Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Много хищници !

Тука една история за една кума лиса дето се нанесла без да плаща наем :)

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=43140&pid=554204&st=0entry554204

Днеска ходих да му взема скалпа,птиците бяха започнали да го кълват,изходната рана му е в коремната област.Основното му ястие са били отдавна опаднали джанки.Какъв глад ги гони в момента?

post-30766-0-20673000-1348733808_thumb.jpg

Днеска ходих да му взема скалпа,птиците бяха започнали да го кълват,изходната рана му е в коремната област.Основното му ястие са били отдавна опаднали джанки.Какъв глад ги гони в момента?

.......напротив колега - въобще не ги гони никакъв глад. в момента са на почти 100%-това растителна диета.

това първо е заради сезона и второ :cap: ..........най-вероятно е свързано с `някоя диета` :cap: :cap: :cap:

майтапа настрана,докато оберат лозята са на 99% растителна храна

.......напротив колега - въобще не ги гони никакъв глад. в момента са на почти 100%-това растителна диета.

това първо е заради сезона и второ :cap: ..........най-вероятно е свързано с `някоя диета` :cap: :cap: :cap:

майтапа настрана,докато оберат лозята са на 99% растителна храна

Имах предвид вълчи глад за месо.А и при нас лозя нанайси.

Здравеите,

Снощи 2 лисички за час и нещо на две различни места.само видени хехе.Първата се показа към 8 и 15 светнах я с фенера ,грешка -дим да я няма.Оптиката е с малка прена леща и кофти се гледа на тъмно.Трябваше да я изчакам по близо.

Преместих се на един угар ,не много добро място.Имаш видимост на стотина и нешто метра ,но не виждаш първите 30 - 40 заради висока трева.Лисан излезе на 3 метра от мен и много се уплаши.

По важното е ,че сглобената от мен въртяща примамка деиства :)).Лисите пак ще доидат,патроните си останаха!

поздрави и много слука!

Здравейте, колеги, от много време си търся едно клипче, в което двама души се возят на АТВ, нападат ги едни койоти, единият снима, а другият ги стреля, доколкото си спомням, с пистолет! Много ще съм благодарен, ако някой го знае и пусне линк, а и предполагам, че едва ли има хищничар, на който няма да му е интересно! Поздрави! :camera:

За съжаление няма клип, а само снимки.http://www.outdoorlife.com/files/imagecache/photo-gallery/photo/7/image002.jpg

http://www.outdoorlife.com/files/imagecache/photo-gallery/photo/7/image003.jpg

http://www.outdoorlife.com/photos/gallery/hunting/2009/01/coyote-showdown

Още една снимка с оръжието...

post-29236-0-42227000-1348958014_thumb.jpg

Благодаря, колега! Сигурен съм, обаче, че съм гледал видео! ;-) Въпреки всичко, снимката е жестока! Мерси пак! :)

Малко по малко , се забелязва появата на утвърдени хищничари, но то няма как да е , той сезона на хищника тепърва предстои! Честита слука, приятели! :icon_thumright:

Здравейте, колеги !

Искам да ви споделя каръка и мъката си: Във вторник вечерта отидох на едно доказало се място във вардата на чакали. Разпънах си такъмите и изсвирих веднъж с РС-1-цата. След 30сек изскочиха 3 чакала на 50м от мен, хванах най-едрия, стиснах спусъка и видях, разочарован, как куршума вдигна пушек доста под него. Той побягна, а един от другите 2 чакала се спря и след като му стрелях и на него, забелязах как куршума удари много над него. Направо побеснях ! Почнах веднага да свиря наново и в следващите 10мин. ми излязоха още 4 отделни чакала, от който на 3 стрелях като най-далечния беше на 90м - НИТО ЕДИН НЕ БЕ УДАРЕН ! :killmyselve: За 11-12мин ми излязоха 7 абсолюстно сигурни чакала, като поне 5 от тях щяха да са мъртви ако всичко беше ок с оптиката. Теглих едни яки псувни, докато стреляните чакали ме лаеха от близките тръни и си тръгнах. По пътя пред колата ми излезе 1 лисица, но я подминах и след нея излезе още 1 чакал, който реших да убия с гладката, защото бях побеснял, но точно като спрях зад завоя се показа един тир и уби чакала ! :D Викам си "баааааааааааах му кривата нива тая вечер" и се прибрах.

Сложих оптиката на станок и видях че бие където си иска, почнах да правя корекции и установих, че ги приема. Не знам защо не задържа прострелката. Тази седмица ще влиза в бокса, да видим какво й е станало.

