Jump to content

Невестулка

kapitana
 Share

Recommended Posts

как да пропъдя безопасно невестулка, защото дупката и ми пречи да ремонтирам оградата от кирпич т.е .трябва да замажа входа.Даите съвет

Еми има една тема как да изкараме язовец или лисица от дупка колега.Имаше едно мнение,което ми хареса-хвирляш парче горяща гума и тя ще излезне

дядо ми е ловец и има вълчи капан в който се поставя сурово яйце което ги превлича а щом хапне яйцето става щрак и малко кървава история

така ги мореше преди

надявам се да сам ти помогнал :rofl::rolleyes:

Абе човека не иска да я убива, само да я изгони. Така, че тея капани, описани по-горе са безполезни :rolleyes:

Ами замажи си спокоино. Тя сама ще избяга. Ако е вътре, ще си направи друга дупка и от нея ще изскочи (освен ако не те е страх от поверието, че си били отмъщавали- тогава незнам :rofl: )

Защо трябва да я пъдиш? Тя ти мори мишоците наоколо. Мажи около дупката.

Защо трябва да я пъдиш? Тя ти мори мишоците наоколо. Мажи около дупката.

Преди около тридесет и пет години ,в дървата в стопанската сграда на село видях да влиза невестулка.Започнаха да скачат мишки от височина поне три метра,като че бягаха от огън.Невестулката се показа с две мишки в устата.Видях я още един два пъти.След този случай поне година не видях мишка в къщата и наоколо.

Според мен невестулката е полезно и красиво животно и бих те посъветвал да не я пъдиш.Също така обаче

е и предпазлива и не харесва близоста на хора - личен опит.Ако е шумно и оживено сама напуска района.

Аз на твое място бих се притеснявал,че ще избяга .НЕ БИХ Я ПЪДИЛ.

невестулката наистина е... майката на мишките и няма нужда да се гони.колкото до близоста на хората-не съм съгласен,всяко животно свиква.аз лично съм хранил невестулка със пастет на 20 см пръчка в парка до нас,а дупката и беше на метър от алея широка 3 метра.а в парка се разхождат и доста кучета...

Според мен невестулката е полезно и красиво животно и бих те посъветвал да не я пъдиш.Също така обаче

е и предпазлива и не харесва близоста на хора - личен опит.Ако е шумно и оживено сама напуска района.

Невестулката е от "полза" особенно при разчистване на пилчарници от пилетата.Много пъти съм ставал свидетел на село как се вайкат бабичките като видят натръшкани 10-15 пилета само с проядени глави.А попитайте накой който гледа зайци ,колко е полезна невестулката.

"Между в прочем"-..Смокът мишкар оказва същия ефект върху мишките когато се появи в някоя изба или стар навес,дори много по-добър ефект и полза от невестулката.Но не съм чул някой да си храни змия в къщи само защото била полезна.

За бабите е все тая белка и невестулка. Най- много да ти кажат че е отровна и отмъстителна и плюе в млякото бабини диветинини . Освен мишките унищожава и къртиците До като имах в дървата, нямаше мишка и къртица в двора.После изчезна като оправях дърварника и започна отново борбата с къртиците. Не знам как мога да си завъдя. Сега съм оставил един ред дръва и не ги пипам белким се нанесе някоя

Невестулката е от "полза" особенно при разчистване на пилчарници от пилетата.Много пъти съм ставал свидетел на село как се вайкат бабичките като видят натръшкани 10-15 пилета само с проядени глави.А попитайте накой който гледа зайци ,колко е полезна невестулката.

"Между в прочем"-..Смокът мишкар оказва същия ефект върху мишките когато се появи в някоя изба или стар навес,дори много по-добър ефект и полза от невестулката.Но не съм чул някой да си храни змия в къщи само защото била полезна.

