Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Честито на ималите слука. Тази вечер само едно куче дойде и спря на няколко метра от двете лисици от вторник. Изстрел, вой, въртене на едно място и обратно към дола. Утре двама колеги ще си разхождат кучетата и ще проверят дали се е гътнало някъде. На два метра от мястото, където сядам, гадовете са изяли един фазан. Имам чувството, че ми се подиграват.

Поздрави и наслука

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Здравейте колеги,

Честито на ималите слука. Тази вечер само едно куче дойде и спря на няколко метра от двете лисици от вторник. Изстрел, вой, въртене на едно място и обратно към дола. Утре двама колеги ще си разхождат кучетата и ще проверят дали се е гътнало някъде. На два метра от мястото, където сядам, гадовете са изяли един фазан. Имам чувството, че ми се подиграват.

Поздрави и наслука

Абе, не се коси! Безплатен обяд няма... ;)

Наслука!

Здравеѝте колеги.Честито на ималите слука. Теѝ като исках да направя сефте на пушката решихме и ние със valchan да пробваме в нов раион дали там хищниците обичат заешко?Като тоѝ взе неговата свирка аз моята машина. Във 17.30 бяхме вече застанали на варда! Започна тоѝ да свири паузи по 10 минути.Като му изтръпнаха усните от свирене аз бях подкепление пуснах машинката!Към 18.00 забелязахме силоет по поведението и вървенето в гъсталака не излиза по поляната отвсякаде си преличаше на хищник! Загубисе и след 2минути се озова на 10 метра пред нас оглеждаше се за заѝчето за миг се погледнахме със valchan

и аз стелях за първи път мисе случва на 1 метър иъхвърча козина! Остана на място! Продалжихме да си :baraban: и след около 20 минути преъ поляната със 100км мина една лисица като по поляната има шипки храсти тасе ъагуби повече нея видяхме посвирихме до 19.00 до здрач и решихме да видим трофея на чакала отоваме и двамата се гледаме и невярваме на очитеси то боло куче но много прелича на чакал по поведение, подход и поведение направо си чакал! Имаме голямо съмнение че е мелез със чкал!Та вижте колеги това куче!

Записах се тази вечер, един чакал даде фира, само че реката беше много голяма и го оставих да отлежи докато спадне реката, навръщане от стървилото се оказа, че мога да трепя хищници и с bfgoodrich :cap: ..........без да искам разбира се, за което се извинявам на женската която остана вдовица.

post-10594-0-89031800-1332537235_thumb.jpg

Здравеѝте колеги.Честито на ималите слука. Теѝ като исках да направя сефте на пушката решихме и ние със valchan да пробваме в нов раион дали там хищниците обичат заешко?Като тоѝ взе неговата свирка аз моята машина. Във 17.30 бяхме вече застанали на варда! Започна тоѝ да свири паузи по 10 минути.Като му изтръпнаха усните от свирене аз бях подкепление пуснах машинката!Към 18.00 забелязахме силоет по поведението и вървенето в гъсталака не излиза по поляната отвсякаде си преличаше на хищник! Загубисе и след 2минути се озова на 10 метра пред нас оглеждаше се за заѝчето за миг се погледнахме със valchan

и аз стелях за първи път мисе случва на 1 метър иъхвърча козина! Остана на място! Продалжихме да си :baraban: и след около 20 минути преъ поляната със 100км мина една лисица като по поляната има шипки храсти тасе ъагуби повече нея видяхме посвирихме до 19.00 до здрач и решихме да видим трофея на чакала отоваме и двамата се гледаме и невярваме на очитеси то боло куче но много прелича на чакал по поведение, подход и поведение направо си чакал! Имаме голямо съмнение че е мелез със чкал!Та вижте колеги това куче!

Дидо мен не ме свъртя вкъщи и драснах към моето стървило та опуках един истински чакал :mail1:

Е тва е мн добре! Другия пат и аз ако повикаш ще доѝда :D

Снимката утре колеги че нешто компа забива! Извинявам се!

Здравеѝте колеги! Това е обещаната снимка от снощи кучето което ми прелича на чакал!

Куче, куче ама му се яде зайче :rolleyes:

Така е VALCHANE самия ти със очите си го видя тариката как ту се скрие ту се покаже докато доѝде пред нас самите и последва :AR15firing: пък и сефте на пушката направих и затова съм много радостен :D

е това вече ......късмет+точна стрелба+познания=на тези снимки.Браво.

Браво колега е те тва се казва страхотна слука браво !

Браво бе Петре,направо си ги разбил бе човече....Голям кадем си имаш,браво и все така,да ти върви :big_boss: ...Ние вчера с колегата,какво ли не направихме и няма късмет,и няма....Вчера хем вардички правихме,хем и зареждахме хранилките със сол и царевица..Тръгваме от едната хранилка и гледаме,чакала седи и на гледа,а пушките прибрани,направо вече взеха да ни се подиграват :wizard: ....На стървилището снощи,прилъгах един чакал с телефона,но толкова изненадан останах като го видях,че не можах да го стрелям :o:wallbash: ....И тази варда,излезе ялова,това е положението,направо ще се ходи на ходжа май :umnik2: .....

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар.

В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха да идват на свирката, затова им заложих малко рибка и сутринта като видях, че са замъкнали торбичките от цацата до близките трънки, застанах на пътечката и ги почнах.

Повече не съм ловувал, защото се настрелях, а и да има за другия път. :)

Бря, кви си ги натворил пак ?

Често друже ! :bira:

Мислех да кача снимка на един убит вълк, ама с тези 4 чакала ме досрамя и ще си я запазя за мен :) Честито Пепиии...

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар.

В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха да идват на свирката, затова им заложих малко рибка и сутринта като видях, че са замъкнали торбичките от цацата до близките трънки, застанах на пътечката и ги почнах.

Пешо много си добър, браво маистора си личи от далеч. И аз снощи направих една бърза варда ама нищо не видях , не че няма просто липса на късмет. :clap: Честито и на всички други имали слука .

Мислех да кача снимка на един убит вълк, ама с тези 4 чакала ме досрамя и ще си я запазя за мен :) Честито Пепиии...

Стефчо сподели тази слука с нас и ние да се изкефим.

Честита слука колеги !Пешо по рядко ловува на хищници, поради отдалечеността му от ловното поле,но за сметка на това много резултатно.Специални поздравления за него!

Малиййййййййййййй,Петре!

Що си сътворил,направо се изприщих.Гледам и не вярвам на очите си.Ако не те познавах щях да се усъмня,но като се знаем .............................. :hi:

Бре Пешо, каква е тая сеч? :o Честита слука!!! :bira: :bira: :bira:

Стефчо сподели тази слука с нас и ние да се изкефим.

Вчера се засилихме с Кристиянчо нагоре към вълчите дебри да вардим, но се оказа, че магарето ни го нямааа....в радиус от 1 км го нямаше - извлачено е нанякъде и не го открихме. Преди време идваха кучета да ядат от него, но те излизаха по светло и ядяха на място необезпокоявани, че ни наведе на една мисъл тази работа...до 2-3 дни чакаме една мила кравичка да се пресели в отвъдното и да я залагаме, че вече ни се подиграват вълците :)

п.с. Яска, пошегувах се за вълка - то ако имаше слука, щяхме да се похвалим и визуално, ама сега мълчим и си траем и цъкаме +++++ на майсторите :)