнъж докато си го развивах изскочи и ми искара акъла и имаше една пружинка под него и тя го изхвърли .Та това ли е болтчето за което ми говориш при цефта ?

Edited by Arhitekta

Цевта не знам за какво си я махнал.А спусъка махнал ли си преди да избиеш шплента на тапата?Моето мнение е да си намериш някой , които го е правил за да не се осакатиш защото както ти каза няколко пъти колегата с пружината е доста опасно упражнение(един държи пушката с тапата към земята здраво и някой маха щифта.Така пружината не хвърчи нанякъде а се спира в земята.Един стенд се правят за махане и слагане на пружини, но за там си трябва време,знания и материал).Според мен,ако нямаш помощ по-добре не се занимавай,ами прежали тези пари и си вземи нещо по-добро.Ако те интересува нещо питай,ще се радвам да помогна евентуално мога да ти дам сайт или тел да питаш за маншет за това китайче.