Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

колеги каде се продажат свирките на заек и мишка

Сваляи звуци от форума,и пробваи с телефона.По някои път става :good:

• 3 weeks later...

Ето осмия пореден точен изстрел. От три излизания на второто се случи това:

post-13544-1212818190_thumb.jpg

Поздравявам те за отлично пласираният куршум.

Благодарство. Въпреки 13 - те грама и доброто попадение, яка душа 20 - тина метра мина. Ако не бях намерил кръвта на мястото, на което го стрелях нямаше да рязбера, че съм го улучил и да го намеря.

Благодарство. Въпреки 13 - те грама и доброто попадение, яка душа 20 - тина метра мина. Ако не бях намерил кръвта на мястото, на което го стрелях нямаше да рязбера, че съм го улучил и да го намеря.

Браво, хубав изстрел :yahoo:

Браво, на какво разстояние го цапардоса?

Браво, на какво разстояние го цапардоса?

На отсрешния баир. Как звучи само ;). По моя преценка 150. Нямаше как да го измеря. Снимката е правена предния ден, когато излязох със сина ми. На другия се преместих по-нагоре и в дълбочина за да виждам по-голямо пространство.

post-13544-1213006272_thumb.jpg

На отсрешния баир. Как звучи само :D. По моя преценка 150. Нямаше как да го измеря.

:D Как така бре bat kiffi стреляш /и улучваш/ без да знаеш точното разстояние :D за балистика-малистика не си ли чувал :D ... Поздравления за чакала :huh: отдавна си спечелил моето уважение като човек,който повече действа отколкото приказва... На много места ВЪОБЩЕ не се издават разреш. за лов на хищници ;)

:clap: Как така бре bat kiffi стреляш /и улучваш/ без да знаеш точното разстояние :D за балистика-малистика не си ли чувал :clap: ... Поздравления за чакала :) отдавна си спечелил моето уважение като човек,който повече действа отколкото приказва... На много места ВЪОБЩЕ не се издават разреш. за лов на хищници :)

С малко късмет :clap: Опитах се да запомня 2 цифри от снижението на куршума на 150 и 200 м. На по-далеч едва ли ще стрелям. А до 200 мисля, че мога да го определя с точност до 20-тина м, което е достатъчно. Корекцията я правя на око. За база ми служи животното.

За разрешителните си имаше друга тема, но като стана въпрос, ако си в списъка на правоимащите за индивидуален лов на хищници смятам, че нямат основание да ти откажат издаването му. Съвета ми е да поставите въпроса в Комисията по ловно стопанство. Писмено от всички избрани за индивидуален лов на хищници. Да видим какво ще ви отговорят.

За разрешителните си имаше друга тема, но като стана въпрос, ако си в списъка на правоимащите за индивидуален лов на хищници смятам, че нямат основание да ти откажат издаването му. Съвета ми е да поставите въпроса в Комисията по ловно стопанство. Писмено от всички избрани за индивидуален лов на хищници. Да видим какво ще ви отговорят.

От 4 г. началника на Държавно Лесничейство *едикоеси* отказва да приема списъците-и съотвентно да дава кочани на специалиста по лова в ЛРД с устното обяснение че така щяло да се бракониерства повече.... Абе карай... на последните събрания на дружинките даже не се правиха списъци ,щото нямало смисъл...

От 4 г. началника на Държавно Лесничейство *едикоеси* отказва да приема списъците-и съотвентно да дава кочани на специалиста по лова в ЛРД с устното обяснение че така щяло да се бракониерства повече.... Абе карай... на последните събрания на дружинките даже не се правиха списъци ,щото нямало смисъл...

Баси оправията :)

Деветия по ред, в понеделник в 20:50. Този път беше близо 70-80 м. Но ми изкара нервите, от 20:30 ми се показва из драките и чак на третия път успях да и стрелям.

post-13544-1213802722_thumb.jpg

Деветия по ред, в понеделник в 20:50. Този път беше близо 70-80 м. Но ми изкара нервите, от 20:30 ми се показва из драките и чак на третия път успях да и стрелям.

post-13544-1213802722_thumb.jpg

Едно от неписаните правила при лова на варда е да имаш малко по вечко търпение,и ти си го спазил,резултат има и всички ние го видяхме.Поздравявам те,продължавай в същия дух.

