Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020
JOR8

Лов на пъдпъдък - ловен сезон 2013/2014 г.

Recommended Posts

Тази година имам удоволствието да открия официално темата за лов на пъдпъдък през ловен сезон 2013/2014 г. До петък ще помоля темата да остане свободна от постове за да не се заключва, след което в нея всеки ще може да публикува и споделя приятните мигове от този тъй емоционален и атрактивен лов. Надявам се да се опазим и от спам и дребни кавги.

Вървящата вече тема за пъдпъдък, гургулица и гривяк вече се напълни с коментари, изразяващи вълненията и чувствата на ловците в очакване на откриването. След него темата става тежка и ще се заключи, като ще остане линк към новите теми, обособени за снимки и разкази.

Апелирам към колегите да се постараят да правят хубави снимки, на които да се виждат грижливо подредени композиции от дивеч, ловни кучета, оръжие и декоративни елементи, показващи уважението към лова, дивеча и българските ловни традиции. Дано виждаме и усмихнати лица, изживяли щастлива слука, спретнато ловно облекло и защитни сигнални и отразителни елементи. Да покажем във форума уважение към себе си и колегите и установения ред и ловна дисциплина.

На слука!

Редактирано от JOR8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наслука на всички колеги и от мен и нека разпаля страстите с първата снимка. Единствено мога само да съжалявам че няма да присъствам на откриването.

Поздрави,

post-1458-0-11031800-1375863624_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички пожелавам безаварийно придвижване до ловните места, без инциденти и много слука! Помнете, че откриването събира повече ловци заедно, нагласите биват по-скоро "курбанджийски". Не допускайте охлабване на дисциплината и сваляне на мерките за безопасност. Всички сме безкрайно нахъсени и нетърпеливи да започнем с пукотевицата, но да не забравяме за поговорката - "На прехвалени ягоди с голяма кошница не ходи". Да бъдем умерени оптимисти и да се постараем да си изкараме весело и задружно.

Поздрави и наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наслука на всички колеги и от мен!Пожелавам Ви емиционални ловни излети,бог да Ви пази от злополуки и зли очи!Поздрави и весел купон колеги!Наздраве!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наслука на любителите на този вид лов,без инцидентно ловуване и емоции на всички колеги.... :trumpet:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наслука на всички любители на този лов,пълни висулки , много емоции и без инцидентен лов :good: .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наслука и от мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наслука и от мен , колеги!!!! Колкото ловци излизат, толкова и да се прибират- живи, здрави и щастливи от преживяни емоции!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9.30 приключихме откриването. 5 има ловци и 3 кучета. Близо 60 пилета паднаха, много заминаха, ще ги търсим утре. Показвам първите герои, повече снимки по- късно.

post-29236-0-54322900-1376174173_thumb.jpg

Редактирано от JOR8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открихме успешно ловен сезон 2013/2014 г. Жоро е обяснил как премина ловът. Аз само ще уточня, че който има добри кучета, има добра слука :)

Наслука на всички запалени ловци по този емоционален лов.

post-3218-0-38755900-1376126283.png

post-3218-0-79834000-1376126496_thumb.pn

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наздраве...

Приятен апетит и наздраве Росе!Дано следващият излет бъде с повече емоции и слука!Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сефтето за сезона.

post-28682-0-00402100-1376140869_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно откриване...

post-13983-0-93433000-1376141621_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така го открих аз... Сега банкета с пълни сили.... Наслука

post-58349-0-39724600-1376142336_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро оркриване! Голямото чакане свърши. До 9 приключихме. Педпъдъка е още слабичак и няма смисъл да се прекалява с бройката. За сега има надежди за добър сезон.

post-9133-0-69589100-1376146597_thumb.jpg

Редактирано от Явор

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наслука! и аз открих - един патрон - един пъдпъдък ...до 9:30. 35 човека 12 пъдпъдъка общо. Земята - кирпич. от към дивеч много зле. може би от както съм ловец, не си спомням такова брутално нямане. курбана беше на ниво както винаги. този сезон е актуален нов вид вреден дивеч в нашата мера - ветрогенератори - не бяга, лесно се цели но трудно умира. докато не му спрем популацията прелетен няма да видим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи яко пиене.сутринта излязохме пилета имаше доволно роса нямаше и кучетата видяха голям зор.стрелба много.много пъдпъдък падна ама имаше и много БРОНИРАНИ.е в началото е така.шъ коригираме мерниците.наслука на всички през новия сезон.и помнете БЕЗОПАСНОСТА е най важна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте повече снимки момчета да пълним очите :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ние открихме с това яре,а стрелбата я оставихме за утре.Наслука

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е за дегустация...

post-3218-0-58441400-1376163521_thumb.pn

post-3218-0-47756400-1376164280_thumb.pn

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях обещал снимки, ама пуста техника-не слуша и не слуша!

post-29236-0-23554800-1376174008_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наслука на всички колеги,през новия сезон.

Много слабо при нас.Цепки по една длан по земята,всичко изорано и дисковано,та с две думи разочарование.

Видях два пътпъдъка,единият го поздравих а другия пребрах.Дано,който колега учи младо куче,да има късмет при тях да ги има повечко пътпъдъците.

Поспрях се до един слънчоглед за гургулици,ама имаше много мераклии за този лов и нервите явно не им издържаха и се стреляше на големи дистанции.Разбираемо е,първи лов и голям мерак.

За отбелязване е,че моят ветеран(дратхаар на 8 години) не изгуби ентусиазъм до последно,въпреки,че нямаше дивеч.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин два броя :D

post-49041-0-14946800-1376204070_thumb.jpg

post-49041-0-45263600-1376204073_thumb.jpg

Редактирано от Raphael

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове