Jump to content

Нов вид бренеке от B&P ?

Recommended Posts

Колеги наскоро купувайки патрони за пъдпъдъци продавача в магазина ми предложи някакви нови бренекета на B&P( gualandi coated slug black shock - самия патрон е черен отвътре и отвън ) . Аз взех 1 кутия да ги пробвам тъй като ползвам бренекета на B&P и съм много доволен. Въпроса ми е някои виждал ли е подобни бренекета, защото аз никаде в интернет не попаднах на тях. Да не се окажат някакви ментета ?!

• 2 weeks later...

Странно... Не ги открих в сайта им, но из нета ги споменават хората.

Странно... Не ги открих в сайта им, но из нета ги споменават хората

Да, и аз не открих нищо в сайта им. Дано се окажат поне толкова добри колкото останалите бренекета на B&P и да си струват 2-та лева :cap:

Здравейте,

Аз съм ги виждал също, баща ми си е взел няколко (ако не се лъжа от ловен магазин в град Тетевен), много добре изглеждат, но все още не са тествани. Надявам се да са добри и да имат добро поражение.

Наслука!

За тези ли говорим

И тези ги няма в сайта им.

За тези ли говорим

Ами, кутията и патроните май са същите , обаче са черни и пише Coated Slug, Black Shock :)

във youtube има оригиално представяне , оригинални са има ги и черни , на 50 метра с бенели винчи това ми пасна най добре ! пробвах още поне 4 вида бренекета а тези заспаха с перфектна група , искам още малко опити да направя с друг шок и ще сложа снимки .Прострелката е правих с 5 черти шока но установих че ще минават и през 4-те черти , въпроса е дали нчма да минават и през 3-те хехехе , при искарано бренеке на 4-те запъва малко преди да излезе от шока на 5-те минава спокойно ( което не ми хареса ) на 3-те запъва около 1 см по нагоре от 4-те което ме навява на мисълта че ще лети и през него но нчма да рискувам ще тествам със 4-ри черти шока как бие , интересно ми е дали ще даде разлика на бързомера понеже прострелвах с 5 черти . Ама знаете опит грешка :) ....

Черните, мисля са с молибденово покритие / мисля, четох го някъде / Иначе, като го гледам, маи е комбинация м/у Гуаланди - челото и Биг гейм - тялото .

Edited by ДБД

:police: аз имам рязан такъв ще го постна утре същия е красавец , както казах се ядосах че не намерих нищо конкретно за шоковете на бенели и си резнах един патрон да си пробвам преди стрелбите :) на уинчестера сх3 си пуцах с подкалибрени на същата марка през 3-те черти и вървяха супер ама като това пушкало е ново иска проби , проби и пак проби да се запозная с боя на всеки шок и патрон ... абе я ей сега ще го снимам с телефона .......

във youtube има оригиално представяне , оригинални са има ги и черни , на 50 метра с бенели винчи това ми пасна най добре ! пробвах още поне 4 вида бренекета а тези заспаха с перфектна група , искам още малко опити да направя с друг шок и ще сложа снимки .Прострелката е правих с 5 черти шока но установих че ще минават и през 4-те черти , въпроса е дали нчма да минават и през 3-те хехехе , при искарано бренеке на 4-те запъва малко преди да излезе от шока на 5-те минава спокойно ( което не ми хареса ) на 3-те запъва около 1 см по нагоре от 4-те което ме навява на мисълта че ще лети и през него но нчма да рискувам ще тествам със 4-ри черти шока как бие , интересно ми е дали ще даде разлика на бързомера понеже прострелвах с 5 черти . Ама знаете опит грешка :) ....

Колега, дай линк да ги видя :umnik2:

Скорост от 502м/с на 32грама, са си 4302 Дж. / предполагам на V0 или на V5 / сериозна енергия ...., не намерих нищо за налягането обаче и колко ще е полезен за по-старите пушкала, ако и да е 12х70 .

Edited by ДБД

Аз миналата година изгърмях една кутия с ТОЗ-а......шие ги като шевна машина.

