Jump to content

Нов вид бренеке от B&P ?

Recommended Posts

• 1 month later...

Днес ходих да тествам малко патрони за свинския лов, патроните които пробвах бяха : въпросното бренеке на B&P , подкалибрения куршум на winchester supreme , 13/0 Remington 13/0 Federal. резултатите на 50 метра бяха следните

1-вата стрелба с B&P в жълто зелен цвят е даде над 10-ката след малка корекция на бързомера 2-рата стрелба е даде на горния ъгъл на границата на 10-ката като при двете стрелби групата беше доста задоволителна , при положение че има пропадене на по голямо разстояние реших да не правя повече корекции и направих 3-та стрелба с 2 патрона winchester supreme подкалибрени толкова имах в наличност :) , и какво се оказа с тази прострелка winchester supreme попадна в 10-ката което беше доста интересно по принцип те са с по добра балистика и ги дават да летът до 100 метра без голямо пропадане докато балистиката на B&P може да е видите в по горния пост , и накря пробвах 13/0 на REMINGTON даде ми доста добра групираност на патрона Федерала не съм сложил снимки защото вкара 5 съчми в мишената голяма излагация , ще пробвам и на winchester 13/0 по нататък . като цяло доволна прострелка . айде слука другата седмица на свинския лов.

post-7061-0-98816700-1380663945_thumb.jpg

post-7061-0-92164700-1380664232.jpg

Днес ходих да тествам малко патрони за свинския лов, патроните които пробвах бяха : въпросното бренеке на B&P , подкалибрения куршум на winchester supreme , 13/0 Remington 13/0 Federal. резултатите на 50 метра бяха следните

1-вата стрелба с B&P в жълто зелен цвят е даде над 10-ката след малка корекция на бързомера 2-рата стрелба е даде на горния ъгъл на границата на 10-ката като при двете стрелби групата беше доста задоволителна , при положение че има пропадене на по голямо разстояние реших да не правя повече корекции и направих 3-та стрелба с 2 патрона winchester supreme подкалибрени толкова имах в наличност :) , и какво се оказа с тази прострелка winchester supreme попадна в 10-ката което беше доста интересно по принцип те са с по добра балистика и ги дават да летът до 100 метра без голямо пропадане докато балистиката на B&P може да е видите в по горния пост , и накря пробвах 13/0 на REMINGTON даде ми доста добра групираност на патрона Федерала не съм сложил снимки защото вкара 5 съчми в мишената голяма излагация , ще пробвам и на winchester 13/0 по нататък . като цяло доволна прострелка . айде слука другата седмица на свинския лов.

А забеляза ли че куршумите на Уинчестера са ударили мишената настрани (което е логично защото са предвидени да се стрелят през нарезни цеви тоест изстреляни през гладка такава не се стабилизират) което обяснява попаденията, даже за мен са учудващо добре групирани.

Не бях забелязал, въпроса е дали ще ги прокара шока с 2 черти и дали ще минат пак на страни, имам стара група на същия патрон от winchester sx3 на 75крачки със подобна групираност , правена със шок 3 черти и не е настрани което е интересно

Edited by twopacisback

Много прилича на куршум от саувестри.Ако има същия бой и точност ще им е най-големия удар в търговията! :clapping: Много ми се ще да ги пробвам.

• 11 months later...

Малко пояснение: на снимката са 2 патрона сподобни куршуми, но с различни балистики:

news4485.jpg

Черния е Black Slug, a тругия е Thrill Shock. И 2та са 32 гр, но докато черния е с 450 m/s Vo, червния е с 502, което означава и повече енергия. Черният пък има тефлоново покритие, което означава по-малко олово по цевта и по-ниско налягане... дето се вика дъ чойс ис йорс ...

Малко пояснение: на снимката са 2 патрона сподобни куршуми, но с различни балистики:

news4485.jpg

Черния е Black Slug, a тругия е Thrill Shock. И 2та са 32 гр, но докато черния е с 450 m/s Vo, червния е с 502, което означава и повече енергия. Черният пък има тефлоново покритие, което означава по-малко олово по цевта и по-ниско налягане... дето се вика дъ чойс ис йорс ...

Как тефлона прави налягането по-ниско?

Как тефлона прави налягането по-ниско?

Поради по-ниското триене при равни други у-вия, но ако имаш предвид и по-ниската скоростта, то явно и заряда е различен!

Edited by bravo

Поради по-ниското триене при равни други у-вия, но ако имаш предвид и по-ниската скоростта, то явно и заряда е различен!

Явно , защото иначе 3240 J за тефлоновия срещу 4032 J за другия .

Да не би тефлоновия просто да "щади" цевта ?

Явно , защото иначе 3240 J за тефлоновия срещу 4032 J за другия .

Да не би тефлоновия просто да "щади" цевта ?

със сигурност и това - тефлона е полимер известен с най-ниския коефициент на триене.

Тогава къде е логиката този без тефлона да е по бавен?

За щадене на цевта едва ли може да се говори. По скоро са го покрили с тефлон за да намалят триенето и да вдигнат КПД,защото и за съответното съпротивление на куршума ще се изразходи енергия,която не би била излишна..,но нищо чудно да е търговска врътка това с тефлона и разни там цветовеи шарений по гилзата. Трябва да вървят продажбите.

Edited by nqkoiotnqkade

И аз си купих от въпросните черни. Не съм ги стрелял още, че чакам бързомера да сложа...

Дали пък тефлоновия е с по- малко джаули заради самия тефлон? Може да се прецаква нещо от по- големи..

Още миналата година ги тествах червените и останах буквално очарован. Стрелба от рамо , на механични , през долната цев (мисля че е 0,25) на моята духалка ИЖ-27 , на 100 мои големи крачки (185см. съм висок) , в камък 30/30см. От три изстрела и трите вътре , камъка стана на сол. Целех се в средата на камъка .

Edited by Stoqanov
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Всички куршуми с покритие показват по малко съпротивление при движението в цевта оттам падат налягането и началната скорост и отката предпоставка за по голяма точност.

• 3 weeks later...

Здравейте!

Ето това се получи при мен, при експеримента. Стрелбата е: на 50м; от монопод; бързомер Aimpoint; студена цев преди всеки изстрел. Оръжие - комбинация FAIR, 7х65R + 12/76. Гладката цев е 1/4 шок.

post-6556-0-14881500-1416936971_thumb.jpg

В центъра е нарезния. Тук няма да коментирам.

Долните два /тея които са се захапали/ - левия Black Slug - 32 гр., десния - Thrill Shock - 32 гр. Коментар - балистиките на двете бренекета са изключително сходни. Мек откат, изстрела не ме натовари. Но попаденията са ми прекалено "ниски" за изстрел на 50м.

Горните два /разсеяните/ - Black Slug - 40 гр. Коментар - к'ва повтаряемост, к'ви "5 лева". Силен, клонящ към неприятен /дискомфортен/ откат.

Взех, пробвах, анализирах. Е, определено това не са "моите" бренекета.

Поздрави и наслука!

Още миналата година ги тествах червените и останах буквално очарован. Стрелба от рамо , на механични , през долната цев (мисля че е 0,25) на моята духалка ИЖ-27 , на 100 мои големи крачки (185см. съм висок) , в камък 30/30см. От три изстрела и трите вътре , камъка стана на сол. Целех се в средата на камъка .

Тези твои крачки в права линия ли бяха и дименсията на 30/30 сигурен ли си, че са сантиметри? :baraban: Колега искам да видя, ако може този ижак, много ти се моля вдигни снимка....може пък и ти да се покажеш...освен ако не носиш на майтап!

• 4 years later...