Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

С Бойчо днес се разходихме, освен 30 санта нов сняг друго не видяхме. Една лисица бе минала наблизо покрай едната мърша, но не я намерихме :(

post-25874-0-18291300-1327517433_thumb.jpgpost-25874-0-18291300-1327517433_thumb.jpgpost-25874-0-84790800-1327517442_thumb.jpgpost-25874-0-39635200-1327517462_thumb.jpg

Браво колега за усърдието и чакалото и крайният резултат съм сигурен е бил дълбоко удовлетворяващ!!!

post-25874-0-18291300-1327517433_thumb.jpgpost-25874-0-18291300-1327517433_thumb.jpgpost-25874-0-84790800-1327517442_thumb.jpgpost-25874-0-39635200-1327517462_thumb.jpg

Браво Колега,всеки труд и желание се удовлетворяват рано или късно.Дано и занапред ни радваш със своите снимки!

Браво на колегата,а всички останали да се стягат,че както вали само със снегоходки ще може да се излезе! :cold:

Дойде време и аз да се включа в темата.Бях си по нашия край Търговищко с. Острец и реших да направя чакало на което да почакам някоя др. вечер.Направих го за около четери часа и вечерта макар и изморен отидох да повардя или по точно да примамя хищника на звук на ранен зек и око 40 мин се обръщам и виждам как чакала е на около 40- 50 метра от мен пуснах зайчето и той взеда се връща в обратна посока и аз реших че няма какво др. да правя и мо пуснах 4.0 и той замръзна беше голяма радост.Сега прилагам снимки наслука на всички.

А сега вече край ,няма отърване от таз краста .

Поздравления за чакалото, за толкова кратко време е станало супер! Измайстори му и покрив обаче, щото от тук нататък няма връщане... и чакалата са ни като втори дом! :D

Edited by ORHi

Незнам при вас колко сняг има, на при нас е едва 2 см.! Цял ден вали и нищо не се задържа! Да видим тази нощ и утре колко ще натрупа, защото се предвиждат доста ниски температури следващите 10-ина дни! Вчера завързах една умряла овца на едното стървлище и при днешната проверка установих , че не е пипана, но явно при този валеж хищниците не са се движили! Тази нощ сигурно пак няма да има движение, но дано понатрупа сняг, та да са по-лесни и успешни вардите!

Честито на ималите слука.

Най-после и във Видин заваля сняг.

От септември и след доста лични и служебни ангажименти, дойде време и аз да пиша малко по темата, макар,че майстора е друг.

В събота излязохме заедно с Доброслав към 16.30 часа с намерение да повардим малко. Духаше ужасно силен вятър. Отидохме в един лозов масив. Доброслав реши да застане на един от пътищата между лозовите парцели, а аз заради 22-та реших да застана в края на масива до една изорана нива за да имам по-голяма видимост. Още не бях си намерил място и чух изстрел. Стоях до 18.30 часа, зайчето ревеше, но движение при мен никакво и когато се върнах с колата при Доброслав за да го взема, на майтап го попитах да отварям ли багажника, а той ми посочи с ръка лежащия в края на пътя чакал. Преди да помогнем на чако да скочи в найлоновия чувал и заради статистиката установихме, че чако е мъжки. Доволни от успешната варда се отправихме към село. Доби ми разказа, че се настанил на стола, изсвирил веднъж с ПС-то и след секунди пред него се появил чакала. Посредата на пътя ни видях, че блеснаха чифт очи. Кокато достигнахме до мястото Доби слезе от колата за да огледа района. Забави се и когато слязах и аз, чух го да ме вика. Каза, че ударил лисица, тя паднала в един канал, още е жива защото е ударена в задницата и трябва да се доутрепе. 22-та влезе в употреба. Лисицата се указа женска и бързо влезе в чувала при чакала. Прибрахме се още по-доволни. Добре поляхме слуката, а на другия ден в неделя се проведе малка фото сесия.

Ето ги и тях:

Честито на тандема, ама гледам Доброслав чете, а пък нещо не пише той. С хищниците не е срамежлив?!?

В неделя излязох сам към 15.00 часа. Също духаше силен вятър. Час и половина изнасях концерт в една гориста местност от липи, но хищник не се появи. Преместих се в лозята, там заека плака до 17.50 часа и отново същото - хищник не се появи и се прибрах в къщи пак доволен, защото бях сред природата.

Сега с нетърпение чакам да дойде петък вечер и след работа пак ще нападам.

Честито на тандема, ама гледам Доброслав чете, а пък нещо не пише той. С хищниците не е срамежлив?!?

Знам, че чете темата. Разговарях с него. Постоянно му натяквам да пише, но......................техниката му е сложна.

Edited by danko

Айде и аз да кача малко снимки, малко стари ама..... с малко лошо качество ама ГСМ-а толкова.

post-43743-0-99626200-1327526844_thumb.jpg

post-43743-0-03673900-1327526855_thumb.jpg

post-43743-0-03254500-1327526866_thumb.jpg

post-43743-0-11364300-1327526875_thumb.jpg

post-43743-0-96335700-1327526884_thumb.jpg

Данко не се бъзикай,нали знаеш Техниката сложна народа прост.

Исках да те провокирам и се получи :D :D

Айде и аз да кача малко снимки, малко стари ама..... с малко лошо качество ама ГСМ-а толкова.

Втората снимка е от 87г. кога за това кожено яке продаде 100л. бензин А89 в братска Югославия нали???

Втората снимка е от 87г. кога за това кожено яке продаде 100л. бензин А89 в братска Югославия нали???

Ти си малък и неразбираш.

Снега трупа яко и ще продължи пред целия ден, така, че стягайте дебелите дрехи и като спре, сигурен съм ,че темата ще лудне! Наслука!

Снега трупа яко и ще продължи пред целия ден, така, че стягайте дебелите дрехи и като спре, сигурен съм ,че темата ще лудне! Наслука!

А нас ни удави дъжд!!!

Топла,топла ей сега снимах през прозореца...и продължава да фУрга...С тоя сух сняг и с тоя вятър ще берем ядове!

post-2778-0-87438000-1327567636_thumb.jpg