Поздрави

Аз миналата година изгърмях една кутия с ТОЗ-а......шие ги като шевна машина.

Поздрави

Защо с ТОЗа а не с Мозберга.А по темата и аз ги пробвах но Фабарма харесва повече оригиналното Гуаланди.

Ясно. Благодаря на всички за споделената информация! Явно обновяването на интернет страницата хич не им е приоритет на тези хора от B&P.

ДБД, скоростите са аналогични с тези на единствените два вида куршуми 12к, дето ги има понастоящем в сайта. Т.е. и наляганията трябва да са същите - 700 - 750 бара.

Ясно. Благодаря на всички за споделената информация! Явно обновяването на интернет страницата хич не им е приоритет на тези хора от B&P.

ДБД, скоростите са аналогични с тези на единствените два вида куршуми 12к, дето ги има понастоящем в сайта. Т.е. и наляганията трябва да са същите - 700 - 750 бара.

Иди в Стар Форс в Ялта има ги и двата модела ... , може да ги видиш и пипнеш, а и да прочетеш таблиците на гърба на кутиите . Помня, че при черния нещата са с по-ниски налягания, явно заради покритието ..

Иди в Стар Форс в Ялта има ги и двата модела ... , може да ги видиш и пипнеш, а и да прочетеш таблиците на гърба на кутиите . Помня, че при черния нещата са с по-ниски налягания, явно заради покритието ..

А каква е раликата от патрон с по-голямо и патрон с по-ниско налягане ? Простете за невежеството :umnik2::umnik2::umnik2::umnik2:

Edited by hefastu

А каква е раликата от патрон с по-голямо и патрон с по-ниско налягане ? Простете за невежеството :umnik2::umnik2::umnik2::umnik2:

Ами според мен, че по-старото оръжие / с по-голям настрел/ , може и да не му е толкова комфортно. Днес гледах един каталог на Селиер Белот - та, слугов куршум с маса 32грама е със скорост 395м/с, при този червения нещата отиват на 502м/с .... , за барута нищо не се казва . Скоро научих / от един уважаван от мен човек и го цитирам по памет /, че МРа наковани на цевите на по-старите оръжия / налягането демек / е изчислявано по една система, което не е едно към едно с новата система за изчисляване на същото . Така, че ако знаеш налягането на боеприпаса, може да го пресметнеш и резултата да сравниш с това което пише на цевите на старата ти пушка, пък после дали ще го стреляш или не, ти си решаваш .

На старото СССР оръжие, пише - 65МРа, тава са 650 Бара, а на " сивото ВР пише 740 Бара ...., е ? Да, ама при изчислението излиза, че тези 740 Бара по " Пиезо ", са 635 Бара по предишната система, или 64МРа, демек претоварване няма .

Малко се отплеснаха нещата от темата, да прощава колегата !

Edited by ДБД

Ами според мен, че по-старото оръжие / с по-голям настрел/ , може и да не му е толкова комфортно. Днес гледах един каталог на Селиер Белот - та, слугов куршум с маса 32грама е със скорост 395м/с, при този червения нещата отиват на 502м/с .... , за барута нищо не се казва . Скоро научих / от един уважаван от мен човек и го цитирам по памет /, че МРа наковани на цевите на по-старите оръжия / налягането демек / е изчислявано по една система, което не е едно към едно с новата система за изчисляване на същото . Така, че ако знаеш налягането на боеприпаса, може да го пресметнеш и резултата да сравниш с това което пише на цевите на старата ти пушка, пък после дали ще го стреляш или не, ти си решаваш .

На старото СССР оръжие, пише - 65МРа, тава са 650 Бара, а на " сивото ВР пише 740 Бара ...., е ? Да, ама при изчислението излиза, че тези 740 Бара по " Пиезо ", са 635 Бара по предишната система, или 64МРа, демек претоварване няма .

Малко се отплеснаха нещата от темата, да прощава колегата !

Мерси много,колега! Дано мойта баба иж-26 (1973г.) ги хареса :ksshunter1fe::ksshunter1fe::ksshunter1fe::ksshunter1fe: