Jump to content

Почиствнане на .22LR?

Recommended Posts

Здравейте,

Тъй като до момента съм почиствал основно гладкоцевното си оръжие, където естествено надявам парцал върху Шомпола, въпросът ми е за Флоберката: Не става да се сложи парцал върху Шомпола /просто не влиза в цевта/. Затова я чистя с метална четка-накрайник първо, след това - с платнения накрайник... в което няма лошо, но при използване на препарат, последния става на мазало.

Въпросът ми е: Има ли почистващи комплекти, които позволяват използването на допълнителен парцал, или просто така стои въпроса с нарезното оръжие по принцип?

Благодаря предварително!

Виждал съм такива за .22, обаче накрайникът за парцала е толкова тънък, че при по-рязко усилие се чупи. Просто калибърът е малък и не предполага стабилни средства за ръчкане вътре.

Аз лично за .22 и .223 рем. ползвам борснейк, след който прекарвам няколко парцалчета с препарат, които движа с конец. В тази тясна цевичка ми се струва кощунствено вкарването на шомпол.

Виждал съм такива за .22, обаче накрайникът за парцала е толкова тънък, че при по-рязко усилие се чупи. Просто калибърът е малък и не предполага стабилни средства за ръчкане вътре.

Аз лично за .22 и .223 рем. ползвам борснейк, след който прекарвам няколко парцалчета с препарат, които движа с конец. В тази тясна цевичка ми се струва кощунствено вкарването на шомпол.

Абе според мен не е лошо в ,,тясна цевичка да се вкарва шомпол,, :cap: :cap: :cap:

Благодаря, JDredd.

Можеш ли да ме ориентираш откъде мога да закупя такъв комплект - с тънък накрайник?

Благодаря, JDredd.

Можеш ли да ме ориентираш откъде мога да закупя такъв комплект - с тънък накрайник?

Преди година в нашите магазини продаваха тези комплекти.Единственият недостатък е ,че памучната четка е с по-голям външен диаметър ,другите влизат нормално в цевта на флоберката.Шомполът е облечен с пластмаса.

post-13533-0-37917000-1367855956_thumb.jpg

Здравей колега. Аз лично видя ли "цев" или "цевичка" "удрям" един здрав шомпол... :) ! Имам оръжие в този калибър (полуавтоматично)и поне веднъж годишно го почиствам основно. Преди години си купих комплект за почистване на кал.22 и още ми служи. Начинът на почистване на оръжието според мен зависи от модела или конструкцията на оръжието но не и от това дали се ползва редовно или не.

Във ВИП и някои друти магазини се продава накрайник , предназначен за ползване с изделията на VFG , представляващи цилиндрични кечени тапички , едни от чисто кече , други примесени с почистващи месингови стружки , най малкия размер е 22 кал . При използване на Робла и Балистол почистването е идеално.