Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Счупих и аз каръка най сетне, една лисица беше спасена от премръзване. :clap: Прекарах 6 часа в чакалото, на всичкото отгоре лиско усети нещо та се наложи да го гърмя с ляво рамо наполовина излязъл от малкото прозорче. :rock: Междъ другото навън е уникален кеф, няма такъв студ, втората снимка показва температурата отвън :cold:

Браво-ти си герои, а ние се оплакваме при-15-16градуса.

Счупих и аз каръка най сетне, една лисица беше спасена от премръзване. :clap: Прекарах 6 часа в чакалото, на всичкото отгоре лиско усети нещо та се наложи да го гърмя с ляво рамо наполовина излязъл от малкото прозорче. :rock: Между другото навън е уникален кеф, няма такъв студ, втората снимка показва температурата отвън :cold:

Eeeeeeeee най после, след 7 пъти капо БРАВО !!!

За пореден път кожите от диво прасе се доказаха, при наличието на един чувал с пресни деликатеси: Черва, шкембета, крака, бял дроб хищниците бяха изровили кожите от преди 1месец. Карантията не бяха я пипнали. :cap:

Счупих и аз каръка най сетне, една лисица беше спасена от премръзване. :clap: Прекарах 6 часа в чакалото, на всичкото отгоре лиско усети нещо та се наложи да го гърмя с ляво рамо наполовина излязъл от малкото прозорче. :rock: Между другото навън е уникален кеф, няма такъв студ, втората снимка показва температурата отвън :cold:

Браво колега за слуката и геройското изтърпяване на студа! Има и по-голям, пък и още по-голям иде, казват. Ето една снимчица от тази сутрин, докът си чистех скрежта от предното стъкло на колата. :cold:

post-29236-0-45840100-1328004284_thumb.jpg

Браво,направо сте ги разбили...Честито на ималите слука и на тези,които са нямали,а са излязли в това време...

Браво колега за слуката и геройското изтърпяване на студа! Има и по-голям, пък и още по-голям иде, казват. Ето една снимчица от тази сутрин, докът си чистех скрежта от предното стъкло на колата. :cold:

post-29236-0-45840100-1328004284_thumb.jpg

А геройското изтърпяване е било вътре в чакалото на +30С :) Той Митака се е оборудвал вътре с всякакви удобства!

Още веднъж честито на печелившите, аз до края на седмицата ще гоня служебни дела... :(

Има и по лош вариант, да си се облякъл за +30 и да ти спрат тока.........кофтиииии!! :mail1: А забрави да споменеш, че имам и плотче на което си режа пъстърма и суджук, имам си мини бар с вино, уиски и ракия. Имам си легло под, което е печката. Хайде моляяяяяяяя не се бутайте за колеги от форума само .250гр. пъстърма може и суджук и 2 литра вино, за останалите по 200лв на варда :cap:

Edited by valchan

В чакалото на Митака има и жакузи вярвайте ми, ма без Митьо Пищова! :lol: Ай дано и след малко да опуаш нящо, аз не можах да сколасам да донеса от онуй вино де го ареса миналия път! :baraban:;) Другия път ще гледам да се класирам на време! :cap:

Браво бе,разшетали сте се!Поздрави за всички които имат слука и двойни на тези,които са си останали само с мръзненето!

Само това ли ще споделиш с нас? Чух някакви приказки...кадеми-мадеми...чакали ала-бала...

Само това ли ще споделиш с нас? Чух някакви приказки...кадеми-мадеми...чакали ала-бала...

Имай търпение,че ми са премръзнали ръцете и пиша бавно!

Днес реших да препиша от Стефко и колегата му :hi::bira: и тръгнах в 15.30ч. да пообиколя района за някой прегладнял хищник. Падна обикаляне и час по-късно го видях - чакал се движеше успоредно на моята посока на движение, на разстояние от около 200 метра. Погледнах го през оптиката и реших да не се пробвам, ами да свирна, та да дойде по-близо. И свирнах... Ако го бях ритнал отзад, сигурно нямаше да развие такава скорост в противоположна на мен посока :p Търти, като моторетка и не спря, докато не превали билото на склона, и вече не го виждах. Все съм очаквал реакция...... :huh: Не, че съм някакъв "музикант", ама...чак пък толкоз!

Утре сутринта ще ги пробвам пак :spiteful:.

Наслука!

Днес реших да препиша от Стефко и колегата му :hi::bira:  и тръгнах в 15.30ч. да пообиколя района за някой прегладнял хищник. Падна обикаляне и час по-късно го видях - чакал се движеше  успоредно на моята посока на движение, на разстояние от около 200 метра. Погледнах го през оптиката и реших да не се пробвам, ами да свирна, та да дойде по-близо. И свирнах... Ако го бях ритнал отзад, сигурно нямаше да развие такава скорост в противоположна на мен посока :p  Търти, като моторетка и не спря, докато не превали билото на склона, и вече не го виждах. Все съм очаквал реакция...... :huh:  Не, че съм някакъв "музикант", ама...чак пък толкоз!

Утре сутринта ще ги пробвам пак :spiteful:.

Наслука!

Тоя явно е гърмян на свирка ?

И аз така искам да мисля, щото иначе излиза, че съм много калпав музикант :lol:

Ако беше от оркестъра, поне щеше да спре и да погледне по посока звука, а той хукнал, щото знае кво е туй нещо, де прилича на онуй нещо, ама от него се мре...., ако ме рязбираш де ? хахахах .....

Edited by ДБД

В 15,30ч бях на стървилището многото сняг ме накара да спра по на далеч и да повървя пеш,за мое голямо учудване имаше чакал на стръвта залегнах на около 120м. и в момента в който опрях лакти в снега той ме чу и изчезна.Имаше доста следи край свинската кожа явно в тоя студ посещават стървището през деня.Това беше до 19,30ч. нито звука не зайчето нито мършата привлече хищник.После 30мин. яко хвърляне на сняг и у дома.Днес си прострелях оптиката и така се бях надъхал,ама на карък голям.Честито на ималите слука.

Снощи по независещи от мен причини седнах на мястото за варда в 18.10 часа! Мръзнене до 21,00 часа без да се мерне животно! Днес ще се снабдя с рибешка карантия около 50 кг. и ще нахвърлям , пък ще видим какво ще става!След вардата погледнах термометъра и беше -17 градуса!

И при мен е същото. Не идват нито лисици, нито чакали и ме навява на мисълта, че наоколо може да са се появили вълци. Случвало ми се е и преди, даже тогава отстрелях един.

Edited by rocky85

вчера към 16:30 излязохме с саседа, и така по пътя към мястото кадето сме решили да варим минахме покрай стървилещетото кадето ми се иска да вардя, ама имало следа само от един чакал който е минал над мършата и не я е ял.

продолжихме дпо пътя си и на около 300 метра от нас една лисица мишкуваше, а ние бяхме в средата на една нива като два светофара, опитвахме се да я доблежим ама снега така ни издаде че попегна и застана на около 400 метра от нас и ни наблюдаваше ,

след като стигнахме на мястото за варда и почна концерта нищо не иска да се яви да хабне заешко, продолжихме да 20:00 часа и след хубаво намръзване се пребрахме в къщи.

Луната е в Първа четвърт - на 62%, утре ще е на 71 % . Не знам как е при колегите, но при мен когато луната " расте или е пълна ", хайваните нещо не се моткат много, много на открито .

Edited by ДБД