Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

Честита слука колеги!Аз снощи също вардих за хищници,но такива не се появиха.

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Честита слука колега, оптиката Нико ли е и ако ти си пише, сподели нещо за нея моля те !

Иначе днес намерих десеттина кила рибна каранития и приготвих малко " бомбички " за по ладно време . :D

Останалото го поразсипах на едно място по вятъра и довечера ще видим ко ша стане .

Има ли ефект?

Няма да дупча хартията! За снощният пропуск явно аз съм си виновен.

Тази вечер отидох съвсем в друга посока. Мястото си го харесах, като обикалях ловните полета в търсене на стърнища, където да се ловува на пъдпъдък. Пусках духа от бутилката, когато ми скимнеше.след около час излезе една лиса. Тръгна уж към зайчето, но след 20-на метра спря. Бая се двоумих дали да и стрелям, ама тя стои насреща клекнала и ми се видя малка цел, а след снощния пропуск, втори щеше да ми дойде много. Докато се пресягах за фотото, шестото и чувство и каза „беж лиске да бягаме” и тя се фръцна в драките зад нея. След 15-на минути от там излезе един срънчо, който полека, лека си продължи за там, за където си беше намислил.

post-13544-0-14640100-1344196723_thumb.jpg post-13544-0-97534400-1344196734_thumb.jpg

На здрач вече, аха да си събирам партакешите, гледам два зайцеяда ме нападат в гръб. Единият дойде на 20-на метра само, аха да ми вземе пушката, но го изпреварих. Толкова беше близо, че при увеличение 12 не можах да го видя ясно в оптиката. Усетиха нещо нередно и ме заобиколиха, като направиха една голяма дъга. Пак се наложи да свиркам, спряха, избрах си с 10-на метра по-близкия, Ежко гръмна, чух удара, видях чако да пада, че даже и изквича. Другият хукна да се отдалечава, заредих, добутах лоста до край и пак свирнах. Вторият спря, но доста се забавих докато го намеря в оптиката, цветът му, като на стърнището. Прицелих се и в момента, в който гръмнах опашката му беше на кръста и той офейка. Тръгнах да си търся трофея и не мога да го намеря, но на връщане го видях, беше още жив, но неподвижен, на 81 м от пусията. Отървах го от мъките с изстрел в главата. Документирах, попадението и хайде към бирата и компа в ловната резиденция.

post-13544-0-78375900-1344196746_thumb.jpg post-13544-0-04854100-1344196759_thumb.jpg

Наслука!

bat-kiffi - за мен специално си еталон за ловец !!! Единственото, което мога да направя от форумна гледна точка е ръчно да те преместя в група Златен Потребител. Броят постове нямат никакво значение !

Поздрави и да си жив и здрав. Много слука ти желая през новият сезон !

bat-kiffi - за мен специално си еталон за ловец !!! Единственото, което мога да направя от форумна гледна точка е ръчно да те преместя в група Златен Потребител. Броят постове нямат никакво значение !

Поздрави и да си жив и здрав. Много слука ти желая през новият сезон !

Човек като пие две ракии и понякога не знае какво прави. Лошото е когато това се случва в ранния следобед(15:11) :) Иначе- "bat-kiffi" е от хищничарите на които искрено се възхищавам.

Човек като пие две ракии и понякога не знае какво прави. Лошото е когато това се случва в ранния следобед(15:11) :) Иначе- "bat-kiffi" е от хищничарите на които искрено се възхищавам.

Не виждам какво лошо е направил Юли ?!?!?! Не че тази титла има каквото и да е значение, но ако има такова, bat-kiffi я заслужава повече от много други, изпразнени от смисъл и съдържание потребители, спамещи всяка тема !

Не се впрягай, това си е некаква тяхна закачка. И за двамата е видно че са повече от свестни.

А за пиенето, некой пият от мъка, други от радост, трети от сутрината. :cap: Те и лова ще го спрат с оправдание, че пиенето пречело.

малко ме съмнява да дойдат на развалена риба в момента.

толкоз дини и пъпеши и джанки има............

ама успех и от мене!

Я разкажи как изплаши горкия овчар!

