Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=zCiQX6GDJ9g&feature=related

това ще бъде много ефикасно за хищниците, никакъв шум, само затвора щрака :AR15firing: Edited by valchan
  • Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

http://www.youtube.com/watch?v=zCiQX6GDJ9g&feature=related

това ще бъде много ефикасно за хищниците, никакъв шум, само затвора щрака :AR15firing:

Ммм-дааа , по време на Афганската война "Хамериканците" давали мило и драго да се докопат до пушчицата "ВАЛ", с която били въоръжени избрани снайперистки екипи на СССР, че да я поразколачат и да разберат защо така безшумно мрат, без време, някои от техните тогавашни приятели талибани. ;)

Да не си помислите, че вчера, като ударих чакала и нещата се оправиха. Нищо подобно. Съдбата ми изпрати ново неочаквано изпитание. Жената ми звънна в десет днес и каза, че е излязла от къщи, като е забравила ключа отвътре в ключалката, при това завъртян. Край, провали се ловната идилия, трябва да бръмча 50 км, да разбивам вратата, да я ремонтирам и чак тогава да се върна за да чакаля. Провал! Но комбинативният ми, като на О. Бендер ум, трениран да се спаравя с депешите на началствата влезе в действие. Сетих се, че за тази работа си има ключари и оставих половинката да се спасява сама, при това успешно.

Още в 16 ч. отивам на сметището. Съмишленикът от вчера е вече там. Заемаме позиции на 100-на метра един от друг. Той, естествено, като по-млад открива първи с един изстрел. След около половин час „Диана” пак му праща цел. Този път изстрела е съпроводен с изквичаване. 2:0 за него. След около 15 минути, един куцащ чако се появява пред мен. Отървах го от мъките.

post-13544-0-18598400-1329425438_thumb.jpg

След още половин час се появява друг, върви към мъртвия. Водя го, но той все спира зад драки. Като надуши събрата си, вдигна крак и се изпика, като пес – мъжки значи. На два метра от първия спря. Ряз, метна се да бяга, ама не му спори, предния крак счупен. На 20-на метра спря, че го довърших.

Итого 1,5:1,5 за тази варда.

post-13544-0-45430700-1329425452_thumb.jpg

post-13544-0-67785000-1329425804_thumb.jpg

post-13544-0-87021600-1329425476_thumb.jpg

Наслука!

Радваш окото ! :hi:

Тази вечер и аз ше помръзна,гледам обикаляли са лисички ,а на един млад ловец му трябва една ,пък ще видим .Мисля да взем и 22ката ,че чезето много вика :D

Като ви гледам как си вардите и мезите на завет, ми се сгрява душата :bira: !

Сега се прибирам от варда! В 17.45 часа бях вече седнал! Вятър като ураган, направо ми проникна в мозъка, но рекох си, че ще чакам! Не толкова студа, колкото силните талази на вятъра ме накараха да се убедя в очакванията си, че едва ли ще се покаже хищник , и си тръгнах в 19.50 часа! Вече си имаме и снежна коричка по бялата пелена! Утре сутринта ще отида да видя дали са изядени риб. вътрешности, които изсипах тази вечер! До сега не съм вардил в такава "силно духовита, та чак ураганна на моменти" обстановка, но и това преживях!

Докато има сняг, няма да пропусна и това ми дава надежда за нова слука!

Наслука на всички колеги! :icon_thumright:

Така е! Прави ми впечатление, че май ще има рекорди този сезон по това, което постигате. Затова давайте докато има сняг, защото мисля си, следващият /2012 - 2013/ сезон не се знае дали ще има снежна дълготрайна пеленичка, като тази зима. Вярно, че има и пролет и лято и есен, но това са времена свързани с повече работа и по малко свободно време. Edited by dogeiv

Това е невероятно оръжие,кеф за очите и най-вече за ушите.....

успех колеги тази вечер а утре... стискайте палци и за мен.

Тази вечер поседях 40м.на варда от 17и50 до18и30ч.Доиде само един чакал от към гърба ми но явно ме наветри и си плю на петите.Нямаше даже и да го видя но изплаши един бекас който излетя и ме накара да се обърна.Не можах да стрелям.Нещо последните три пъти само ги броим!

