Jump to content

Какво е положението с Пъдпъдъка по Вашите райони?

Recommended Posts

Привет,

Тук по Казичене (Софийско) не ги чувам, но със сигурност ще знам след Събота какво е положението. Как е по другите райони в страната ми е интересно?

Да знам къде да се насочвам като резервен вариант! laugh.gif

Предполагам, че за откриването пак ще е по планините най-вероятно, но нямам контакти по такива места, и ще се наложи да си ги чакам по ниското...

И при нас е слабичко сравнени с минали години.Но на откриването ще се види горе, доло какво е полежинието.Лошото е че почнаха да орат тази година рано.

И аз ще докладвам за тук какво е положението.

Последно - ще откривам в Костинброд. Ще докладвам как е в Софийската равнина. :big_boss:

Последно - ще откривам в Костинброд. Ще докладвам как е в Софийската равнина. :big_boss:

И при нас е зле. Че орат орат, но на всичкото отгоре миналата седмица са наръсили всички стърнища с отрови. След лова дрехите ни миришеха. Да им се счупи техниката дано мръсни арендатори.

И при нас е зле. Че орат орат, но на всичкото отгоре миналата седмица са наръсили всички стърнища с отрови. След лова дрехите ни миришеха. Да им се счупи техниката дано мръсни арендатори.

Същото е на Костинброд. Нито едно пиле не видяхме! Добре че бяха гълъбите, да компенсираме... иначе щяхме да сме капо. Дано се променят нещата за към Септември.

На територията на ЛРД-Иново гр Видин никой от дружинката не видя пъдпъдък thinking.gif

Edited by tishoo

В Хасковско също е много зле, при нас и други четири съседни дружини нито са видяли нито са чули пъдпъдък. Много зле, много по-стари ловци от мен не помнят да е имало такава година. С гургулицата също не е добре. От колеги от други сдружения научих че по-голямата част от засятия слънчоглед е някакъв хибриден сорт и гургите не го пипват. Чух също че по пътя на пасажите които минават по нашенско, в гръцко имало много ветрогенератори, а всички знаете че дивеча се страхува от тях.

А кога слагахте машинките някой от вас замисли ли се за този неизбежен проблем?Може би и промяната на климата им промени коридорите,но ...?

За деня на откриване само в /Елховско /няма да конкретизирам къде точно,понаправиха нормите.

Някъде в темите пишеше,че лова е наука,а не наслука.

Внеделя след като отстрелях един пътпъдък кучето на набора го апортира и от задника му падна едно яйце .Колеги потвърдиха същото явно заради дъждовете ще има късно люпило което силно се съмнявам да оцелее .

Колеги,слуката беше с нас.Имаме над 30 пъдпъдъка за деня,става въпрос за село около Враца.В неделя брат ми отстреля още около 15.На всичко отгоре пилета са необичайно дебели.

снимки немога да кача,тъй като саита не ми ги приема,били големи?

снимки немога да кача,тъй като саита не ми ги приема,били големи?

Еми с тия дебели пъдпъдъци....