Младене , доколкото знам невестулката ,както и белката където си направят гнездо там не закачат пилетата - ходят през 1-2 двора на лов. Даже съм чувал , че не пускат др. животинки , особено ако имат малки. На село имаме белка във вършините , и никакъв проблем с пилетата.

Младене,това което описваш го прави пора и белката.Дали наистина са виждали бабите невестулката или така си казват...

Виждали са,виждали са......!

Еми има една тема как да изкараме язовец или лисица от дупка колега.Имаше едно мнение,което ми хареса-хвирляш парче горяща гума и тя ще излезне

Колега това с горящата гума съм чувал че най добре действа в плевня пълна със сухо сено

и то още по яко е ако плевнята е в непосредствена близост до дома.

<_<

• 2 months later...

и в на6ият двор има невестулка ве4ер 4увам как издава някви звуци.като я 4ух за пръв път си помислих 4е е мишка-(съседа от другата къща)ама неее.и ся в продължение на една седмица я 4увам как ми прави под терасата серенади.

От няколко години на село в двора имаме невестулки. Преди това беше пълно с мишки, от които се чудихме как да предпазим храната за домашните животни. От както се появиха невестулките проблема изчезна. При пренасяне на камъни от една камара до оградата, видяхме гнездото на невестулката. Тогава тя пренесе малките на друго място, но все още виждам невестулки в двора, макар и рядко. Между другото досега не сме имали проблем с отглежданите пилета.

• 1 month later...

как да се отърва от невестулката.Все пак имам малко дете и не се знае като се срешнат какво ще стане.Само на две години а тя е много отмъстителна.Помогнете бе хора

как да се отърва от невестулката.Все пак имам малко дете и не се знае като се срешнат какво ще стане.Само на две години а тя е много отмъстителна.Помогнете бе хора

Абе хора, какви са тия простотии за отмъстителността на невестулката?!

Та тя е перфектния защитник от мишата напаст. Няма друго животно, което да убива за удоволствие.

Това, че плюела отрова съм го чувал и от иначе интелигентни хора - смешна история, още повече като я чуя и от ловци.

Има страх у харата, че проклинала, защото като се види притисната и се изправя на задните крака и почва да прави движения наподобяващи говор.

Стига с тия глупости!

П.П. Между другото тя е причината да си мислят хората, че самодиви сплитат гривите на конете ама айде стига толкова, че съвсем ще напълните гащите :AR15firing:

Това, че гадинките като живеят в някоя къща и не закачат стоката в нея съм съгласен. Интересува ме колегите които имат за ''домашен любимец" невестулка дали комшиите им имат проблеми с пилетата.

на мене една невестулка ми беше ми натръшкала 32 гълъба за една нощ. а пък преди месец убих една със въздухарката

• 2 weeks later...
на мене една невестулка ми беше ми натръшкала 32 гълъба за една нощ. а пък преди месец убих една със въздухарката

Много глупаво си постъпил .Можело е да си решиш проблема друго яче. Това е невероятно животно.

а ве аз и татко и дядо бяхме на лов и пенка барака фирна една невестула бая едра дядката стареца му бяха замръзнали ръцете татко бе6е гона4 останах само аз и дядо е замръзнал и немое да мръдне и вике жоро зимай пушката и пукаи зех му надцевката истрелях ма аз няам билет невестулката падна и след тва штото аз сам на 14 и там авжиите от дружинката мноо рукаха и се чуло до горския и идва обаче аз отричам.

Мор на невестулките са Котките кадето има котки няма невестулки но по страшни са белките но това е за друга тема :):p

ще се отарвеш с пушката-аз оня ден на откриването обих една на полето-успех

ще се отарвеш с пушката-аз оня ден на откриването обих една на полето-успех

Сигурен ли си, че е невестулка? Да не е пор. Много хора ги бъркат. Невестулката денем се крие и трудно се изкарва от укритието. Веднъж, много отдавна се наложи да разхвърляме куп от 12 кубика дърва за огрев, докато я открием.