Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Дупчи ли AK-47 влаковата релса?

Recommended Posts

И аз съм слушал за това и винаги съм се чудил.. браво колега развенча мита :))

П.С. утре се надявам да чуя гласа на САР-а :)))

Колега, поздравления за експеримента и снимките! Но все пак си мисля, че ще трябва да го повториш. Има и за двата вида боеприпаси, които си използвал патрони с наименованието бронебойно - запалителни, на върха куршумите са боядисани с черно и се различават от запалителните които са боядисани със зелено. Разбира се тези боеприпаси са армейски и ще се снабдиш по - трудно. Може би те да пробиват релсата.

Колега и аз не вярвам,че ще се пробие релсата, но когато бях в казармата ми показваха доста видове патрони за АК и имаше бронебойни патрони с твърда сърцевина мисля ,че беше от хром-ванадиева сплав . Ст лейтенанта се хвалеше,че с такива патрони се пробиват релси. Виждам подхождаш доста научно ако можеш да намериш такива патроони и да пробваш с тях. После да пишеш какъв е резултата.

Поздрави колега за труда.

Помисли и за по здраво закрепване на релсата,мисля че при попадение релсата се измества леко назад и оказва влияние на пробиването.Мисля че трябва да е закрепена яко и неподвижна.

Ако развенчаеш този мит ще пишеме писмо на тези от нешенал джеографик да те пуснат по тв-то. :271:

И в кръга на шегата.

"Абе по лесно ще е да ходиш на некоя линия и да измааш у релсите"

Има разлика и в качеството на армейския АК-47 и ширпотребата за масовия потребител , не че ще пробие релса :D .Ако някои продава армейски АК да се обади.

Браво за ентусиазма,интересно фото. "Бронебойни" патрони едва ли ще намериш, забранени са от Женевската конвенция, не че няма. Има подобни ловни, но недей пробва, рикошети- мрикошети такива работи.

Има разлика и в качеството на армейския АК-47 и ширпотребата за масовия потребител , не че ще пробие релса :D .Ако някои продава армейски АК да се обади.

Армейския ръждясва отвън СЛР не !

Дори децата в детската градина знаят че Ак не дупчи релса !

Колега akvadum къде точно е тази детска градина - щото говорим за България! Надявам се разбираш сарказма ми особено когато се мешат деца насам и натам в думите, особено в оръжията ..като човек имал общуване с АК -47 и 74 (не и ловните прототипи) около 35 години не споделям и дума от казаното от тебе - всяко оръжие, като изключим детските пейнтболи ръждясва - въпрос на идиотоустойчивост. И пак от тази си позиция твърдя, че АК 7,62/39 с който и да е патрон и куршум не може от около 50 м. да пробие стандартна влакова релса! Иначе 7,62/54 със стоманен сърдечник я прошива и от 80 м. и е здравословно да не се стои зад релсата - независимо от изпращача - ПК, Мосин, Драгунов!

Поздрави!

Edited by Anelin

Колега akvadum къде точно е тази детска градина - щото говорим за България! Надявам се разбираш сарказма ми особено когато се мешат деца насам и натам в думите, особено в оръжията ..като човек имал общуване с АК -47 и 74 (не и ловните прототипи) около 35 години не споделям и дума от казаното от тебе - всяко оръжие, като изключим детските пейнтболи ръждясва - въпрос на идиотоустойчивост. И пак от тази си позиция твърдя, че АК 7,62/39 с който и да е патрон и куршум не може от около 50 м. да пробие стандартна влакова релса! Иначе 7,62/54 със стоманен сърдечник я прошива и от 80 м. и е здравословно да не се стои зад релсата - независимо от изпращача - ПК, Мосин, Драгунов!

Поздрави!

Може ли някой да поясни все пак опитвал ли е с щатен АК и бронебоен патрон ?

Поздрави!

Много зависи от стъпката на нарезите на цевта.От старото матриал на СВД с по- длъжката стъпка си върши най-добре работата.А също така зависи много и от структурата на релсата-различни видове са и по дебелина на тънката част и по еластичност и стоманизиране на самата релса.Така,че експерименти му е майката и току виж ,АК пробил някоя релсичка по-менте.

