Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Здравейте колеги нагледал съм се на тази карабина http://guns.bg/Sauer_S101_Classic_XT_3006-cat0-scat0-p28484.html и ме интересува мнението ви.
Може ли да се каже,че е от същия клас като Блазер Р93 и ако не е то към кои клас спада?
Някои имал ли е допир и опит с такова оръжие ?
Мисля да я комбинирам с тази оптика http://guns.bg/Zeiss_312x50_ret_60_Duralyt_Illuminated-cat98-scat46-p24729.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

Ще се ползва за едър лов най-вече от чакало и за издебване.
Благодаря предварително.

Този Зауер е в по-низкия от Блазер клас , като щаер манлихер ,Браунинг и Сако.

В един клас с Блазер са Маузер М03 Зауер 202

Здравейте колеги нагледал съм се на тази карабина http://guns.bg/Sauer_S101_Classic_XT_3006-cat0-scat0-p28484.html и ме интересува мнението ви.

Може ли да се каже,че е от същия клас като Блазер Р93 и ако не е то към кои клас спада?

Някои имал ли е допир и опит с такова оръжие ?

Мисля да я комбинирам с тази оптика http://guns.bg/Zeiss_312x50_ret_60_Duralyt_Illuminated-cat98-scat46-p24729.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

Ще се ползва за едър лов най-вече от чакало и за издебване.

Благодаря предварително.

Добър избор за пушка, но за оптиката бягай далеч....!!!

Добър избор за пушка, но за оптиката бягай далеч....!!!

Какво имаш предвид за оптика не я бива или смесицата на електроника с механика не ти допада ? :)

Какво имаш предвид за оптика не я бива или смесицата на електроника с механика не ти допада ? :)

Нищо лошо за истински Цайс, но серията Дуралит излезе малко неуспешна - те повече Цайс няма да правят така да дадат някой друг да им върши работата!!! Мой приятел си взе такава, бра ядове с подсветката при изстрел и сега успешно си подпира секцията с нея!!! Наслука!!!

Нищо лошо за истински Цайс, но серията Дуралит излезе малко неуспешна - те повече Цайс няма да правят така да дадат някой друг да им върши работата!!! Мой приятел си взе такава, бра ядове с подсветката при изстрел и сега успешно си подпира секцията с нея!!! Наслука!!!

Благодаря ти за информацията ще я имам в предвид като купувам оптика.Наслука!!!

Edited by jeday

За кой модел оптика по точно става въпрос и с какви параметри е оптиката ?

http://guns.bg/Zeiss_312x50_ret_60_Duralyt_Illuminated-cat98-scat46-p24729.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

Аз точно такъв модел мислех да си купувам но 1,2 - 5 x 36, (не знам дали е тук темата но ако мисят модовете да я преместят) и сега съм малко в размисли .....

• 4 months later...

Зауер S 101 е "бюджетния" вариант на Зауер във времена на финансова криза.

Не отстъпва от качеството на Зауер, но е направена от по-нисък клас орех. Има и полимерен вариант.

Бойната пружина се натяга посредством бутон в задния край на затвора, който я активира/деактивира. Оръжието е изчистено от към дизайн, но е много прикладисто и балансирано. Затвора е с много удобна топка, спомагаща за бързо презареждане. Самия затвор работи леко и без проблеми. Има свалящ се пълнител.

Цената е около 3200-3500 лв. За Германска класна карабина цената е повече от добра.

Това са ми впечатленията.

Не съм стрелял, но не се съмнявам в класата на Зауер.

Зауер S 101 е "бюджетния" вариант на Зауер във времена на финансова криза.

Не отстъпва от качеството на Зауер, но е направена от по-нисък клас орех. Има и полимерен вариант.

Бойната пружина се натяга посредством бутон в задния край на затвора, който я активира/деактивира. Оръжието е изчистено от към дизайн, но е много прикладисто и балансирано. Затвора е с много удобна топка, спомагаща за бързо презареждане. Самия затвор работи леко и без проблеми. Има свалящ се пълнител.

