Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Ремингнон 700 v/s Застава , кал.: 30-06; .308

Ремингтон или Застава  

64 members have voted

1. 1. моля избрете кое бихте предпочели

• за Рамингтон
    • за Застава

Recommended Posts

предстои ми тази година да си купя карабина искам да е болтова, бях се спрял на тек Иж 18 МН, но ме разубеждават , искам мнение или съвет, везната клони към Ремингтон, в кал. 30-06 или .308, но защо не и Застава - цената е почти еднаква, Благодаря !

Моля някои, които е притежател да пише!

ее някой мнение по въпроса няма ли?, хайде де казвайте нещо, кой за какво и как, мнение!

Аз имам Ремигтон 700 LTR POLICE .Групите които ми дава с HBPT на Сериел и Белот са редовно 11мм.Ако Заставата ти даде такава група ще е супер,ма не вярвам.Преди имах СЕВИДЖ също много добри групи с патрони PTS.Цената му е около 1500 лв.

Не съм имал честа да стрелям със Застава ама Ремингтона с който стрелях (нов) не ми направи добро впечатление.Основно големите луфтове на затвора. При проба бързо да презаредя се стигаше до там да заклинва. За сравнение наскоро ми попадна един Маузер К98к със 5 цифрен номер. При положение че има произведени към 11 000 000 такива пушки затвора така мазно се движеше и толкова перфектно беше напаснат че и в днешно време доста оръжейни фирми могат да им завиждат. Нищо че технологиите вече са мнооого напред, Като казвам това не искам да обидя притежателите на такива пушки, просто изказвам мнение.

Наслука на всички

Не съм имал честа да стрелям със Застава ама Ремингтона с който стрелях (нов) не ми направи добро впечатление.Основно големите луфтове на затвора. При проба бързо да презаредя се стигаше до там да заклинва. За сравнение наскоро ми попадна един Маузер К98к със 5 цифрен номер. При положение че има произведени към 11 000 000 такива пушки затвора така мазно се движеше и толкова перфектно беше напаснат че и в днешно време доста оръжейни фирми могат да им завиждат. Нищо че технологиите вече са мнооого напред, Като казвам това не искам да обидя притежателите на такива пушки, просто изказвам мнение.

Наслука на всички

Това за затвора е така, ама не е баш така . Свикнеш ли да го подвеждаш, проблемите почти нямаш . Нямам ни една от двете пушки, но имам друга на която също много хора не и харсват затвора . С нея съм свалял три кучета с три патрона, така че задприкладнто устройство свикне ли ..

Това за затвора е така, ама не е баш така . Свикнеш ли да го подвеждаш, проблемите почти нямаш . Нямам ни една от двете пушки, но имам друга на която също много хора не и харсват затвора . С нея съм свалял три кучета с три патрона, така че задприкладнто устройство свикне ли ..

Напълно съм съгласен. Всеки може да свикне с оръжието си и да сведе пропуските до минимум, което се постига само с три неща СТРЕЛБА, СТРЕЛБА и пак СТРЕЛБА . :AR15firing:

Успех и поздрави за точната стрелба, :cap:

И аз бях изправен пред тази дилема.Дали да е застава с мерните прибори(после четох че давали проблеми с повеждането на патрона трябвало оръжейник)после мислех и за ремингтона и накрая си поръчах савид . Незнам дали е правилния избор ама вече съм я капарирал,въпреки че и за тях не бях чул добри отзиви.Ама то нали знаете каквото платиш това ще ти дадат.

незнам какво да жи кажа приятели, накрая една руска комбинация и ще се оправи работата, и на мен не ми се връзва в представите такъв тип затвор, като на рем-а ама пук си ме кефи и марката не е лоша, , но това дето някои вика бързо презареждане, иначе нестава, след първия истрел, после другото или е нелепа случайност или незнам ...

• 2 weeks later...

предстои ми тази година да си купя карабина искам да е болтова, бях се спрял на тек Иж 18 МН, но ме разубеждават , искам мнение или съвет, везната клони към Ремингтон, в кал. 30-06 или .308, но защо не и Застава - цената е почти еднаква, Благодаря !

Привет колеги

Итрите изброени оръжия колега ще вършат добра работа

Ижето ще го вземеш евтино но ще вложиш повечко пари за надежден монтаж и оптика и в кал 308 ще е идеално и не много скъпа придобивка.

Ловувал съм със застава 30 06 с мек и нормален спусък и забележки немога да намеря.