На мен в казармата ми казаха и че 10 4овека Ак-то ги дупчи,а 11-я оцелевал,що не пробваш :D (шегувам се разбира се) Евала за опитите и развенчания мит ,колкото до бронебойно-запалителните ефекта ще е същия ,тях ги дават за стрелба по резервоарите на противникова техика

На мен в казармата ми казаха и че 10 4овека Ак-то ги дупчи,а 11-я оцелевал,що не пробваш :D (шегувам се разбира се) Евала за опитите и развенчания мит ,колкото до бронебойно-запалителните ефекта ще е същия ,тях ги дават за стрелба по резервоарите на противникова техика

Измамили са те - този номер го показват братушките в концлагерите в ГУЛАГ и оръжието не е АК, а ТТ - нареждат ги по десет в колона с еднаква височина и с един патрон насочен в челото на първия падат и десетте - не ми се рови сега, но го имаше в тубата. А калашника може и повече предполагам - поне50 - 60 глави...бах ти разговора

Има боиприпас с който би могло да стане. Не съм чувал някой да е успял, руснаците преди време май правиха опити. Не вярвам че е възможно с "бронебоен" в смисъла който се дава тук, със сърдечник, ризница или стоманен връх.

Изпитателят най- добре да резне надлъжно сектор от куршума и да го изтипоса за снимка. Коректно е освен релсата да се представи и средството за изпитване, нали? :buba:

Изпитателят най- добре да резне надлъжно сектор от куршума и да го изтипоса за снимка. Коректно е освен релсата да се представи и средството за изпитване, нали? :buba:

Интересно,дали патроните които са ползвани за този много интересен тест са били с куршум със стоманен сърдечник

Иво приказката е, че на 700м. дупчи, а не на 50м. Слагай релсата на 700м. и открий огън, ша видиш че ще стане....., е първо трябва са я умериш де .. :D

Edited by ДБД

Въпроса е, възможно ли е куршум с подобен размер да има достатъчно голямо тегло, твърдост и скорост, да концитрира достатъчно еняргия при удара, да преодолее съпротивата на тънката част от релсата, която мисля е закалена в някаква степен?

АК-47 разполага с бърза автоматична стрелба и неоспорима огнева мощ, поразяваща фатално камък, дърво и плът. Въпреки голямата си кинетична енергия и пробивна мощ в сравнение с други днешни щурмови винтовки, 7.62 х 39 милиметровият куршум не се преобръща напред при навлизане в целта, а бързо излиза, оставяйки малка огнестрелна рана. Ако куршумът не е поразил нещо жизненоважно, раната е относително лесна за лекуване. За това през 1974 г. бил създаден АК-74, използващ 5.45 мм боеприпаси. Те са по-малки, по-слаби, и с по-малък откат, но са по-бързи и имат по-голям обхват, но имат по- добри балестични показатели. 5.45 х 39, при попадане в целта, поради голямата кинетична енергия, задната част на куршума, изпреварва предната и нанася големи разкъсвания и поражения в целта, в която е навлязал. Има случаи на простреляни войници от АК-74 в крака, а куршумът излязал от главата, като е причинил множество разкъсвания. Подобно на западните 5.56 мм патрони, те се преобръщат при навлизане в човешкото тяло и по-този начин нанасят много повече щети. Това са така известните куршуми с "изместен център" на тежестта.В действителност няма никакво изместване на Ц.Т.,просто куршумът е с недостатъчна жироскопична устойчивост,т.е. централната ротация придадена му от нарезите в канала на цевта е по-малка от необходимата. Това позволява при попадение в тялото (и не само в тялото -един голям недостатък са много лошите и непредвидими рикошети в условия на град и т.н.), задната по-тежка половина да се опита да изпревари предната, така се получава завъртане и проектилът поема по непредвидима траектория, което е последвано от множество разкъсвания и поражения.Някои смятат, че са дори по-ефективни от съответните американски междинни патрони 5.56 х 45 мм. Въпреки това 7.62 мм куршум се е доказал като мощно средство за убиване, пробивайки дърво и метал. Въпреки че няма обхвата, точността и балистичните ефекти на поразяване на днешните щурмови пушки, 7.62 х 39 мм има голяма кинетична енергия и събаря с един изстрел (проблемите с тази способност на 5.56 мм боеприпас водят до търсенето на нови куршуми за американските пушки, като 6.8 х 43 мм Remington SPC, който е нещо като междинен куршум между 5.56 х 45 мм и 7.62 х 39 мм). Куршумите, изстреляни от АК-47, имат малък обхват от приблизително 650 метра, но с оглед на военните действия от Втората Световна война насам, повечето пехотни схватки (особено в градска обстановка) се водят най-много от такова разстояние. Много е вероятно 7.62 мм куршуми, изстреляни от "Калашников", да са посели най-много смърт по света и със сигурност ще продължат да го правят.