Цената е около 3200-3500 лв. За Германска класна карабина цената е повече от добра.

Това са ми впечатленията.

Не съм стрелял, но не се съмнявам в класата на Зауер.

Благодаря за инфото колега

Здравей колега,

Понеже става дума за любимата ми марка "Зауер" и аз да дам мойте 5 стотинки по темата.Притежавам модела Зауер-202 Класик, с орехов приклад от около 3 години, оборудвана с оптика "Dokter"-3-12х56.Една седмица я гледах, три дни я сънувах и накрая я взех. И не съжалявам. Ползувам я предимно на чакало но и на гонка .Стрелял съм от 07.30 сутринта до 21.50 вечерта . от 43м до 236м ..... ииииииии нямам пропуснат дивеч с нея . С жената се развеждам с нея НЕ! Това е моя Зауер. Така че ако си решил колега смело напред. Верно че модела 101 е по ниско бюджетен но е Зауер. така че няма да съжаляваш . :M16:

Поздрави!

Здравей колега,

Понеже става дума за любимата ми марка "Зауер" и аз да дам мойте 5 стотинки по темата.Притежавам модела Зауер-202 Класик, с орехов приклад от около 3 години, оборудвана с оптика "Dokter"-3-12х56.Една седмица я гледах, три дни я сънувах и накрая я взех. И не съжалявам. Ползувам я предимно на чакало но и на гонка .Стрелял съм от 07.30 сутринта до 21.50 вечерта . от 43м до 236м ..... ииииииии нямам пропуснат дивеч с нея . С жената се развеждам с нея НЕ! Това е моя Зауер. Така че ако си решил колега смело напред. Верно че модела 101 е по ниско бюджетен но е Зауер. така че няма да съжаляваш . :M16:

Поздрави!

Взех решение :)

Понеже казвате, че е ниско бюджетна и струва 3500 лв.

А колко струва с 202 базов?

Понеже казвате, че е ниско бюджетна и струва 3500 лв.

А колко струва с 202 базов?

4200лв.

Моята на табела беше 4630 нови български лева, ползвах 10% отстъпка ...та така :ksshunter1fe: .Ама кефа цена нямааааааааааааааа.Като излезнах на първи лов с нея на 6 тата минута 3 приплода отиваха да берат гъби : и двата от тях на дубле :sufra: Е как няма да я обичам тази пушкааааа аааа????

Като ще даваш 3500 за Зауер101, дай още 700лв и си вземи 202, това е пушката, пушка не се купува всяка година... :beach:

• 3 weeks later...

Наскоро си купих s101 в 308 win и съм много доволен още не съм я доукомплектовал с оптика но като цяло е много прикладиста и удобна,е то вкус другар няма де

Edited by rachmonik

Здравей колега,

Поздрави!

Даа, така е, и аз ядох луканки от тая пушка, още по-голяма слука ти желая занапред!

• 2 weeks later...

Ето я новата ми придобивка в калибър 30 06 , като я държа имам чувството че е правена за мен по поръчка :bira:

post-3075-0-23306300-1394015833_thumb.jpg

post-3075-0-26104400-1394015857_thumb.jpg

post-3075-0-96619200-1394015872_thumb.jpg

Edited by Ангел Георгиев

Здасти колега и аз си купих наскоро същата в 308win,как е прави ли хубави групи,че аз още съм без оптика

Здасти колега и аз си купих наскоро същата в 308win,как е прави ли хубави групи,че аз още съм без оптика

Здрасти , монтирах оптиката и я прострелях на 100 м.висок център с Геко телмантел (такива имах) групата е хубава Стрелях веднъж на 200 м. и Гекото удари 5 см. по ниско ,ама ще взема 3-4 марки патрони та да видя кой ще хареса най-много.Чакам да се оправи времето и ще стрелям .

Ето я новата ми придобивка в калибър 30 06 , като я държа имам чувството че е правена за мен по поръчка :bira:

Ха да ти е честита :)