Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Честито на майсторите! Ние с колегата Христо направихме една варда тази вечер. Имаше хищник, ама нямаше кадърни стрелци :macka: И двамата сме за "другата тема"

Ще се ходи на поправителна сесия...

Edited by Иван Живков

Честито на колегите със слука, дано не ви оставя и при следващите варди! :good:

При нас цял ден духа вятър, като допълним пролетните +10 градуса, утре няма да остане сняг при прогнозираните +13градуса и по-силен вятър, от снега и помен няма да има, освен по усойните места! За варда вече става трудно, имайки впредвид късното появяване на хищници! Пък и сега ще започнат да си търсят прясна храна, доста са се намъчили! Ядосвам се цял ден, че тази вечер няма да мога да отида , та да се възползвам от малкото сняг, който остана. Но какво да се прави, не може да се оплача тази зима от наличието му!

Edited by nikolay

Снощи се върнах късно а след това друга работа. :cool: Сега ставам и гледам форума. На редовните снайперисти - честито. Стоях до към 23 ч но имаше много вятър, който блъскаше в най различни посоки. Иначе по рано през деня проверката показа, че рибката е хапната от предходната варда. Явно са ме усетили гадовете,или са минали рано по росата, но нищо.- живота едва сега започва :cap: както казват: Дните не са в чувал!

Edited by dogeiv

Вече си нямаме грам сняг! Ще видим от тук нататък как ще е!?

Момчета,сега се връщам от стървилището,и вълците са идвали.Аз снощи пропуснах (по субективни причини), и те са се въсползвали да похапнат на спокойствие :sufra: .Нооооо довечера ще има :smakbumm::AR15firing: .Наслука на всички колеги.Коко не се притеснявай дават другата седмица със снеговалеж и до -10 :cold: .

Новото стървило е готово, преди малко се прибрах от там, една голяма овца заложихме с колегите Zkk и mir777, аз започвам да давам дежурства от понеделник а Светльо още тази вечер ще се пробва!

Тъкмо се връщам. Тази вечер реших да направя една варда до крайдунавските овразии, там човешки крак не бе стъпвал от три седмици заради дебелия сняг, пък и та година не бях ги търсил там. В 16.30 запалих колата и и бих камшика до съседното село, че от там щях да съкратя пътя с 2 километра. Взех торбата с лъжите и доста вода че през 3те километра щях да хвърля доста че да долея :). В 17. 15 бях на набелязанато място , от ляво крайдунавските ями отсреща гъсто сечище аморфа с чисто поле в радиус около 200 метра бяла снежна покривка а аз в една гъста туфа от балур. Вдясно от мен стоеше отводнителния канал . Внимателно си натъпках мястото и отчупих от балурите седнах разпънах двуногата и извадих едно зайче от торбата и му дръпнах ушото да запищи и така три пъти . След третото свирване видях едър котак да идва срещу мен наместих карабинката и тамън да обера спусака и се сетих че са забранени. Той хвана един синур и продължи да идва към мене. Не го виждах добре станах прав от стола и оглеждах синура през оптиката и какво да видя в дясно до канала който е обрасъл с аморфа седи един чако и гледа право срещу мен. Трябваше да стрелям без упора от ръка че щеше да ме усети. Внимателно го фокусирах и обрах спусъка и взех че уцелих. Чух ясното тъпо тууууп. Изчаках още малко и отидох да видя каква съм я свършил. Чако успял да премине канала и останал отсрещия бряг и не можах да се снимам с него. Снимах само кръвната диря която бе оставил на мястото на прострелването

Честита слука друже, зле им понасят тия RWS - и ! Добре, че не си тръгнал да го търсиш, щото каналите навяти с 2-3 м. преспи .

Аз пък - пет варди, като кон на празна ясла .

Edited by ДБД

Тъкмо се връщам. Тази вечер реших да направя една варда до крайдунавските овразии, там човешки крак не бе стъпвал от три седмици заради дебелия сняг, пък и та година не бях ги търсил там. В 16.30 запалих колата и и бих камшика до съседното село, че от там щях да съкратя пътя с 2 километра. Взех торбата с лъжите и доста вода че през 3те километра щях да хвърля доста че да долея :). В 17. 15 бях на набелязанато място , от ляво крайдунавските ями отсреща гъсто сечище аморфа с чисто поле в радиус около 200 метра бяла снежна покривка а аз в една гъста туфа от балур. Вдясно от мен стоеше отводнителния канал . Внимателно си натъпках мястото и отчупих от балурите седнах разпънах двуногата и извадих едно зайче от торбата и му дръпнах ушото да запищи и така три пъти . След третото свирване видях едър котак да идва срещу мен наместих карабинката и тамън да обера спусака и се сетих че са забранени. Той хвана един синур и продължи да идва към мене. Не го виждах добре станах прав от стола и оглеждах синура през оптиката и какво да видя в дясно до канала който е обрасъл с аморфа седи един чако и гледа право срещу мен. Трябваше да стрелям без упора от ръка че щеше да ме усети. Внимателно го фокусирах и обрах спусъка и взех че уцелих. Чух ясното тъпо тууууп. Изчаках още малко и отидох да видя каква съм я свършил. Чако успял да премине канала и останал отсрещия бряг и не можах да се снимам с него. Снимах само кръвната диря която бе оставил на мястото на прострелването

Кръвта е достатъчно доказателство, че добро не го чака! При наличието на канал, няма смисъл да рискувашдаготърсиш,съдбата му е ясна! Преди 2 г. ударих един, и на следващия ден отидох да го видя, добре , че имаше сняг та се наложи да вървя по кървавата диря ,та минах през реката и го намерих от другата страна с червата отвън! Беше изминал не по-малко от 150 м.! Корави животни са чакалите! Тогава стрелях с други патрони! Със сегашния боеприпас в подобни ситуации не съм изпадал!

post-6685-0-73904600-1330243139_thumb.jpg

На стървилището дойде само 1 лисица към 23:45, но не се заинтересова от мършата, която бяхме хвърлили и подмина. Но за разлика от нея, ние се интересувахме от нашето "стървилище" много ! :D

То на туй стървило и вук ще дойде, и ще завие :cap:.

Честито на всички имали слука и най вече на вълчарите ! Благодаря на Ники за добре написаните слова по случая !

Вардата ни с Ваклин, започна още по обяд, но не на стървилището, а до курника на един наш познат, който малко преди това звънеше на пожар и викаше, че нещо се намъкнало в домът на кокошките му и вътре фърчала перушина. Въоражихме се оръжията на прабългарите - копия,чията еволюция, бе стигнала до - вила и завардихме . В крайна сметка един не до там домашен душманин и 10 натръшкани кокошки + елитния им любовник .post-22133-0-69070900-1330025227_thumb.jpg

Епизод две - вече по класическа схема, ние в Тора Бора, ония отвън на студа . Към 19:30ч. излезе един лисо, но не се запъти към стървилището, а взе да ръфа едно нещо, дето не изках да му развали хубавото кожухче, та за това и стрелях . Лисо провлачи метър, два - но реши да си почине и там остана . През цялото време мъглъта бе ужасна, въпреки осветлението на терена и това ни отказа . Когато приближихме към лиса, видяхме до нея и този Том, как се бе озовал там и какво ли му се бе случило, още не мога да си обясня .

Какво да му се е случило хванал го е грипа

Ние с Петър се заложихме на едно ново стървилище, малко и варда направихме на снега, ядене и пиене също не липсваха...слуката не беше на наша страна. При обхода за избиране на подходящи места за варда видяхме някоя друга лисица, но на свирката нямахме успех...приготовленията обаче бяха на ниво....

Намерихме и една сгазена котка за пореден път, този път установихме причината беше тежкотоварен камион Щаер, който я беше сгазил с 223 км/час....

Камионът....

И котката....

Отместихме я от пътя и продължихме да търсим лисици и чакали, но уви нямахме слука....

На тоя камион му много бел аспухо.А и като гледам с Петър какво стървилище сте спретнали ясно защо чак днеска се включвате.

На тоя камион му много бел аспухо.А и като гледам с Петър какво стървилище сте спретнали ясно защо чак днеска се включвате.

Бая мърша хвърлихме и скоро ще проработи, ама лошото е, че късно получихме достъп да една крайна вила в едно селце...вардим си от 2-я етаж и мезим да не скучаем :)

Какво е това струпване на котки по пътищата?Много интересно явление,след вардата която бях направил в петък на асвалта към града аз също видях смачкана писана(само дето не бях готов да я снимам)и си мисля дали не трябва да информираме нужните за тая цел власти,да разрешат лова им.В крайна сметка явно популацията им се е увеличила! :yes3:

Какво е това струпване на котки по пътищата?Много интересно явление,след вардата която бях направил в петък на асвалта към града аз също видях смачкана писана(само дето не бях готов да я снимам)и си мисля дали не трябва да информираме нужните за тая цел власти,да разрешат лова им.В крайна сметка явно популацията им се е увеличила! :yes3:

Страхотно съвпадение, и на моето стървило намерих 4 котки, досега не бях виждал такива животни а пък сега 4 бр за 1 седмица и те всичките покосени явно от някакъв вирус! :umnik2:

Бая мърша хвърлихме и скоро ще проработи, ама лошото е, че късно получихме достъп да една крайна вила в едно селце...вардим си от 2-я етаж и мезим да не скучаем :)

Е те тая вила,че ви окалпазани.Те такива варди ми харесват ама само по нашия край като си ходя ги правя.Налука да ви е.