Jump to content

Recommended Posts

Що никой не отговаря на колегата бре???

Имам веднъж едно прасенце от около 70кг с такъв патрон.

Пробяга около 2 метра и се строполи на земята. Вътре всичко (черен дроб, бял дроб, сърце) бе станало на мармалад.

Цена, качество и ефект... отличен 6!!!

Поздрав

Ето ти колега проектили.Мек куршум голямо разпадане, убиват много но не излизат,за дистанцй до 150 метра вършат перфектна работа но за по големи прасета на разтояния над 200м. иска по корав куршум.Като цена,качество групираност са добре.На близо имам доста големи прасета убити отнасят малко и падат.

post-25705-0-35232600-1376253363_thumb.jpg

• 1 month later...
  • 11 months later...

Вчера видях патрони на Геко за калаш и реших да ги пробвам. За жалост както и при селиера мекият връх се мачка и се губи точността на проектила, а това доведе до стандартно преработване от моя страна премахване на мекият връх. Накратко тегло на куршум 9,7 грама, начална скорост при 60 см цев 680 м/с . Моят СЛР 95 е с дълга 20 инчова цев и след замерване с хроно намиращо се на 3 метра от дулният срез даде скорост 670 метра в секунда. Групираност на 50 метра / за жалост стрелбището нямаше по дълаг коридор / 3 см това значи, че на 100 ще имам 6 см а това е приемливо. По време на теста без да искам треснах тръбата за която бе закрепен щита на мишената и стана весело отпреде голяма дупка а отзаде откъртено голямо парче метал, проектила бе на парчета. Какво ли ще стане при свичуг ....

мекият връх се мачка и се губи точността на проектила,

Аз колега не съм съгласен с това твърдение, за ловни цели не мисля, че е проблем, по между другото тук по форумите наскоро колега прави опити като умишлено наранява и ощърбва върховете на куршумите и на 100 метра няма разлика та скоро, ще пробвам и аз като ще приложа и снимки! Поздрави

Аз колега не съм съгласен с това твърдение, за ловни цели не мисля, че е проблем, по между другото тук по форумите наскоро колега прави опити като умишлено наранява и ощърбва върховете на куршумите и на 100 метра няма разлика та скоро, ще пробвам и аз като ще приложа и снимки! Поздрави

Това,че не си съгласен ми харесва,това обаче, дето си го замислил с експеримента...... Ползвам Geco доста отдавна и до сега не съм имал проблеми.Това лято,чесах хищника с Hornady-и тях няма проблем. Гекото-6,8 гр. Хорнадито 6 гр.-На 100 м бие с около 2 см по-високо поради по-малкото тегло и по-висока скорост.Ето 2 снимки тук ,пък вие намерете къде точно са подбити или наранени върховете на калайчетата :) И двата вида са влизали и излизали по няколко пъти в и от патронника ;):drinks:

• 1 year later...

Колега,относно геко 7,62*39за слр ,как премахваш мекият връх,как го обработваш,след това и ако се махне оловният връх не ли опасно,в смисъл опасност от събличане на ризницата.Питам защото и моят ги мачка.Благодаря предварително.

колега не пипай нищо по геко+ перфектен патрон,а пък ако го пернеш главатаааа....или зад плешкатаааа..... :moil:

Edited by baza