Jump to content

Бележките за лов на диво прасе (едър дивеч)

Recommended Posts

Ние не предплащаме нищо!Много просто: Който идва на лов например 20 души,колкото сме обикновено,събираме горивото и бележката и делим съответно на 20,така всичко е точно!На нас, гоначите ,ни се полага безплатен чип и ваксина за едно куче,като всички разходи по чипирането се поемат от дружинката.По този начин ни се отблагодаряват.Иначе на годишно събрание е взето решение,което е следното: Който не идва на селскостопански мероприятия дава 20 лв (ако не ги плати не може да си завери членската карта),които пари отиват в бюджета на дружинката ,като може да се наложи ремонт на някой джип,уаз ,за подхранване и тн.!Всичко гладко,когато има разбирателство! Поздрави :)

Edited by Кирил Иванов
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

С една дума колега, искаш да кажеш, че имаш пълното морално право, цяла година да си "вееш гащите" както казваме тука, без да си занесъл в гората едно зрънце царевица на свинята майка, без да удариш е

Сега колега...не ми се карай! Аз съм последния човек,който трябва да упреквате точно по тези дела...подхранване,хранилки,бригади...и те така,малко хора ще напълнят мешката и ще преминат няколко киломе

Колеги като млад председател на ловна дружина от 70 ловци мога да ви споделя че тази идея за предварително събиране на пари за бележки не е добра идея защото винаги ще има недоволни.Бележката трябва д

Posted Images

Не искам да обидя никого ,тука сме ловци и трябва да се уважаваме ,макар и да не се познаваме лично,мисълта ми е ,че наистина не можеш да го задължиш да идва на мероприятията ,но нали се сещаш ,че дружинката го е приела и тя може да го и изгони :) като не идва и не плаща поне , айде отивай другаде да си придаваш номерата . Аз ходя много на лов ,баща ми вече не толкова ,краката го болят ,не става за дълго стоене навън,но .... дойде време за плащане на билетите ,аз платих 110 лева ,той плати 140 лв. ,не е идвал нито на лов нито на събиранията ,еми извинявам се ама баща майка чичо стринка няма значение ,като неможеш да ходиш се отказваш от лова и това е ,като искаш да ти се пази място ,ама и не идваш да помагаш плащаш,българина е такова племе ,че се стряска като му бръкнеш в джоба!Щото има хора ,които така им се ходи на лов ,ама няма свободни места ! В нашата дружинка сме редовни 12-15 човека ,има хора които не съм и виждал никога ,и куриоза е ,че идва нов колега на работа ,здрасти ала бала ,ловец аааа така ли ,ами къде си бе ,ами еди къде ,ааа ,че то и аз съм там бе ,не съм те виждал,да бе ама аз ходя на друго място на лов.- е искаш си билета заверен дай някой лев на тези който са те приели за техен другар а тебе те няма!

Не искам да обидя никого ,тука сме ловци и трябва да се уважаваме ,макар и да не се познаваме лично,мисълта ми е ,че наистина не можеш да го задължиш да идва на мероприятията ,но нали се сещаш ,че дружинката го е приела и тя може да го и изгони :) като не идва и не плаща поне , айде отивай другаде да си придаваш номерата . Аз ходя много на лов ,баща ми вече не толкова ,краката го болят ,не става за дълго стоене навън,но .... дойде време за плащане на билетите ,аз платих 110 лева ,той плати 140 лв. ,не е идвал нито на лов нито на събиранията ,еми извинявам се ама баща майка чичо стринка няма значение ,като неможеш да ходиш се отказваш от лова и това е ,като искаш да ти се пази място ,ама и не идваш да помагаш плащаш,българина е такова племе ,че се стряска като му бръкнеш в джоба!Щото има хора ,които така им се ходи на лов ,ама няма свободни места ! В нашата дружинка сме редовни 12-15 човека ,има хора които не съм и виждал никога ,и куриоза е ,че идва нов колега на работа ,здрасти ала бала ,ловец аааа така ли ,ами къде си бе ,ами еди къде ,ааа ,че то и аз съм там бе ,не съм те виждал,да бе ама аз ходя на друго място на лов.- е искаш си билета заверен дай някой лев на тези който са те приели за техен другар а тебе те няма!

