Jump to content

Как оставяте нарезната пушка в касата?

Recommended Posts

Покажи да го видим какво представлява този аерозол.Как се действа с него?

http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/instrumenti-smazki/smazki/grafiten-sprei-weldtite-gpo.html

За мен лично варианта изчистена добре цев вътре и след това суха е по добър.При положение ,че оръжията не са на влага няма причина да корозира.Имам 4 железа ,нарезни,гладки със всичките процедирам така и нямам никакви проблеми.Почиствам добре и смазвам само външно и триещи се и движещи части.При смазване на цевта има риск при попадане на некачествена смазка да стане обратния ефект.Имам такъв случей.Оставял съм ги на съхранение 2 пъти в полицията пак по същия начин без проблем.

Те моите много, много в касата не стоят, ама вчера имах малко време и обърнах внимание на болтовата.

Рецептата е следната, която правя : бяха намазани всички части /не, че са много/ с Балистол около 10 дни и вчера заврях около 5 литра вода и след като протрих с протривател цевта започнах да наливам вода през нея /дървенията е махната/ - много мръсотия изтече, обърнах внимание и на упорните зъби до патронника, че и там имаше малко. Със затвора и УСМ същата работа. След това занятие прокарвам чист парцал /бял/ и си излиза пак бял. Така мисля , че вече е почистена, ама за касата ще си помисля. ;) Другото, което забелязах, че след тънко смазване на затвора вътре и вън сега зареждането е много "мазно" и лесно. С една дума готова е ..........!!!! :cap: Те това е от мен по темата!!! Наслука!!

П.С. Пазете се от жената да не види къде наливате водата!!!!

Иване , когато става въпрос за оръжие не се изказвай неподготвен. Никога ,по никакъв повод , не се третира оръжието с вода... по простата причина ,че водата е универсален разтворител и окислител!!!!!! А процедурата за която говориш се прави със специални смеси или в домашни условия с обикновен антифриз . Поздрави и наслука!

• 1 year later...

Аз лично държа цевта смазана и преди лов я протривам и я минавам с графитен аерозол за избягване на флаера.

Този графитен спрей май го дават да смазва ... http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/instrumenti-smazki/smazki/grafiten-sprei-weldtite-gpo.html

а този - http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/instrumenti-smazki/smazki/byrz-obezmaslitel-finish-line-speed-clean.html - да обезмаслява.

Би ли обяснил с 1-2 изречения това, което да знаем и очакваме! Поздрави и наслука!

Хубава тема! Аз лично, след всяко излизане от вкъщи на оръжието, го чистя (цев, затвор, цевна кутия) и след това смазвам (метални части) леко с аерозолен спрей или тънък филм по-тежка смазка. Когато се сетя, преди излизане на оръжието от касата (за стрелбище или лов), избърсвам смазката от цевта, ама това не е често. На лов, не се знае дали ще гърмиш и кога ще е това, а пък смазката в цевта си е външно предпазно покритие. В касата оръжието е с цевта нагоре.

П.С. А къде истинският ловец си държи карабината е ясно- зад вратата на спалнята- така му е винаги под ръка и жена му стъпва по-леко и тихо, че не знае дали няма да гръмне подпряната карабина зад вратата. :hihi: Шегичка, разбира се ...

• 3 months later...

На всички които имат Мазалати с нехромирана цев препоръчвам поне един път годишно да почистват цевта с вряла вода няма опасност от ръжда от която се страхуват други колеги а в касата смазана с изваден затвор.

Аз протривам цевта след лов с разните му четки от к-та на шомпола и почиствам идеално всички части и механизми и всяка част по пушката (било то гладка или нарезна), после смазвам с оръжейно масло (от граничните) до сега не съм имал проблеми. Когато излизам на лов не ми се е случвало да протривам цевта, дори когато ръми или се очаква дъжд и удрям две пръски от вътре с спрей (смазка) за всеки случай пък флаери маери (или как там се казват) не съм забелязал! :) А забравих, пушките винаги с цевите нагоре. ;)