Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Да, върху оптиката е, не съм забелязал да има проблеми. Правил съм прострелка и с фенер и без,и няма разлика в попаденията.

Ванка, това оная ламба, де светихме на Беклемето ли е ?

Ванка, това оная ламба, де светихме на Беклемето ли е ?

Точно същата е, а стойката е комплект с фенера.

Да, върху оптиката е, не съм забелязал да има проблеми. Правил съм прострелка и с фенер и без,и няма разлика в попаденията.

Колко изстрела имаш с това *окачване*?Благодаря.

Честито на "убийците" и кураж на другите :cap: ....Направо изригна темата,ейййй за по-нататък пък да не говорим :dance2: ...Мисля,че е време да се завишат харесванията,ми те тез 10 до никъде не стигат.Браво момци,само така....Утре,смятам и аз да се пробвам преди едрия,но времето ще покаже.Наслука на всички :cap:

Добро утро на всички колеги, и честита ви слука на тези който са имали тези дни успехи. Бях решил да оставя малко хищника до първия сняг ама явно не ми се чака толкоз много. Реших тази сутрин да проверя как е хищника и дали съм му липсвал през последната седмица. Та накратко бях на дигата покрай реката в 03,50ч. на отиване на там ми пресече пътя една лисица която като се срещна със фаровете едва смогна да се скрие в храсталаците. Както и да е. Аз се настаних малко по нагоре и след 30-40 минутна серенада нищо не се появи. Поради тази причина смених мястото в една ожъната нива. Разпънах катуна и надух кавала. След около 10 минути вече имах очички в играта които бяха доста далеч. Продължих с по чести повиквания на зайо а те се приближаваха все повече и бързо. Вече навлязъл във ожънатата нива на около 70-75 метра от мен виждах ясно чако как се е запътил в подблещаващия го в очите фенер. Адреналина ми беше вече на мах. а чако се кокореше точно към мен. Последва изстрел и поредния пропуск. Презареждане и гледам чако се измъква от мое ляво. Изсвирих със свирката а той се спря и се заоглежда какво става. Явно не му стана ясно първия път. Вече бях явно притеснен и едва задържах моя провал във мен, хикса на оптиката трепереше изключително много. Отново изстрел по оглеждащия чако и пак пропуск. ЕЕЕЕЕ вече това бе предела на моите нерви. Последва отново изсвирване и чудо чако пак се спря след около 10-15 метра да се оглежда но този път ми успоредно. Така и така бях похабил една изключително удобна ситуация да не говорим за втория път. Успокоих се преглътнах моя неуспех. Викам си "той си отиде каквото стана стана". Реших да пробвам и този път и знаех че четвърти няма да има то щеше да е направо наглост спрямо моя късмет. Поех си 2 пъти бавно дъх и се прицелех в седящия със задницата към мен и гледайки на зад чако, натиснах спусъка и този път много ясно чух глухото "туп". Наблюдавах през оптиката как чако се свлече и положи глава на изстиналата земя. Явно ще се ходи на стрелбището да си проверя оптиката или да затвърдя моите опасения че тези пропуски се дължат на моето бързане и адреналина. Съжалявам за лошото качество на снимките "толкоз може телефона", и за кървавите сценки. Ами ето го и позьора.

post-18187-0-16363800-1350015106_thumb.jpgpost-18187-0-43544700-1350015114_thumb.jpgpost-18187-0-72035200-1350015125_thumb.jpgpost-18187-0-54390700-1350015132_thumb.jpgpost-18187-0-28133000-1350015143_thumb.jpg

Тъй кат разправяш :wizard: май от адреналина ша е . Едно от най важните неща при стрелбата е самообладанието. Но вярвам, че ще се обработи със времето. Честито за слуката и наслука за напред

