Jump to content

С електронна цигара на пусията ?

Recommended Posts

Колеги,

Пуша доста, а зная, че не е гот, особено на пусия.

Как мислите за електронните цигари, усещат ли ги животните, и изобщо, пушенето /и други миризми/ и вардата как се връзват ?

Ако темата не е за тук, моля да я преместят админите ...

Пуша си на пусия само се съобразявам с вятъра и не се оплаквам от слуката.

Обаче имам няколко годишно наблюдение, че тези които се "изтропват" :mooning: (което им е първата работа като отидат) на пусия нямат слука. Наблюдението ми е като гонач.

Edited by angel_ov

Обаче имам няколко годишно наблюдение, че тези които се "изтропват" :mooning: (което им е първата работа като отидат) на пусия нямат слука. Наблюдението ми е като гонач.

Ха, за това с "тропането" бях забравил ... прав си, макар естествен, не е "типичен" продукт с типичен "аромат" за гората ;)

Добре е да не се пуши. Електронната я усещат също. Те усещат една камара миризми още. Включително и това, че сме си умирисали дрехите в колата пушейки докато отиваме на лов. Дъха ни има също миризма дори на пастата за зъби или развалени зъби.

Прав е колегата по-горе важен е вятъра и посоката му по-точно.

В лова винаги когато мисля, че нещо е правило и практиката ме опровергава. Пример. Виждам колега наклал огън на пусията и си викам глей какво не трябва да се прави. Почва гонката и сурията минава през него, до сами огъня. Друг е въпроса, че ги отърва щото си греел ръцете и пушката била подпряна на дърво зад него.

На лов в с. Голяма Желязна се запознах с троянец, който от 20 години спрял цигарите заради лова и даже дъвчеше зелена шума на пусията да си убие дъха. Е немаше повече прасета убити от мен него сезон.

Та пуши си нормални цигари не се трови с тоя буклук, електронния. Тея скапаняци ще ни докарат и до надуваемите п..ки. Живата е един, за сметка на това е кратък и си го изживей с наслада. То и на лов да не ходим а да ловуваме в нета. Не, от поколението което съм обичаме нещатата да са истински. Жената да е жена, храната да е храна, цигарата да е поне от тютюн, а лова .... за не го си знаете.

Колега, старците по нашия край казват, че ако Господ е рекъл да те нахрани и без пушка да излезеш ша имаш слука.

Аз също пушех много, но от няколко месеца ги оставих и откакто не пуша осъзнах за каква смрад иде реч. Сега ако извадя някоя дреха която съм носил докато пушех и не изпрана направо ми смъди от километри. Дори един път да съм я слагал. Като се срещна с приятели пушачи ги надушвам преди да съм ги видял. Щом аз почти лишения от обоняние човек го усещам толкова силно значи жовотните го помирисват от километри. Пушека от огнъня също страшно много омирисва дрехите и като миризма е неестествна за гората и дори алармираща за опасност. Казвали са ми прицнипно, че е хубаво и ловните дрехи като се изперат да се омиришат на нещо естествено. Примерно да ги оставиш в плевнята върху сламата или люцерната. Дори да не пушиш на пусията дрехите ти вече носят миризмата на тютюн. Като пушиш в колата по път или в хижата докато пишете бележките и си готов омирисан.

При нас също има хора дето палят огън на пусиите и бият прасета, но винаги гонени животни. Ако не са плътно притиснати от кучета и имат друг вариант прасетата няма да минат през тях.

На варда според мен освен, че трябва да се съобразиш с вятъра трябва да направиш всичко възможно да ограничиш миризмите които излъчваш. Вятъра понякога се върти така, че не може да разчиташ само на него.

Това с огъна ... при нас имаше един случай, един си запалил огън на пусията, комшията отишъл при него, сложили си и да пекнат нещо, черпят се ... и убиха три прасета !!!

Ходи я разбери ;)

Това с огъна ... при нас имаше един случай, един си запалил огън на пусията, комшията отишъл при него, сложили си и да пекнат нещо, черпят се ... и убиха три прасета !!!

Ходи я разбери ;)

..... кадема им явно е бил добър и затова му казват СЛУКА ;)

..... кадема им явно е бил добър и затова му казват СЛУКА ;)

И то каква !

Ръмеше, имаше мъгла /нали уж в мъглата се чува повече/, тия отписали лова отвсякъде, и хоп - на отсрешния бряг на едно дере, на няма и 20 метра - прасчовците ... луда работа :)

А аз на 200 метра по-надолу нося службата уставно ... мамка му и прасе ;)

и аз пуша ама като съм на пусия не запалвам.предполагам че и електронните ще ги усетят.

Отказах цигарите преди 13 месеца след сбирката на Беклемето. Пушенето на пусия, задъхването и миризмата на студен тютюн ми пречеха определено. Откакто съм ги отказал наблюдавам пушачите и си давам сметка колко лошо е да си зависим. Но всеки си носи глава на раменете и трябва да прецени сам. Колкото до електронната цигара, тепърва ще се види какви са вредите от нея. Затова ако си пушач, по-добре си пали истински цигари. А за усещането, сега като не пуша се случва да усетя миризмата на цигара от колегата, който си е запалил на съседната пусия и вятъра я е донесла до мен. :smoke:

Пушенето е вреден навик. Аз съм пушач, но ще ги отказвам. Не ми е ясно, как животното ще свърже миризмата на запалена трева /в случая тютюн/ с човека? По ще те усети ако пръднеш примерно, или си си напръскал обувките със спрей да не ти мокри на краката. От значение са въздушните течения и вятъра. Зависи и колко животните са свикнали с човешко присъствие.