Снайпериста ме кефи! от упор с 2.0 в тиквата........... пастет. Снайперист, препарирай си я за спомен ;)

Пет пъти излизах през тази седмица и нищо. :) Три пъти видях космати животни, но не бяха хищници. Въпреки това лошите чакали са си там. Всяка вечер вият между 8:55 и 9:15, а последната буквално пред мен на 100-на м. Чаках ги на един гьол, който се пълни от една вадичка педя широка и около него има голи пространства, като се надявах преди да тръгнат да се хранят да си пият вода заради жегата. Последната лисица ударих там. Уви не излязоха по светло на открито. Стоят на хладно в драките на отсрещния склон, който е със северозападно изложение и слънцето не го огрява. Следващия път преди откриването на лова, когато отида да търся пъдпъдъци и гургулици ще се заложа пак. Дано имам повече късмет.

колеги на едно място ли ходите на варда или ги сменяте постоянно

желателно е да се променят... при лисиците обикновено си имат тяхна територия и си я пазят... аз май месец на едно и също място убих първо мъжката и на по-следващия ден женска... обяснявам си го че в началото женската стои в дупката при малките и мъжкия им носи храна /така пише и по книгите/ когато имат малки лисиците се движат/ловуват/ и през деня, там където няма движение на хора... междудругото сега в жегите е по резултатно да се варди рано сутрин отпреди разсъмване докато изгрее слънцето...

колеги на едно място ли ходите на варда или ги сменяте постоянно

Може да се каже, че мястото е едно - сметището. Ходя от години. Там наоколо имам 2-3 позиции. Сменям ги в зависимост от ситуацията. Пътеките им се менят през годината според сезоните. Хубавото на смитището е, че не се притесяват от човешката миризма и шумове, като пукот на дезодоранти. През зимата, когато има дълго време дебела снежна покривка излизат рано. Случвало ми се е от една позиция за час да стрелям на два чакала и лисица и приятеля ми на 100 м до мен на още един чакал.

Може да се каже, че мястото е едно - сметището. Ходя от години. Там наоколо имам 2-3 позиции. Сменям ги в зависимост от ситуацията. Пътеките им се менят през годината според сезоните. Хубавото на смитището е, че не се притесяват от човешката миризма и шумове, като пукот на дезодоранти. През зимата, когато има дълго време дебела снежна покривка излизат рано. Случвало ми се е от една позиция за час да стрелям на два чакала и лисица и приятеля ми на 100 м до мен на още един чакал.

а през лятото от колко часа излизап и докога чакаш

а през лятото от колко часа излизап и докога чакаш

Сега през юни след 19:30 до 21: 40-45. След това не се вижда добре на разстояния над 50 м, цвета на животните се слива с тревата или ги виждаш с периферното зрение, когато се движат, спрат ли ги губиш от поглед. Около 21 тръгват да се хранят. Има случаи, когато излизат и по рано, но не съм открил някъква закономерност. Като правило излизам 2 часа преди времето, след което не се вижда. Ако излизаш по-често сам ще си определиш от колко до колко да чакаш.

Аз пък се отказах засега. Папратта и храсталаците са толкова високи и гъсти, че елен да мине на 10 м. не можеш да го видиш. Дали ако окося на 15-20 м. около стървилото ще има резултат ? И от едното чакало на 3 м. височина. Да направя една захранка с хляб и риба. Единия буркан стои 3-ти месец на слънцето. Сигурно вонята ще е ужасна !

Аз пък се отказах засега. Папратта и храсталаците са толкова високи и гъсти, че елен да мине на 10 м. не можеш да го видиш. Дали ако окося на 15-20 м. около стървилото ще има резултат ? И от едното чакало на 3 м. височина. Да направя една захранка с хляб и риба. Единия буркан стои 3-ти месец на слънцето. Сигурно вонята ще е ужасна !

Колега тази година и аз си подготвих за примамка от този начин със риба в пластмасова бутилка която съм оставил на слънце да се вмирише хубаво но искам да питам как я разливате директно на земята или със напоена гъба от тази воня,защото аз си мисля че с гъба ще е по-добре понеже ще се запази по дълго миризмата и няма да се харчи много материала ?