Би било хубаво да събираме пари и от тези дето не идват.........ама дружинката няма никакви права да задължава който и да е ''за съжаление'' да плаща каквито и да е глоби,може да си решаваме ама не е юридически издържано.щом си плаща билета и горското това е.......такъв е закона....а другото е чешане на езиците и ....желания.никой не може да те задължи а камо ли да те изгони от дружинката.....едно дело......и пак същото.

Колега, миналия сезон ми беше първи. Като ме приеха в дружината и ми обясниха - събират се такива и такива пари, за това, това и това. Тези неща ги знаех още като питах за място в дружината. Платил съм си всичко до стотинка без да мрънкам и оспорвам.

И най-отговорно заявявам, че ако се наложи да някой да "ме кара" да ходя на лов - аз ще отида лично да си предам билета!

За мен истинския ловец няма нужда някой да се чуди как да го моли да отиде на лов, на подхранване, на хайка, на строеж на хранилки и т.н.

Ама някой да ми седи цяла година по кафетата и ресторантите, на нито едно мероприятие не се е вяснал, преди лова да дойде пеша без куче, да му разкарваш гъза цял ден по чукарите, не иска да ходи да гони щото е тежкар, да си стои само на пусия, и при слука после да се тупа в гърдите какъв е МИТИ ловец.... е извинявам се!!! НЕма нужда!

Като иска да се прави на ловец - да си плаща поне като останалите ловци!

Да колега - против съм някой да те глобява! От къде на къде?

Разбира се, че никой не е длъжен да ходи на мероприятия. Гледам проумяваш какви глупаци са тия дето правят ловните хижи, тоалетните, хранилките и т.н. Баси тъпите хора са т'ва. Нали?! Вместо да си гледат кефа някъде, те тръгнали да правят хижа където лигльовците пишман ловци да има къде да седнат да ядът, да се постоплят, когато решат удостоят с височайшето си присъствие останалите от дружинката. Много са тъпи тия хора, нали?!

Аз все още не мога да си обясня що за ловец приема ходенето на лов и ловни мероприятия за някакво задължение??? Че па трябва и едва ли не да ги молиш да идват на лов, че да не се провали лова.... не доумявам... То като идеш два три пъти на лов с една група и веднага проличава на кой лова му е в кръвта и кой е путю, дето е станал ловджия за да се прави някъде си.... Бързо си проличава!

За мен лично на истинския ловец тези неща - лов, мероприятия и т.н. си му идват от вътре... Поне аз така ги разбирам нещата...

Абе мани...така е,разбрал си ме правилно!

Аз на времето,станах ловец не за друго и аз да имам билет,пък и татко така ми каза...за да си мъж,стани ловец и аз юрош...станах... ама се оказах путю и още ме е страх да стъпя в гората!!!

Та така...но евала на ловци като тебе,разбираш ги нещата...отвътре си ти идва! Плащайте по 50лв глоба и се усмихвайте...

..................................................................

Язък,че сте законни ловци...не 5лв....5стотинки няма право да глоби дружинката,един ловец...защото какво се води вашата 'дружинка" господа,какво 'лице" е ??? И знаете ли,че е подсъдимо да събира каквито и да било пари,освен отпуснатите й от дружеството към което се води?!

..................................

Стига сте писали глупости ами вземете и мислите,после що държавата ни била на тоз хал...ми то народа,стадо...един каже 'беее' и айде всички по него...ама дали вобще има смисъл,кой го ене...да сме в 'стадото" !!!

Би било хубаво да събираме пари и от тези дето не идват.........ама дружинката няма никакви права да задължава който и да е ''за съжаление'' да плаща каквито и да е глоби,може да си решаваме ама не е юридически издържано.щом си плаща билета и горското това е.......такъв е закона....а другото е чешане на езиците и ....желания.никой не може да те задължи а камо ли да те изгони от дружинката.....едно дело......и пак същото.

Може ,може колега!При нас така се получи.И ние сме 88 човека дружинка,като на лож ходим около 30 който се разпределят ,в зависимост кой как може-дали в събота ,дали в неделя.Те искат,не искат все ще дойдат в горското да си платят членската карта,ама ако не си платят глобата (която е гласувана на събранието) не може да си плати билета.От една страна е кофти,но като се замисля,се оказа,че има полужителен резултат от това!Който има възражения ,за тази цел има събрания.А и за гонене също става мнго лесно ,събрание и т н..!