Повече на варда с карабината не излязох, но пък гладката записа едно почитно попадение. :)

Ето и снимки на мой трофей и на трофей на един от най-добрите хищничари в този форум ! :)

П.П.- Голям к*р ги чака чакалите в нашето село тая зима, скъпо ще си платят ! :D

Здравей колега,голям карък наистина, чак мене ме хвана яд,да те попитам там където си бил на варда за първи път ли хищниците чуват подобен звук на ранено животно,че е имало такова голямо движение.При мен се е случвало така да излизат по 3,4-млади чакала ама на място където никога не е пускана машинка или пък със свирка да се примамват.Поздрави и наслука.

Здравейте, колеги !

Искам да ви споделя каръка и мъката си: Във вторник вечерта отидох на едно доказало се място във вардата на чакали. Разпънах си такъмите и изсвирих веднъж с РС-1-цата. След 30сек изскочиха 3 чакала на 50м от мен, хванах най-едрия, стиснах спусъка и видях, разочарован, как куршума вдигна пушек доста под него. Той побягна, а един от другите 2 чакала се спря и след като му стрелях и на него, забелязах как куршума удари много над него. Направо побеснях ! Почнах веднага да свиря наново и в следващите 10мин. ми излязоха още 4 отделни чакала, от който на 3 стрелях като най-далечния беше на 90м - НИТО ЕДИН НЕ БЕ УДАРЕН ! :killmyselve: За 11-12мин ми излязоха 7 абсолюстно сигурни чакала, като поне 5 от тях щяха да са мъртви ако всичко беше ок с оптиката. Теглих едни яки псувни, докато стреляните чакали ме лаеха от близките тръни и си тръгнах. По пътя пред колата ми излезе 1 лисица, но я подминах и след нея излезе още 1 чакал, който реших да убия с гладката, защото бях побеснял, но точно като спрях зад завоя се показа един тир и уби чакала ! :D Викам си "баааааааааааах му кривата нива тая вечер" и се прибрах.

Сложих оптиката на станок и видях че бие където си иска, почнах да правя корекции и установих, че ги приема. Не знам защо не задържа прострелката. Тази седмица ще влиза в бокса, да видим какво й е станало.

Повече на варда с карабината не излязох, но пък гладката записа едно почитно попадение. :)

Ето и снимки на мой трофей и на трофей на един от най-добрите хищничари в този форум ! :)

П.П.- Голям к*р ги чака чакалите в нашето село тая зима, скъпо ще си платят ! :D

Бре,бре много койот, много нещо .... :D

ПС Още с Валтера ли си ?

Честита слука колеги,радвам се за точните ви попадения.Аз снощи си избрах едно местенце,но наблизо се чуха звънци на стадо овце и се принудих да се изместя,но и на новото място не видях хищник,но пък се порадвах на два мъжки фазана и на един заек.Тази вечер си бях запланувал,да дебна лисицата от махалата,но поради непредвидим ангажимент отложих вардата и за по нататък.

Към Пешо имам едно пожелание което гласи следното: дядо Коледа,който да го зарадва поне с един от изброените модели на ,Цайс,Сваровски,Шмид и Бендер,Лайка,Калес,Леуполд.

Днес с няколко колеги решихме да проверим настройките на оръжието си, профилактично.Един от колегите не искаше да стреля с карабината си.Щял да стреля друг път,след като пропуснел някой хищник.Защо трябва да се чака този тъй нежелан пропуск ?Някои от колегите си свериха часовниците и са в очакване на голямата хищничарска и свинска слука.

Честита слука колеги,радвам се за точните ви попадения.Аз снощи си избрах едно местенце,но наблизо се чуха звънци на стадо овце и се принудих да се изместя,но и на новото място не видях хищник,но пък се порадвах на два мъжки фазана и на един заек.Тази вечер си бях запланувал,да дебна лисицата от махалата,но поради непредвидим ангажимент отложих вардата и за по нататък.

Към Пешо имам едно пожелание което гласи следното: дядо Коледа,който да го зарадва поне с един от изброените модели на ,Цайс,Сваровски,Шмид и Бендер,Лайка,Калес,Леуполд.

Днес с няколко колеги решихме да проверим настройките на оръжието си, профилактично.Един от колегите не искаше да стреля с карабината си.Щял да стреля друг път,след като пропуснел някой хищник.Защо трябва да се чака този тъй нежелан пропуск ?Някои от колегите си свериха часовниците и са в очакване на голямата хищничарска и свинска слука.

Ванка, всичко ще си дойде на мястото с времето. :) Целия хищничарски комплект ще бъде сменен и ще мина на по-високо ниво. :)

честита слука на всички колеги който са имали, и на слука на тези който нямат

за жалост нямам време за варда, че чакам жената всеки момент да ражда, но след като появи новия член на семейството ще ги почвам

(най вероятно ще ми изненада на откриването на свинския лов :girl_cray2: , така го пред чувствам аз)