Добро утро на всички колеги, и честита ви слука на тези който са имали тези дни успехи. Бях решил да оставя малко хищника до първия сняг ама явно не ми се чака толкоз много. Реших тази сутрин да проверя как е хищника и дали съм му липсвал през последната седмица. Та накратко бях на дигата покрай реката в 03,50ч. на отиване на там ми пресече пътя една лисица която като се срещна със фаровете едва смогна да се скрие в храсталаците. Както и да е. Аз се настаних малко по нагоре и след 30-40 минутна серенада нищо не се появи. Поради тази причина смених мястото в една ожъната нива. Разпънах катуна и надух кавала. След около 10 минути вече имах очички в играта които бяха доста далеч. Продължих с по чести повиквания на зайо а те се приближаваха все повече и бързо. Вече навлязъл във ожънатата нива на около 70-75 метра от мен виждах ясно чако как се е запътил в подблещаващия го в очите фенер. Адреналина ми беше вече на мах. а чако се кокореше точно към мен. Последва изстрел и поредния пропуск. Презареждане и гледам чако се измъква от мое ляво. Изсвирих със свирката а той се спря и се заоглежда какво става. Явно не му стана ясно първия път. Вече бях явно притеснен и едва задържах моя провал във мен, хикса на оптиката трепереше изключително много. Отново изстрел по оглеждащия чако и пак пропуск. ЕЕЕЕЕ вече това бе предела на моите нерви. Последва отново изсвирване и чудо чако пак се спря след около 10-15 метра да се оглежда но този път ми успоредно. Така и така бях похабил една изключително удобна ситуация да не говорим за втория път. Успокоих се преглътнах моя неуспех. Викам си "той си отиде каквото стана стана". Реших да пробвам и този път и знаех че четвърти няма да има то щеше да е направо наглост спрямо моя късмет. Поех си 2 пъти бавно дъх и се прицелех в седящия със задницата към мен и гледайки на зад чако, натиснах спусъка и този път много ясно чух глухото "туп". Наблюдавах през оптиката как чако се свлече и положи глава на изстиналата земя. Явно ще се ходи на стрелбището да си проверя оптиката или да затвърдя моите опасения че тези пропуски се дължат на моето бързане и адреналина. Съжалявам за лошото качество на снимките "толкоз може телефона", и за кървавите сценки. Ами ето го и позьора.

post-18187-0-16363800-1350015106_thumb.jpgpost-18187-0-43544700-1350015114_thumb.jpgpost-18187-0-72035200-1350015125_thumb.jpgpost-18187-0-54390700-1350015132_thumb.jpgpost-18187-0-28133000-1350015143_thumb.jpg

браво колега

Браво колега.И да си смениш фотографа. :camera::spam:

Браво колега.И да си смениш фотографа. :camera::spam:

На моя фотограф все му е студено и все трепери, МНОГО Е ЗИМОРНИЧЕВ ама такъв си е .......... Другия път ще му дам джобната печка може и да спася положението. ;)

На моя фотограф все му е студено и все трепери, МНОГО Е ЗИМОРНИЧЕВ ама такъв си е .......... Другия път ще му дам джобната печка може и да спася положението. ;)

Да слага ръкавиците ФОТАДЖИЯТА, инак честито за слуката .

Добрее човек да има ОТМЯНА ,когато почива в борбата със ЗВЕРОВЕТЕ. :baraban:

Казах, ви аз,че съм с нови сили. Този юноша глупав,дойде да види защо плаче зайчето, и 8гр. Сако го тупна от20м. Въобще не реагира на зеленият фенер.

Kolega mojeli da kaje6 nechto poveche za tozi zelen fener

Казах, ви аз,че съм с нови сили. Този юноша глупав,дойде да види защо плаче зайчето, и 8гр. Сако го тупна от20м. Въобще не реагира на зеленият фенер.

Браво в машинното отделение си го цапардосал :hi:

Честита слука бат Ванко ! Понаучиха се викаш с тия звуци ....

Благодаря бат Дани,да ти се връща тройно!Подобен случай имаше скоро време.Един колега вижда чакал и го изчаква на изстрелно разстояние,но в този момент друг колега настъпва зайо по опашката и чакала с 100км в час изчезнал.В по отдалечени райони,където не сме използвали заешкият звук може да се използва,но където имаме пропуск на него по добре е да не свирим.

Едната вечер реших да посвиря с ламаринката на мястото, където ударих чакал преди две седмици.

След второто изсвирване чух стъпки в шумата и бях сигурен, че са на зайцеяд ... Чако излезе от храсталака на 10м. от мен, погледна ме и ... ЧАО обратно ! - нямах възможност да му стелям въобще .. извода е за мен - да не стоя следвашия път в кабината на пикапа и да чакам да ми излезе от "правилната страна".

Посвирих още малко, почаках , но нищо. Явно ги има в района гадовете, защото на следващия ден при гонката за прасчовците от същото място изскочиха 4бр. и една лиса.

В събота, след свинския лов завардих на стървилището (за една седмица бяха "ошетали" една голяма свинска кожа и 2/3 от един прегазен язовец): Около 20 мин. след заставането ми, видях сянка да се промъква към мършата ... изчаках гада да "седна" на трапезата и .. тряс! .. чух тупването на Федерала . Чакала взе да се премята и върти в кръг ... повторих го и остана на място.

Почаках около час след стъмване, но втора жертван не се появи ...

Видях на около 300м една лиса, която се беше запътила на някъде, но реших, че няма да е умно да и свиря със свирката, за да не плаша евентулании чакали в района.

Нямам снимки на жертвата, бях си забравил телефона, а на другия ден някой беше закусил с него. След свинския лов, като носих поредните свински кожи намерих само разпилени остатъци.