Аз също съм правил опити със стария ми Мазалат. Категорично не може да пробие стандартна релса с обикновен бронебоен и с БЗТ-също не може!

Виж КПВТ-ето може,ДШК-ато и ЗУ-то също.

Рикошетите от стоманените ядки на куршумите на АК и Мазалата, обаче правят Г РОЗНИ рикошети.......така че внимавайте много!!!

АК-47 разполага с бърза автоматична стрелба и неоспорима огнева мощ, поразяваща фатално камък, дърво и плът. Въпреки голямата си кинетична енергия и пробивна мощ в сравнение с други днешни щурмови винтовки, 7.62 х 39 милиметровият куршум не се преобръща напред при навлизане в целта, а бързо излиза, оставяйки малка огнестрелна рана. Ако куршумът не е поразил нещо жизненоважно, раната е относително лесна за лекуване. За това през 1974 г. бил създаден АК-74, използващ 5.45 мм боеприпаси. Те са по-малки, по-слаби, и с по-малък откат, но са по-бързи и имат по-голям обхват, но имат по- добри балестични показатели. 5.45 х 39, при попадане в целта, поради голямата кинетична енергия, задната част на куршума, изпреварва предната и нанася големи разкъсвания и поражения в целта, в която е навлязал. Има случаи на простреляни войници от АК-74 в крака, а куршумът излязал от главата, като е причинил множество разкъсвания. Подобно на западните 5.56 мм патрони, те се преобръщат при навлизане в човешкото тяло и по-този начин нанасят много повече щети. Това са така известните куршуми с "изместен център" на тежестта.В действителност няма никакво изместване на Ц.Т.,просто куршумът е с недостатъчна жироскопична устойчивост,т.е. централната ротация придадена му от нарезите в канала на цевта е по-малка от необходимата. Това позволява при попадение в тялото (и не само в тялото -един голям недостатък са много лошите и непредвидими рикошети в условия на град и т.н.), задната по-тежка половина да се опита да изпревари предната, така се получава завъртане и проектилът поема по непредвидима траектория, което е последвано от множество разкъсвания и поражения.Някои смятат, че са дори по-ефективни от съответните американски междинни патрони 5.56 х 45 мм. Въпреки това 7.62 мм куршум се е доказал като мощно средство за убиване, пробивайки дърво и метал. Въпреки че няма обхвата, точността и балистичните ефекти на поразяване на днешните щурмови пушки, 7.62 х 39 мм има голяма кинетична енергия и събаря с един изстрел (проблемите с тази способност на 5.56 мм боеприпас водят до търсенето на нови куршуми за американските пушки, като 6.8 х 43 мм Remington SPC, който е нещо като междинен куршум между 5.56 х 45 мм и 7.62 х 39 мм). Куршумите, изстреляни от АК-47, имат малък обхват от приблизително 650 метра, но с оглед на военните действия от Втората Световна война насам, повечето пехотни схватки (особено в градска обстановка) се водят най-много от такова разстояние. Много е вероятно 7.62 мм куршуми, изстреляни от "Калашников", да са посели най-много смърт по света и със сигурност ще продължат да го правят.

Голата истина!

Армейския ръждясва отвън СЛР не !

Дори децата в детската градина знаят че Ак не дупчи релса !

Позволи ми да го познавам като човек който не го е свалял две години от гърба си на границата . Поради естеството на служба се лъсваха много бързо и ги вземаха всяка есен и пролет за оксидация!!!!!