Браво колега!!!!Дано всички са съвестни, така , като тебе!!!Малко хора биха издържали на изкушението на този красавец!!!Наслука и карай все така!!

Този месец, не остава твърде време за варда, но днес успях да открадна малко . За съжаление, на хоризонта се появиха само две сърни, които не са обект на темата, щото стават за ядене .... :D .

Доброто обаче е, че Тора Бора си има нови гащи за зимата . Поради особената конструкция на дуварите, непонасащи твърде дъжд, слънце и вятър без нещо отгоре им , то възникна угроза колибата да ме предаде и отново да кибича кат квачка у някое пряспа зимъска, както м/у другото си бе по рано .

Има още малко работа, ама не е спешка и ще я свършим по натам .

post-22133-0-89258600-1344975035_thumb.jpg

ПС Отново благодаря на Митака / Валчан /, за жеста, разбирането и помоща ! М/у другото, кого стане готов бункера на Баев, щастието ще е пълно .

Edited by ДБД

Този месец, не остава твърде време за варда, но днес успях да открадна малко . За съжаление, на хоризонта се появиха само две сърни, които не са обект на темата, щото стават за ядене .... :D .

Доброто обаче е, че Тора Бора си има нови гащи за зимата . Поради особената конструкция на дуварите, непонасащи твърде дъжд, слънце и вятър без нещо отгоре им , то възникна угроза колибата да ме предаде и отново да кибича кат квачка у някое пряспа зимъска, както м/у другото си бе по рано .

Има още малко работа, ама не е спешка и ще я свършим по натам .

post-22133-0-89258600-1344975035_thumb.jpg

ПС Отново благодаря на Митака / Валчан /, за жеста, разбирането и помоща ! М/у другото, кого стане готов бункера на Баев, щастието ще е пълно .

Нямаше ли нещо "по-сигнално" като цвят на винила бе, Дидо :lol:

Майтапът настрана - чудна ти е тора-бората :bira:

Edited by Иван Живков

Добро утро на всички и честито на колегите със слука. Аз тази сутрин направих една вардичка. От доста време на сам не съм бил капо ама днес не ми е ден, не уцелих целта. Прецаках се сам. Подцених времето и отидох по къс ръкав като никой друг път. Захладя ми и този кръст на оптиката заподскача като пуканки в микроволнова фурна. Добре че намерих едно едно останало яке в колата на жената да та се стопля малко ама късно чадо, късно. Другата седмица реванш ама този път със яке ако ще да е +40С.

Нямаше ли нещо "по-сигнално" като цвят на винила бе, Дидо :lol:

Майтапът настрана - чудна ти е тора-бората :bira:

У закону пише " сигнален " цвят, по сигнално от това Ванка, здраве му кажи ...... па и горскиу нема се заяжда . :cap:

Edited by ДБД

Те кат му свикнат дживотните, и сигнално ще върши работа.

Чета темата с интерес и всеповече ми се натрапва едно нещо. Колегите се трепят да дебнат и в повечето пъти успешно, а чакал не намалява. Тая болест плъзнала от криворазбрана защита на животните, как може да се органичи? Дали горски, морски и всякакви "компетентни" органи нема а се усиферат и да измислят нещо за стимулиране на борбата с всички хишници, но най-вече с чакала.

Здравейте хищничари ....от много време е каних да направя една сутришна варда и ето днес остана време и във 05.30 пътувах към избраното място за голяма моя радост по пътя видях 6 заека ....явно дейноста ми срещу хишниците е резултатна .......от много желание и бързане забравих упората и спрея за комри .....за което си

Те кат му свикнат дживотните, и сигнално ще върши работа.

Чета темата с интерес и всеповече ми се натрапва едно нещо. Колегите се трепят да дебнат и в повечето пъти успешно, а чакал не намалява. Тая болест плъзнала от криворазбрана защита на животните, как може да се органичи? Дали горски, морски и всякакви "компетентни" органи нема а се усиферат и да измислят нещо за стимулиране на борбата с всички хишници, но най-вече с чакала.

Kaзвал съм го и друг път...истината е лов на фар!!!Регламентиран,с бележка,с придружител от ИАГ!Няма по-продуктивен метод на лов на хищници в полските райони!