Edited by Кирил Иванов

Аз на времето,станах ловец не за друго и аз да имам билет,пък и татко така ми каза...за да си мъж,стани ловец и аз юрош...станах... ама се оказах путю и още ме е страх да стъпя в гората!!!

Та така...но евала на ловци като тебе,разбираш ги нещата...отвътре си ти идва! Плащайте по 50лв глоба и се усмихвайте...

Язък,че сте законни ловци...не 5лв....5стотинки няма право да глоби дружинката,един ловец...защото какво се води вашата 'дружинка" господа,какво 'лице" е ??? И знаете ли,че е подсъдимо да събира каквито и да било пари,освен отпуснатите й от дружеството към което се води?!

Стига сте писали глупости ами вземете и мислите,после що държавата ни била на тоз хал...ми то народа,стадо...един каже 'беее' и айде всички по него...ама дали вобще има смисъл,кой го ене...да сме в 'стадото" !!!

Незнам аз ли криво пиша, вие ли криво четете... не знам... сигурно аз не мога да обясня както трябва...

А ако вие се самоопределяте, щото аз не виждам някъде да съм ви определил като еди какъв си, моля не търсете в мен вина за това!

как беше ловът не е задължителен, а ловностопанските мероприятия са задължителни.5 лв. или 5ст. ще ти ги взема ами ще даваш и доброволно.иначе си аут от дружинката.

как беше ловът не е задължителен, а ловностопанските мероприятия са задължителни.5 лв. или 5ст. ще ти ги взема ами ще даваш и доброволно.иначе си аут от дружинката.

Абе то законово това няма как да мине. Аз също съм против глобите (за колегата Рашайков го пиша пак това, специално).

НО! Ако тези неща не си ти идват от вътре дето се казва, според мен мястото не ти е в гората. Има си заведения да се правиш на голЕм ловджия пред мацките, стрелбища за кой иска да гърми и т.н.

На мен миналия сезон ми беше първи като ловец, и ми беше неудобно като гледам колко работа са свършили някои хора (шепа хора), в полза на всички ловци - хранилки, заслони, подхранвания и т.н. И се чудя как няма да ти е неудобно като не си ударил един пирон на заслона, не си занесъл един масур царевица и т.н. абе не си помогнал с АБСОЛЮТНО НИЩО цяла година за лова и дивеча и да ми се наперш пръв с пушката на пусията да гръмнеш животно.

Казвам ви, беше ми неудобно, като гледах какво е правено, а аз не съм бил част от това. Затова тази година гледам когато и където има нещо за правене да съм там!

На всеки се случва да не може - един два три - пет пъти, това не мисля че е било проблем някога. Но за другите - "редовно заетите" да си драпат макарите насам натам, хич да не е поне бележката е редно да си платят на равно с другите.

Пак казвам - АЗ така ги виждам нещата от моята си камбанария....

Абе то законово това няма как да мине. Аз също съм против глобите (за колегата Рашайков го пиша пак това, специално).

НО! Ако тези неща не си ти идват от вътре дето се казва, според мен мястото не ти е в гората. Има си заведения да се правиш на голЕм ловджия пред мацките, стрелбища за кой иска да гърми и т.н.

На мен миналия сезон ми беше първи като ловец, и ми беше неудобно като гледам колко работа са свършили някои хора (шепа хора), в полза на всички ловци - хранилки, заслони, подхранвания и т.н. И се чудя как няма да ти е неудобно като не си ударил един пирон на заслона, не си занесъл един масур царевица и т.н. абе не си помогнал с АБСОЛЮТНО НИЩО цяла година за лова и дивеча и да ми се наперш пръв с пушката на пусията да гръмнеш животно.

Казвам ви, беше ми неудобно, като гледах какво е правено, а аз не съм бил част от това. Затова тази година гледам когато и където има нещо за правене да съм там!

На всеки се случва да не може - един два три - пет пъти, това не мисля че е било проблем някога. Но за другите - "редовно заетите" да си драпат макарите насам натам, хич да не е поне бележката е редно да си платят на равно с другите.

ами затова става дума едни и същи да опъват каиша а други само да щракат с пръсти.а откакто въведохме 20 кинти глоба почти няма отсъстващ от мероприятията.когато имаш уважителна причина разбира се че ще отсъстващ.