Пушенето е вреден навик. Аз съм пушач, но ще ги отказвам. Не ми е ясно, как животното ще свърже миризмата на запалена трева /в случая тютюн/ с човека? По ще те усети ако пръднеш примерно, или си си напръскал обувките със спрей да не ти мокри на краката. От значение са въздушните течения и вятъра. Зависи и колко животните са свикнали с човешко присъствие.

Е, то надали с човек ще свърже миризмата ... по-скоро, като нещо непознато, ще го накара да не отиде там, демек, пак при човека ... не знам дали е така, вярно е, че има много случаи, при които си идва, ако и да пушиш ... а че е вреден навик, какво да говорим ...

Животните не са толкова глупави. Те правят условна връзка с явленията, които ги заобикалят. Когато едно прасе се случи да помирише 3-4 пъти миризмата на цигара или всички други миризми, свързани с човека и след това да му се гърми и да трябва да бяга, занапред винаги ще бяга от тези миризми. Това е като опита на Павлов с условните рефлекси на кучето.

Да не говорим за ДЛС, където животните разпознават афтършейва на ловните :a016:

Edited by JOR8

Напълно съм съгласен с теб,колега.Аз също редовно пуша на пусията и даже не се съобразявам с вятъра.Не са чак толкоз хитри хайваните,особено лисиците-идвала ми е на 10 метра,а аз пуфтя.Колкото до ,,изтропването,,-случвало ми се е и на мен и макар че съм свършил работата на 20-30метра от пусията,никакво животно не излиза.

Напълно съм съгласен с теб,колега.Аз също редовно пуша на пусията и даже не се съобразявам с вятъра.Не са чак толкоз хитри хайваните,особено лисиците-идвала ми е на 10 метра,а аз пуфтя.Колкото до ,,изтропването,,-случвало ми се е и на мен и макар че съм свършил работата на 20-30метра от пусията,никакво животно не излиза.

За "тропането" на всеки му се налагало няма да оцапаме гащите я :hihi: , но има колеги с този навик като стигне на пусията да се "изтропа".

Колеги ако искате прасетата да свикнат с миризмата на цигари,и да си пушите спокойно на пусията няма да е лошо в чувала с царевицата да слагате и пакет цигари.Така хем ще си хапнат хем ще палнат и по фас,и така ще свикнат с пушека. :girl_cray2:

Колеги ако искате прасетата да свикнат с миризмата на цигари,и да си пушите спокойно на пусията няма да е лошо в чувала с царевицата да слагате и пакет цигари.Така хем ще си хапнат хем ще палнат и по фас,и така ще свикнат с пушека. :girl_cray2:

Е, и какво ще правят непушачите тогава ?

Ще се делим по интереси с прасетата ли ? ;)

Пуша електроника от 3 години. Определено омирисва стаята на това, което употребявам в момента. Дори, когато пуша боровинка, колегите ме питат какъв ароматизатор съм сложил в стаята. :cap: Предполагам, че след като животните имат многократно по-развито обоняние от колегите ми, и те ще зададат същия въпрос. :wizard:

Друг е въпроса, че по време на гонка пуша по една кутия от истинските цигари и не се е случвало животното да се отклони от пътя си, ако е тръгнало към мен. При гонка, вниманието на животното е насочено назад, към преследващите го кучета. Няма време да спира, да души с вдигнат нос и да "анализира" от къде идва странната миризма.

На варда за хищници е нещо по-различно. Чакалът разполага с цялото време на света да нюха, да вири нос и да мисли "къде няма работа в момента". :lol:

Но и там съм имал изключения. На варда, първи приятел и първи враг ми е все вятъра.

Edited by popov308

Пуша електроника от 3 години. Определено омирисва стаята на това, което употребявам в момента. Дори, когато пуша боровинка, колегите ме питат какъв ароматизатор съм сложил в стаята. :cap: Предполагам, че след като животните имат многократно по-развито обоняние от колегите ми, и те ще зададат същия въпрос. :wizard:

Друг е въпроса, че по време на гонка пуша по една кутия от истинските цигари и не се е случвало животното да се отклони от пътя си, ако е тръгнало към мен. При гонка, вниманието на животното е насочено назад, към преследващите го кучета. Няма време да спира, да душ с вдигнат нос и да "анализира" от къде идва странната миризма.

На варда за хищници е нещо по-различно. Чакалът разполага с цялото време на света да нюха, да вири нос и да мисли "къде няма работа в момента". :lol:

Но и там съм имал изключения. На варда, първи приятел и първи враг ми е все вятъра.

Благодаря, колега :)

Ти ме спаси от угризенията ми !

Е, и какво ще правят непушачите тогава ?

Ще се делим по интереси с прасетата ли ? ;)

Няма да се делиме никога.А месото направо опушено ще го делиме. :1: