Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На варда за хищници

Recommended Posts

http://ru.youtube.com/watch?v=y6vnCpBc1Ok&...feature=related

това ми напълни очите

бърз изтрел и точно попадение

Къде била тайната - да си водиш някой да ти свирне точно преди изстрела :bira:

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Честита слука колега.Аз пак не уцелих тази вечер и утре съм на стрелбището за корекция.

Дойде на звук от ранен заек още по светло.

С какво пускаш този ранен заек.Опитах с тлф.-не става-разстрелях го,а беше скъп.

От Gsm се чува слабо , макар че съм имал слука и при слаб звук, трабва така да избереш мястото че да не те усети хишника, аз ползвам тонколони за PS и имам успех , последния път ползъзувах и рибена чорба / цаца престояла 2 седмиси на слънце/ .

Честита слука колега.Аз пак не уцелих тази вечер и утре съм на стрелбището за корекция.

Направо ти завиждах за ТОЗ-а! Сега докато й свикнеш на новата, доста гадинки ще си заминат безнаказано. Прострелвай я по-бързо, защото така и така имаш слука - не трябва да я изтърваш!

От Gsm се чува слабо , макар че съм имал слука и при слаб звук, трабва така да избереш мястото че да не те усети хишника, аз ползвам тонколони за PS и имам успех , последния път ползъзувах и рибена чорба / цаца престояла 2 седмиси на слънце/ .

А тези колонки за РС с какво ги захранваш?

4 броя батерии по 1.5 волта тип ААА, имат и изход за адаптор за 6 волта.

След многото пропуски най после дойде дългоочакваната слука.Та нали имам да наваксвам реших да ги бия по 2 броя на вечер.На вчерашната варда гадините започнаха  да вият в 18ч и 50мин,а излязоха в стърнището чак във 19ч и 40мин.Стрелях на единият и след стрелбата не го видях по вече,а другият на който не бях стрелял не побягна от гърмела на чехкинята,а продължи да си стои там като мърдаше по малко и се спираше.Презаредих тихичко и реших отнов да стрелям по вторият чакал.След истрела той извика и побягна,като го проследих през оптиката около 20метра и го изгубих.Не можах да преценя в тъмното разтоянието на което бях стрелял и търсенето на труповете се оказа безрезултатно в тъмнината.Тази сутрин когато се съмна поднових издирвателната операция.Първият чакал го намерих паднал на място а вторият беше изминал около 20метра, като беше оглозган от едната страна със изядени ребра и вътрешности.Стрелбата беше на около 80метра в пълна тъмнина.

post-4027-1222624167_thumb.jpg

Edited by ИВАН КЮЧЮКОВ
Само така!!! Явно е имало резултат от корекцията на стрелбището. :icon_thumright:

Този път корекцията си каза думата,но смених и боеприпаса преминах от уинчестър на федерал sp-11.7гр.

Явно не липсата на храна води до канибализъм при чакалите,просто те са си такива.

Ето на тази снимка се вижда,но ми се струва че голямо парче кожа е издухано от куршума,а може и да е изядено от другите гадини.

post-4027-1222629891_thumb.jpg

Ето на тази снимка се вижда,но ми се струва че голямо парче кожа е издухано от куршума,а може и да е изядено от другите гадини.

Да вероятно и куршума е нанесъл значително поражение върху тялото но си личи че е имало и гощавка :icon_thumright:

Бравус бе Ванка! Бях се притеснил за теб с тази нова пушка, но май не било от пушката,т.е. и с новата пак се представяш на ниво!!!

Отдавна не бях се записвал, но тази вечер ми излезе късмета. Първият новосибирец не хвана, но вторият му влезе по дължина, защото гледаше към мен.

post-13544-1222800649_thumb.jpg

bat-kiffi то въобще не личи раната къде е ... да не му е влезъл през устата ;);)

С какъв калибър ги биеш хищниците ?

Отдавна не бях се записвал, но тази вечер ми излезе късмета. Първият новосибирец не хвана, но вторият му влезе по дължина, защото гледаше към мен.

значи ако го хванеш за задния крак и го вдигнеш и пораздрусаш...............ще `хлопа доста` :D:D

С Мазалата и патрони Новосибирские SP 13 гр. Вярно, че хлопа. Няма даже и изход. Все едно, че е гърмян със съчми. Стоеше обърнат срещу мен. Чу щракането от презареждането. Предполагам, че куршумът се е намъкнал по дължина и останал вътре. Докато го носих към колата от никъде не потече кръв. Успях да чуя и удара на куршума, за разлика от друг път. Изкънтя, като празна туба.

post-13544-1222800649_thumb.jpg

Четито.Беше време да започнеш да ги трепеш пак.

• 2 weeks later...

В петък имах отново възможност да повардя. С мен дойде и един приятел с гладкоцевната си пущка. Той в 18:45 записа в сметката си една лисица, а след полвин час на мен ми излезе един чакал, че и аз да не съм капо.

post-13544-1223875343_thumb.jpg