Много точно колега!Браво ,обичаш ли лова, селскостопанските мероприятия,правенето на заслони,хижи,хранилки ,подхранване и тн не биха били проблем за ловеца!И ние правим много неща,и сме както казваш ти "шепа хора" и не искаме заслуги или каквото и да било ,защото,ако искаме лов,трябва да полагаме грижи за дивеча ,съответно и за нас си правим удобства и есента като настъпи момента си казваш " Ех много ми е гот" !

Поздрави :)

Edited by Кирил Иванов

Може ,може колега!При нас така се получи.И ние сме 88 човека дружинка,като на лож ходим около 30 който се разпределят ,в зависимост кой как може-дали в събота ,дали в неделя.Те искат,не искат все ще дойдат в горското да си платят членската карта,ама ако не си платят глобата (която е гласувана на събранието) не може да си плати билета.От една страна е кофти,но като се замисля,се оказа,че има полужителен резултат от това!Който има възражения ,за тази цел има събрания.А и за гонене също става мнго лесно ,събрание и т н..!

......и пак казвам нито дружинката нито горско или който и да е,няма законово право да налага глоби.Хубаво е да е така и е по добре да се мисли в посока на промяна в правилата,но на този етап те са такива и дружинката общо взето е НИКОЙ,отново само със задължения но не и с права.А относно гоненето и то не става така лесно.В общи линии уставите на Ловно-Рибарските сдружения са си копие на устава на БЛРС и там е една мътна и кървава......Това са неща които дори и без адвокат всеки един съд в България ще отмени-и глоби и гонене и т.н.

Тогава когато горското определят ,че в дадено землище трябва да има 5 направени хранилки ,а никой не си направи труда да отиде ,кой ще ги направи тези хранилки ,и дружинката си е самостоятелна единица ,вътре тя си определя кое какво да събира ,като е подсъдимо ,айде заведи дело ,че като гост са те накарали да платиш не 5 ами 10 лева ,да видя как ще спечелиш делото??????? Ще ти кажат ,като не ти се плаща не ходи!!!!

Тогава когато горското определят ,че в дадено землище трябва да има 5 направени хранилки ,а никой не си направи труда да отиде ,кой ще ги направи тези хранилки ,и дружинката си е самостоятелна единица ,вътре тя си определя кое какво да събира ,като е подсъдимо ,айде заведи дело ,че като гост са те накарали да платиш не 5 ами 10 лева ,да видя как ще спечелиш делото??????? Ще ти кажат ,като не ти се плаща не ходи!!!!

Сега колега...не ми се карай! Аз съм последния човек,който трябва да упреквате точно по тези дела...подхранване,хранилки,бригади...и те така,малко хора ще напълнят мешката и ще преминат няколко километра пеша,за да заредят поредната хранилка...

Аз виждам и знам,за какво става въпрос...макар,че все още не съм член на дружество,дружинка и т.н. ...по една или други причина съм вътре в нещата и знам за какво иде реч...

Знам,как 5човека сеем ниви,ходим да правим кенефи и храним волиерни животни...в полза на цялата дружинка+ гостите!

Но това е проблем на самия българин,това е манталитета му...масово обществото в България,няма правилна самооценка за себе си,няма реална позиция и мисъл за живота,няма морал и съвест... всеки играе на прееби другарче!

Аз съм сигурен,че дори и повече от половината дето се бият тука в гърдите,са просто 'оратори" без покритие...и са точно най-големите дразнители...тези дето много говорят и дават идеи,тези дето са безкомпромисни и дават оценки за този и онзи...и точно тези дето не вършат никаква работа!!!

А онзи колега дето щял да гони ей така с лекота,е туй вече пък няма как да стане...човек без проявление,нарушаващо закона няма как да бъде изключен от която и да е дружинка,вие може да не го броите в 'групата" си,но в дружеството в което се водите,той пак ще си остане! Ако така можеха да се махат хора, 60% от членовете са абсолютен пълнеж...този пълнеж щеше да бъде махнат отдавна и щеше да има достатъчно свободни места,където ние младите да членуваме в родните си дружини,а не да търсим някъде по страната и да ставаме донори с дребни суми от 200-300лв дарение на определена дружинка!

Ето няколко пресни снимки,за да не бъда голословен:

post-13774-0-80976100-1371147080_thumb.jpg

post-13774-0-71071600-1371147129_thumb.jpg

Сега колега...не ми се карай! Аз съм последния човек,който трябва да упреквате точно по тези дела...подхранване,хранилки,бригади...и те така,малко хора ще напълнят мешката и ще преминат няколко километра пеша,за да заредят поредната хранилка...

