Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На варда за хищници

Recommended Posts

К'ви са тия глупости?! Единствено за изкуствен източник на светлина и тровенето има ограничение. Всичко друго за хищниците е разрешено. Волна програма.

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Разрешено,ама както Ванката каза и аз ходих да подписвам декларация,че имам изградено стървилище! Както излиза един вид задължават ни да ги бием само на стървилище. Аз предпочитам лова с териерите на гонка по синурите между нивите,хем е по-емоционален,хем не мръзнеш в чакане с часове да благоволят да дойдат на вечеря,а е и по-резултатен (виж темата "Лов на чакали").

Разрешено,ама както Ванката каза и аз ходих да подписвам декларация,че имам изградено стървилище! Както излиза един вид задължават ни да ги бием само на стървилище. Аз предпочитам лова с териерите на гонка по синурите между нивите,хем е по-емоционален,хем не мръзнеш в чакане с часове да благоволят да дойдат на вечеря,а е и по-резултатен (виж темата "Лов на чакали").

Е, че може ли да ти забранят? Декларацията си е декларация - подписвай, прави стървилище за парлама и си ходи с кучетата... По закон имаш право, мамка му!!!.. С бележка, де.

Е, че може ли да ти забранят? Декларацията си е декларация - подписвай, прави стървилище за парлама и си ходи с кучетата... По закон имаш право, мамка му!!!.. С бележка, де.

Амчи тъй де! Ти как мислиш! А пък то както е за парлама,така може и да се използва!

От това в ПВЦ-то нищо няма да остане, колега, повярвай ми. Не само че ще го изровят, ами и ще го изядад балабар с мършата. Затова се забива метална тръба. <_< Лично аз предпочитам звукова примамка.

От металната тръба също нищо няма да остане.Едни други хищници ще я отмъкнат.

От металната тръба също нищо няма да остане.Едни други хищници ще я отмъкнат.

....ама верно е така! Те хранилките разбиват за 3-4 дървета..освен ако не заведат стадото си там...Ама това не е много по темата!

Edited by galoff

И хранилката ,която сглобихме с баща ми са я опоскали.. Останала е само горната греда дето я забихме с големи пирони... ама не съм сигурен колко ще устиска и тя.. :rolleyes: Вече се замислям да си купя.. От тея камери дето снимат движението.. Че взе да ми писва вече...

Дойде на звук на ранен заек възпроизведен с GSM, истрел на около 100 м с 223.

Само от апарата. По принцип ползвам MP3 с тонколони за РС, но като тръгвах съм взел не заредена батерия, което кнстатирах на мястото и затова ползвах GSM.

Само от апарата. По принцип ползвам MP3 с тонколони за РС, но като тръгвах съм взел не заредена батерия, което кнстатирах на мястото и затова ползвах GSM.

колега, а с какви батерии захранваш тези колконки?

Някой има ли слука на стръв,май още е раничко?Бях позатрупал една мастия ма не беше бутната?

Акомулаторни батерии ААА , 1.2 V 1200m ah за тонколоните и MP3 .

Тази сутрин изпробвах новата си свирка за имитация на заек.Отидох по тъмно преди свинския лов.Седнах между две ниви,като вятъра духаше срещу мен.Започнах да "крещя" и след 10-15мин чух че нещо идва по обратната страна страна на синура,зад който се намирах.В същия момент вятъра смени посоката си и "нещото" изчезна без да рзбера какво е...Утре сутринта мисля да направя същия експеримент и ще пиша за резултата.

Акомулаторни батерии ААА , 1.2 V 1200m ah за тонколоните и MP3 .

колега,до колкото знам колонките работят на 220V.нетрябва ли преобразовател на енергия?и аз си правя такова изобретение,обаче си купих малко акомулаторче от 6V ,но се установи,че ми трябва преобразовател на мощноста и сега трябва да търся.помагай ако можеш!благодаря предварително!

колега,до колкото знам колонките работят на 220V.нетрябва ли преобразовател на енергия?и аз си правя такова изобретение,обаче си купих малко акомулаторче от 6V ,но се установи,че ми трябва преобразовател на мощноста и сега трябва да търся.помагай ако можеш!благодаря предварително!

Колега добре би било да си вземеш акумулаторче от 12волта или си вземи още едно от 6 в. и автотонколона или от пищялка на автоаларма.

Колега добре би било да си вземеш акумулаторче от 12волта или си вземи още едно от 6 в. и автотонколона или от пищялка на автоаларма.

имам и пищялка на аларма на микробус,но немога да й направя такава букса за MP3 и за това се спрях на тонколонките.утре ще попитам дали някой в аудиомагазините дали няма да може да ми е направи ше взема и един акумолатор от 12V и в събота ще видим дали ще проработи.имам още един въпрос-казаха ми че тази пищялка има мембрана която можело да не пищи по начина който аз искам,а по този който е настроен за алармата?

Е това на нищо не прилича :rofl:

Направих си хубаво стървилище с мрежа и забити колци !

Сложих карантия към 10 кила !

Закотвих се в чакалото от 18.00 !

Към 22.00 след половин час дебнене с една лисица, пристигнаха 15 прасета с три майки, изгониха лисицата, изядоха каратията и ми разбиха стървилището :D

Доста се двуомих дали да не ги зачеша, но сутринта там щяхме да гоним :p

Е това на нищо не прилича :rofl:

Към 22.00 след половин час дебнене с една лисица, пристигнаха 15 прасета с три майки, изгониха лисицата, изядоха каратията и ми разбиха стървилището :D

Доста се двуомих дали да не ги зачеша, но сутринта там щяхме да гоним :p

Другия път вместо карантия заложи кайма с подправки!

Така като ги гътнете свинките - направо дерете и от вътре вадите готови суджуци :D

Е това на нищо не прилича ;)

Доста се двуомих дали да не ги зачеша, но сутринта там щяхме да гоним :D

И кво напрайхте на сутринта? Имахте ли слука?