Jump to content

Какъв е този нож ?

Share

Recommended Posts

Добър вечер! Eдин приятел ми беше длъжник и ми даде някакъв нож,каза че е по стар от 15г. и е бил последната марка на тази фирма.Ножа пише че е испански и се казва The Last Fighter.Той ми каза че марката на ножа е stainless а аз мисля че това означава нераждаем а не марката ... ето снимки на ножа и ако може да ми кажете истинската му марка и каква му е цената ;) благодаря предварително!!! http://prikachi.com/images.php?images/754/6101754W.jpg

Edited by Arhitekta

Това за мен е Китайска ала-бала, Такива дето се продават за между 10 и 15лв

Съжелявам да го чуеш

Поздрав

Разходи се из магазините които са специалезирани с китайски стоки. За такива стоки, линкове няма ;)

Ножът наистина е испански, марката е точно тази ,,ласт файтер"(може малко неправилно да го пиша).Аз имах същият купен от магазин през 1996г за тогавашните 43000лв.За съжаление по много нелеп начин го изгубих,за което и до сега съжалявам.Това е гравирано на ножа и канията.Снимката е от канията.

post-13533-0-05551900-1365403841_thumb.jpg

Edited by chocho

Ножът наистина е испански, марката е точно тази ,,ласт файтер"(може малко неправилно да го пиша).Аз имах същият купен от магазин през 1996г за тогавашните 43000лв.За съжаление по много нелеп начин го изгубих,за което и до сега съжалявам.Това е гравирано на ножа и канията.Снимката е от канията.

а сегашната стойност на този нож каква е ?

Колега има два подобни такива, вървят в обща кания - по-голям и по-малък . Неговите, наистина са от Испания .

Колега има два подобни такива, вървят в обща кания - по-голям и по-малък . Неговите, наистина са от Испания .

моя нож ми го дадоха в обикновен калъф,дължината на острито му е 17,5 а с дръжката е над 23см(нямах по голяма линия)

http://www.worthpoint.com/worthopedia/the-last-fighter-commando-short-knife-letter накарах синът да ми го преведе само доставката ти е 21$ цената е отделно.значи отива около 100лв

http://www.worthpoint.com/worthopedia/the-last-fighter-commando-short-knife-letter накарах синът да ми го преведе само доставката ти е 21$ цената е отделно.значи отива около 100лв

Доставката е 14 $, и по 7 $ за всеки следващ артикул (когато се комбинират 2 или повече пратки). :)

Добър вечер! Eдин приятел ми беше длъжник и ми даде някакъв нож,каза че е по стар от 15г. и е бил последната марка на тази фирма.Ножа пише че е испански и се казва The Last Fighter.Той ми каза че марката на ножа е stainless а аз мисля че това означава нераждаем а не марката ... ето снимки на ножа и ако може да ми кажете истинската му марка и каква му е цената ;) благодаря предварително!!! http://prikachi.com/images.php?images/754/6101754W.jpg

Имам същия нож от 96 година Донесоха ми го от Испания

Сега да споделя отново мнение. Колегата по горе си го е купил за 43 000лв. Като махнеш хилядите, излиза че ножа е струвал 43лв. Фирмата може и да е испанска, но това не значи нищо.

По принцип ако аз си отворя фирма и примерно я кръстя "лов" и поръчам 500 ножа в китай с моето лого и име "лов"

И тръгна да ги продавам по интернет, кандидат ловците като чукнат за повече инфо ще видят че фирмата "лов" е българска. Тоест и ножовете са такива. Да ама не.

Та така. Отварям си фирма "Last fighter" в Испания, поръчвам 500 ножа от Китай итн.... :beach:

Абе пичове, като гледам форума, няма читав български нож под 70-80-100 лева ... какво толкова има за алабализиране ?

Ако е нещо подобно на този :o -post-14547-0-22602300-1365942766_thumb.jpg ....забрави!

Пише Муела - "Muela"

Edited by Anelin

Ножа който е показал колегата е е много читав за тези 43лв-43000лв и е Испански,а също и Муелата на Анелин.

Муела имат прекрасни кании,дръжки и дизайн,но остриетата им куцат,направо са инвалиди.

Явно тези дето ядат паеля не могат да правят стомана,уж Толедо ама на.

• 2 weeks later...

Имам го същият нож.Подарък ми е от познат с когото заедно ставахме ловци в далечната 1990г. Наистина ножа го получих около 92-93г.Имах го за испански до момента в който видях същият само, че от Муела.Няма да описвам канията от шарен плат,подсилен с картон.Дръжката на моят нож е отливка от алуминий или ЦАМ,никелиран.Чирените са хванати с едни алуминиеви нитове....Острието се точи,но не е съм рязал нещо по-отговорно.За дране не е удобен.За чий му е онова назъбване на гърба не знам.Стои си като инвентар на патрондаша.Сека с него клони от дървета за укрития ,когато съм на гургулици или за патки.Върши работа.