Аз виждам и знам,за какво става въпрос...макар,че все още не съм член на дружество,дружинка и т.н. ...по една или други причина съм вътре в нещата и знам за какво иде реч...

Знам,как 5човека сеем ниви,ходим да правим кенефи и храним волиерни животни...в полза на цялата дружинка+ гостите!

Но това е проблем на самия българин,това е манталитета му...масово обществото в България,няма правилна самооценка за себе си,няма реална позиция и мисъл за живота,няма морал и съвест... всеки играе на прееби другарче!

Аз съм сигурен,че дори и повече от половината дето се бият тука в гърдите,са просто 'оратори" без покритие...и са точно най-големите дразнители...тези дето много говорят и дават идеи,тези дето са безкомпромисни и дават оценки за този и онзи...и точно тези дето не вършат никаква работа!!!

А онзи колега дето щял да гони ей така с лекота,е туй вече пък няма как да стане...човек без проявление,нарушаващо закона няма как да бъде изключен от която и да е дружинка,вие може да не го броите в 'групата" си,но в дружеството в което се водите,той пак ще си остане! Ако така можеха да се махат хора, 60% от членовете са абсолютен пълнеж...този пълнеж щеше да бъде махнат отдавна и щеше да има достатъчно свободни места,където ние младите да членуваме в родните си дружини,а не да търсим някъде по страната и да ставаме донори с дребни суми от 200-300лв дарение на определена дружинка!

Ето няколко пресни снимки,за да не бъда голословен:

Извинявам се ако съм прозвучал по -рязко ,аз не съм конфликтен човек ,както казах,ние сме ловци и като такива трябва да се уважаваме. Болката навсякъде е една ,5-6 активни членове на дадена дружинка,и останалата част са тарикатите,домашна работа има всеки ,но в годината мероприятията са 3-4 пъти.

Извинявам се ако съм прозвучал по -рязко ,аз не съм конфликтен човек ,както казах,ние сме ловци и като такива трябва да се уважаваме. Болката навсякъде е една ,5-6 активни членове на дадена дружинка,и останалата част са тарикатите,домашна работа има всеки ,но в годината мероприятията са 3-4 пъти.

И винаги на едни и същи си намират работа,но не и за ЛСМ.Точната дума е такава-"тарикати",а "будалите" са все едни и същи :unknw: ...

Аз съм сигурен,че дори и повече от половината дето се бият тука в гърдите,са просто 'оратори" без покритие...и са точно най-големите дразнители...тези дето много говорят и дават идеи,тези дето са безкомпромисни и дават оценки за този и онзи...и точно тези дето не вършат никаква работа!!! Абсолютно точно Рашайков....Малък,но много знаещ и хич да не ти пука,ще дойде и твоето време,а то не е далече...Поздрави :bira:

Колко дружинки излизат лов и се връщат празни? Отговорът е много, трябва да се издейства правото ,,ако няма слука,няма пари за бележка" иначе излиза че плащаме по 60лв само да си разходим пушките с по две ,,бренекета" в джоба.Само заради разходката да плащаме грешни пари съм против.По рано имаше представител на горското който следеше за това дали е имало слука и дали трябва да се плаща.Вярно,че излетите за едър дивеч бяха по-редки но и бяха по-честни.

Колко дружинки излизат лов и се връщат празни? Отговорът е много, трябва да се издейства правото ,,ако няма слука,няма пари за бележка" иначе излиза че плащаме по 60лв само да си разходим пушките с по две ,,бренекета" в джоба.Само заради разходката да плащаме грешни пари съм против.По рано имаше представител на горското който следеше за това дали е имало слука и дали трябва да се плаща.Вярно,че излетите за едър дивеч бяха по-редки но и бяха по-честни.

И аз съм ЗА ! Не е честно ,не стига че всеки лов се плаща ами и накрая на годината таксата за подновяване на билета си е направо колосална! И за какво-да правим заплататите на 300 човека,който по цял ден си стоят на бюрата и нищо не правят! Това си е чисто безочие и наглост,и мисля че ние като ловци трябва да спретнем един протест да се замислят малко над тези такси ,защото освен ,че няма дивеч,ами и таксите се увеличават всяка година ,30 лева за горска охрана ,всяка година смяна на билетите с нов дизайн айде и там да изкарат някой лев,ееееееее то не се търпи вече!!!!