Перо,ще му дойде и неговото време,с твоето постоянство няма къде да отиде...Успех

Последните няколко варди все ялови! Тази вечер виха около мен в радиус не повече от 50 до 100 м. от всякъде! Сигурен съм, че вятъра със своята непостоянна посока ми завъртя номер и сега! За догодина ще направя вишка и в тази част около реката, където има хищник със голяма гъстота, но това са планове за следващата зима! В този район съм забелязал, че е обичайно вятъра да не държи една посока и да се направи вишка е най-доброто решение. Би било добре да имаше някое дърво наблизо, но няма! От 18.00 часа до 20.45 часа не се мерна животинка, не се показваха от близките слоговете наоколо, от където обичайно излизат винаги. Уви, това е лова!

Резултата от 2 дневна варда

Аферим бе младеж,на това се вика вардаджийска слука...

Би ли разказъл малко по-подробно как направи тая''сеч'' на каква примамка ги рука тез хитруши от колко до колко варди кога идваха,как идваха,всичките с тоя тек ли ги бастиса ако е така,това си е достойно за похвала...

Хайде разказвай..?

Аааааа, бре момци кво сте направили вие?Че както сте тръгнали надали някой друг ще се уреди да си гръмне. :shok::hi:С пожелание, другият лов бройката на жертвите да е по-гляма!

Здравейте хищничари, искам да ви попитам, дали някой ползва 243 с куршум Моли на Хорнади и ако да, моля да ми поясни как реагират точно хищниците?

Днес ходих да си нагледам овцете (прозвучах, като истински животновъд :p ) и видях, че едната беше почти изядена. Заради това се инсталирах в 19.50ч., определих посоките, от които щяха да се появят хищниците :umnik2: и зачаках. Ама и временцето беше супер - -8градуса с лек ветрец (в правилната посока), тъмно, като в кучи....сещате се. Пълна идилия, която не можаха да развалят дори и позакъснялите коли, които си тръгваха от стопанството. И тогава я видях - лисица стоеше на 15-тина метра в ляво и гледаше право в мен. Тя се прави че ме вижда, аз се правя че ме няма ....патова ситуация, в каквато всеки е попадал. Ама аз не вдигнах пушката (нали ме няма там).... и я оставих да си замине. Вариото беше на 8, близо й беше да се скрие, та така реших, че е по-добре - нощта е пред нас. След 10-тина минути се появи поредният закъснял автомобил и аз светнах с подцевния фенер към овцете. Видях чакал да се изнизва на бегом, явно подплашен. Поведох, предварих, стрелях, замина си :censored: Попържах наум известно време международното положение, тоя пуст карък, себе си, че си бях забравил ръкавиците... запалих си цигара, пък се поуспокоих.

Мина още малко време и пак светнах. Едни очички се появиха зад овцата, скриха се, после пак се появиха и стрелях. Чу се приятното "туп" и очите изчезнаха. Реших още да изчакам. Минаха още 20-тина минути и от стопанството пак се показаха фарове (тези ще ги подгонят синдикатите). Пак светнах и пак видях чакал да бяга от стървилището. Поведох, предварих, стрелях, "туп" и изчезна от полезрението. Чудех се, дали да стоя още или да отида да видя, каква съм я свършил. И, до като се чудех, светнах пак, и пак видях очи. Стрелях - изчезнаха. Сега вече станах и тръгнах. 100-тината метра до стървилището ми се видяха, като "Пътят към София" (ако си спомняте филма) - сняг над коляно, покрит с лед, който се чупи и затъваш със замах.

post-9147-0-22249700-1329512473_thumb.jpg

post-9147-0-48632600-1329512484_thumb.jpg

Реших, че утре по светло ще ходя да проверя за чакала, защото не се виждаше в обхвата на фенера и не ми се газеше повече.