Мои прияател и съмишленик в ловните дела ловува с ремингтон но в др .калибър 300 уин магнум просто е неотразим

Не малко са попаденияата на завидни дистанции по неподвижни цели

Да малко са недодяалани и трите оръжияа с по груба дарвенияа и луф на затворният блок ноооо за тези пари са добо решение и наи важното работни оъжияа за лов и развлечение.

Незабравяи нещо много важно и съществено за нарезните оръжия снабдяавани с оптика

Правилен избор и качестжен монтаж те поняакога са по скъпи от самото оръжие или струват колкото него .

Така че каквото ти е на душа и от трите ти си го прецени кое как ти пасва и купуваи смело ще пее на пусията и ще те радва.

Колега горещо ти препоръчвам заставата.Имам я и ти казвам от опит,че е страхотно оръжие.Пребивавам половината година в Австрия и се знам с доста тукашни авджии и всички са наясно с SERBISCH MAUSER.Тази пушка си е 100 % МАУЗЕР.Моята дори е с флагчето отзат като предпазител.От Австрия си купих висок монтаж за нея и една 6 кратна оптика сваровски и сега смея да твърдя ,че имам пушка,която като качества не се дава на 3 пати по-скъпи пушки от нея.Само да допълня,че оптиката за мен е малко по-важна за добрите резултати от пушката.Вземи го под внимание.

Благодаря Ви!

Застава определено. И Ремингтона имат хубави модели само 4е цените ве4е там са други. Заставата е доказало се оръжие. Бих ти препоръ4ал и някое 4з втора употреба- горе долу ще е на тази цена

чз само малък калибър,

Самата тема е обидна за РЕМ-700.Застава и А-група са несъвместими неща.

пп Говориме за РЕМ 700 серия не за РЕМ катто общо понятие.

Колеги, покажете някоя и друга мишена с група от Застава. В нета има много такива за Ремингтон 700, доста от тях са няколко дупки, свързани в едно цяло. За Застава не намерих нито снимки с мишени, нито клипове със стрелба по такива. Може ли Застава да се мери по точност с Ремингтон 700?

Колеги, покажете някоя и друга мишена с група от Застава. В нета има много такива за Ремингтон 700, доста от тях са няколко дупки, свързани в едно цяло. За Застава не намерих нито снимки с мишени, нито клипове със стрелба по такива. Може ли Застава да се мери по точност с Ремингтон 700?

Не.

Преди години бях достигнал група от 4 см от 6 изстрела на 120м (30-06), седмият даваше отклонение, но не ми е дошло на ум да правя снимки или клипове. Групата силно зависи от патроните които използваш. Точността е предостатъчна за лов. Не мисля че стандартния Ремингтон е по-точен, а и не е необходимо; Пък и не това е критерия за избор; И двете пушки са достатъчно точни за лов.

Колеги ако ми позволите да изкажа мнение потемата. Скромният ми опит и и поснания получени от професионални ловци участващи в състезания на 800 метра без оптика гласят че: каква марка е пушката не толкова важно колкото поне 50 други фактора. 1) Bedding of the action - На Youtube има много инфо по темата. 2) Съотношение на калибъра към - Twist rate - на цефта, към видът барут(скорост на горене), към теглото на куршумът и желаното поразяващо разстояние. Оказва се че всяка пушка има оптимум който по никакъв повод не съвпада с фабричните муниций които човек може да купи от магазинът. За прецизна стрелба всеки ловец или съсрезател си зарежда всеки един патрон по отделно базирайки се на горните фактори както и на оптималната скорост и дулно налягане за този кокретен патрон и заряд. При някой видове барут (Magnum) скоростта на горене е умишлено забавена за да се получи максимално "дълго" налягане докато куршумът напусне цефта. Но тези видове барут изискват много здраво "кримпване" на куршумът към гилзата за да могат да развият това налягане. В противен случй се получава горене вместо експлозия. За сега до тук за точността. Що се отнася до надежност - всеобщо изразеното мнение на хората с които с които участвам в няколко местни стрелкови клуба е че: за редово(не поръчково) оръжие, затворният механизъм популярен като Mauser K98 action е най-надежден поради дългият и много здрав екстрактор(пружина) на дизайнът, независимо от хлабините които човек усеща(когато затворът не е заключен), това е част от дизайнът с цел функционалност при зацапване в "нестерилни условия".

На територията на ЮАР не е регистриран случай на засичане на този вид затвор, за разлика от множество други. А последното което един ловец би желал е да има в ръцете си много точна пушка която е заяла поради слаба или заяла пружина на екстрактора(каквито са копията на K98 като Sako и др.) когато ранен и разярен DANGEROS GAME атакува! Та отново: по никакъв повод не желая да звуча като многознайко, само споделям мнение което дано да е полезно. Успех на всички.