Аз пък мисля,че сегашната такса(60лв.) е напълно достъпна за всички.При нас имаше един период,ако на три излета не отстреляш дивеч,следващия го пропускаш.Всяка дружинка си приценя,колко излета на едро да си планира.Ако,искате само единия ден в седмицата,примерно неделя,защото повечето колеги са на работа и неделя се почива.Друг е въпроса,че който може пък ще ходи и събота "тиха" стъпка и в неделя се сещате.Варианти има най-различни,това е за избягване на "голямата" такса.Който пък си има район за двата дена,защо да не си ходят и двата дена.При нас се ловува от първата седмица от откриването,до последната седмица на закриването в двата дена.Но,тази такса не се чувства,защото все сме около 20 човека.Друго е,че не е като едно време...Малка група-повече в раницата...Е да,ама сега на всеки му се ходи на лов и хората се увеличават.Като прибавим и някой гостенин...Та,заради това за мен и нашата дружинка тази такса е приемлива и достъпна за повечето ни колеги в България....

Не съм съгласен и ще ти кажа защо:

Първо - мисля, че ние сме си виновни за нямането на дивеч. Не се подхранва, няма дивечови ниви, бракониерства се, стреля се по майки и т.н. и т.н. Кой ни е крив?

Второто е че сме българи. При сегашния контрол (никакъв), нали се сещаш колко прасета ще се отчитат ако това дето предлагаш се въведе.

Трето, по-голямата част от парите се връщат на дружината, така, че не е голяма загубата. Въпроса е да се прави нещо за дивеча с тези пари.

Според мен усилията трябва да се насочат към "Контрола", Във всякакви форми.

Не съм съгласен и ще ти кажа защо:

Първо - мисля, че ние сме си виновни за нямането на дивеч. Не се подхранва, няма дивечови ниви, бракониерства се, стреля се по майки и т.н. и т.н. Кой ни е крив?

Второто е че сме българи. При сегашния контрол (никакъв), нали се сещаш колко прасета ще се отчитат ако това дето предлагаш се въведе.

Трето, по-голямата част от парите се връщат на дружината, така, че не е голяма загубата. Въпроса е да се прави нещо за дивеча с тези пари.

Според мен усилията трябва да се насочат към "Контрола", Във всякакви форми.

Личи си че скоро си взел кетап за ловджия :) Имаш голям ентусиазъм ,и аз бях като теб ,лошото е ,че след викане -викане ,и накрая никой не те чува ,разбираш ,че просто няма смисъл да се бориш с цялата система ,или те намразват дружинката ,че много се изказваш или започват да странят от теб !

Личи си че скоро си взел кетап за ловджия :) Имаш голям ентусиазъм ,и аз бях като теб ,лошото е ,че след викане -викане ,и накрая никой не те чува ,разбираш ,че просто няма смисъл да се бориш с цялата система ,или те намразват дружинката ,че много се изказваш или започват да странят от теб !

Колега Катев, това за цялата система и дружинката /в случая/ важи навсякъде около нас! Ще дам пример има един велик филм с Ал Пачино "Серпико" по действителен случай там е същото - като не вземаш подкупи си кофти ченге. Така е навсякъде в обществата, като не се адаптираш гориш. Като не си от нашите си лош и няма значение, че говориш истината.Затова важи правилото бий да те уважават - джунглата, но се правим на цивилизовани. Обществото ни се промени, съвестните ги смятат за глупави. Важно е кинти да се правят и да няма разни бунаци, разбирай съвестни и честни хора, защото това са будалите според разбирането на наглите мутри.

Иначе темата е интересна и да си призная и двете противоположни мнения имат сериозни доводи.

Така е ,но кажи ми какво да направя,можеш ли сам да подхранваш,да осигуриш всичко на дивеча зимата ,да го пазиш докато си гледа малките???? Никой не може ,нямаме го и времето да го правим и парите да го осъществим! В крайна сметка просто си остава ей така ,храним ,пазим за да има какво да бият тези за които лова няма забрана !

Но хайде стига с тези негативи,незнам за вас но на мен така ми се ходи на пъдпъдък с кучето :)

Пари,пари,пари...всеки парите го вълнуват...вярно е,те са значителна част за нашия живот,но аз ще ви кажа нещо друго:

Кеф,цена...няма!!!

...............................................................................................