Наслука! :bira:

Браво, Ванка, направо ми се иска да дойда до Русе за 2 нощи ! :D

Браво, Ванка, направо ми се иска да дойда до Русе за 2 нощи ! :D

Действай бързо, че както са ги почнали... :sufra:

Ванката дава начален старт на русенската група след явно масово затишие на отстрела на хищници през последните дни :icon_thumright: !

Днес ходих да си нагледам овцете (прозвучах, като истински животновъд :p ) и видях, че едната беше почти изядена. Заради това се инсталирах в 19.50ч., определих посоките, от които щяха да се появят хищниците :umnik2: и зачаках. Ама и временцето беше супер - -8градуса с лек ветрец (в правилната посока), тъмно, като в кучи....сещате се. Пълна идилия, която не можаха да развалят дори и позакъснялите коли, които си тръгваха от стопанството. И тогава я видях - лисица стоеше на 15-тина метра в ляво и гледаше право в мен. Тя се прави че ме вижда, аз се правя че ме няма ....патова ситуация, в каквато всеки е попадал. Ама аз не вдигнах пушката (нали ме няма там).... и я оставих да си замине. Вариото беше на 8, близо й беше да се скрие, та така реших, че е по-добре - нощта е пред нас. След 10-тина минути се появи поредният закъснял автомобил и аз светнах с подцевния фенер към овцете. Видях чакал да се изнизва на бегом, явно подплашен. Поведох, предварих, стрелях, замина си :censored: Попържах наум известно време международното положение, тоя пуст карък, себе си, че си бях забравил ръкавиците... запалих си цигара, пък се поуспокоих.

Мина още малко време и пак светнах. Едни очички се появиха зад овцата, скриха се, после пак се появиха и стрелях. Чу се приятното "туп" и очите изчезнаха. Реших още да изчакам. Минаха още 20-тина минути и от стопанството пак се показаха фарове (тези ще ги подгонят синдикатите). Пак светнах и пак видях чакал да бяга от стървилището. Поведох, предварих, стрелях, "туп" и изчезна от полезрението. Чудех се, дали да стоя още или да отида да видя, каква съм я свършил. И, до като се чудех, светнах пак, и пак видях очи. Стрелях - изчезнаха. Сега вече станах и тръгнах. 100-тината метра до стървилището ми се видяха, като "Пътят към София" (ако си спомняте филма) - сняг над коляно, покрит с лед, който се чупи и затъваш със замах.

post-9147-0-22249700-1329512473_thumb.jpg

post-9147-0-48632600-1329512484_thumb.jpg

Реших, че утре по светло ще ходя да проверя за чакала, защото не се виждаше в обхвата на фенера и не ми се газеше повече.

Наслука! :bira:

Браво, браво. И аз то вардичка идвам. Ударих една лисица, не можах да направя снимки тъй като беше от другия край на реката а не ми се заобикаляше. Утре сутрин пак на линия. Наслука на всички.

Браво, браво. И аз то вардичка идвам. Ударих една лисица, не можах да направя снимки тъй като беше от другия край на реката а не ми се заобикаляше. Утре сутрин пак на линия. Наслука на всички.

Няма такива работи, като ще биеш.........ще снимаш! :acute: Хищника заслужава последни мигове слава в нашия форум :)

Здравейте хищничари, искам да ви попитам, дали някой ползва 243 с куршум Моли на Хорнади и ако да, моля да ми поясни как реагират точно хищниците?

Не съм го ползвал,но реакцията на хищниците според мен е....мигновена смърт!С тези 58 грейна лети с иляду и кусур м./сек.Лисиците и котките ще се пукат като балони пълни с вода...:D :D :D

Няма такива работи, като ще биеш.........ще снимаш! :acute: Хищника заслужава последни мигове слава в нашия форум :)

Така е колега. Просто заобиколка се бе сериозен път, пеш. Грубо по мои изчисления най близкото възможно място през което мога да мина е може би на около 1800 метра и имам още толкоз връщане. Имайки предвид снега и водата която се е насъбрала пътя най вероятно ще се удължи. Това бе причината поради която не заобиколих. :moskvicha_na_ivanov:

Edited by asti