Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

От тази вечер пресен пресен.Хорнади 30-06 9.7 за пръв път ми се случва входната рана да е такава по принцип изходната е голяма.В този случай входната е с дупка а около нея стой като обръснато изходна няма.

Под ъгал ли го стреля ? Нещо подобно ми се случи, но с 223 на Арсенал, за мен крушумчето не разпроби, а рикушира в някой кокал, но в крайна сметка чакала умря . Ако намеря снимката ще я качя .

Edited by ДБД

Под ъгал ли го стреля ? Нещо подобно ми се случи, но с 223 на Арсен, за мен куршумчето не разпроби, а рикушира в някой кокал, но в крайна сметка чакала умря . Ако намеря снимката ще я качя .

Ето я --post-22133-0-25077700-1353694820_thumb.jpg .

Раната е само една - входната .

Да колега беше под лек ъгъл входната рана е като скалпирана изходна няма като го подигнах и го пуснах целйя щракаше на кокали за пръв път няма изходна.

Събота. Бележката е за лов на фазани и тръгвам с пойнтера от нас и отивам първо да си прегледам хранилката, а от там в ловището за фазани. Кучето се отплесна напред да бяга, че месец не е пускано на пернат дивеч, а аз вървя бавно мислейки си за слуката на фазан след малко. На около 250 метра от края на селото по един черен път гледам отдалече нещо мърда, приближавам се и гледам един лисан върви бавно и дебне нещо - най-вероятни някоя мишка. Не забеляза нито мен нито кучето което беше доста от цялата случка. Потърсих инстиктивно по-едър патрон, но се оказа, че съм само с №5 30 грама на РИО. Сложих в двете цеви и се приближих тихо към нея.

Докато вървях вдигнах пушката и се прицелих, в следващия момент погледите ни се срещнаха и реших, че е време вече да стрелям. От 4 метра входната рана беше около левче, а изходната рана около 20-25 см. Вътрешностите й бяха половината навън, а които бяха останали вътре всички бяха на пихтия което ме изненада вътрепи малкия номер на патрона.

75962_4543556919643_1000295333_n.jpg

30 грама са си 30 грама. А от малко растояние целият сноп е вътре. Поздравления.

От тази вечер пресен пресен.Хорнади 30-06 9.7 за пръв път ми се случва входната рана да е такава по принцип изходната е голяма.В този случай входната е с дупка а около нея стой като обръснато изходна няма.

Най вероятно куршума е срещнал нещо по траекторията си и се е отворил частично.Спомни си каде си стрфелял.Дори суха трева може да го отвори......

Имах такъв случай,при стрелба по сръндак с 223кал. се получи подобен ефект от стръкове жито.А попадението бе като обръснато,а животното живо,.....

Ето я --post-22133-0-25077700-1353694820_thumb.jpg .

Раната е само една - входната .

Да това е типичен пример.....

Киршума влиза вече отворен и бръсне кожата ,а вътре мели всичко по пътя си докато има енергия.Променя траекторията си и при по як калибър може да излезе от съвсем противоположно място,....

Но пък големия калибър не отваря от малки препятствия. :cap:

Това чакало си го бях оставил за като падне снега,но предната седмица реших да си го захраня и да видя дали ще има движение.Цяла седмица им сервирам рибени предястия,бях заровил доста от тях но явно клиентите ми са доста гладни и ги изровиха още на 3-та вечер но аз като добър домакин продължих да им сервирам всяка сутрин.Понеже имахме доста добра слука на свинския та успях да си прибера една кожа от един глиган,и веднага сервирах основното ястие на на моите любими гости.И зада не ги разочаровам като любезен домакин съм им нагласил и няколко оловни десерта :spiteful:

post-50799-0-10719800-1353934601_thumb.jpg

Edited by ilian 777

Ейййй, пак сте ги натиснали здраво тез животинки. Ами аз се надявам утре вечер да се запиша и да има с какво да се похваля. Наслука и давайте все така.

Браво бе Орхи и честита слука, ама тоз пилчарник кат "златна мина" бре. Поздрави!

Пилчарниците са два и задължително единия е зареден, докато другия прави профилактика и т.н. Манджата няма край... миналата зима вземах от там за стървилището, но тази зима мисля да ги бия докато гледам телевизия... Само дето няма да издържа и сигурно пак ще заредя поне две на редовните места, за да мога да събера малко студ... :D

............................ аз пък я сколасах с един дебелак, бая зор видях до де го домъкна .

post-22133-0-81868500-1353960766_thumb.jpg

Точката кацна на четири пръста над зъркелите му, попадението е в горната част на гърдите, а иначе пушката е простреляна на + 3,5см, на сто метра, на колко е бил ;) а, иначе Фениска не ставал, ма като има да мре - мре .

Ти пък кога го ошета тоз койот. Нали преди малко "нищо нямаше" :D

Честита слука, друже! :friends::drinks:

Ти пък кога го ошета тоз койот. Нали преди малко "нищо нямаше" :D

Честита слука, друже! :friends::drinks:

Преди малко нямаше, ама след малко имаше, но не на стървилището .

Благодаря, честито и на теб !

Пак си стрелял по някоя улична лампа от съседното село, а чакала е минавал случайно... Пък ако искаш да сметнем -кал. 223 прострелка с надвишение 3.5см. на 100м., поправка/повдигане от около 7см. при изстрела, и последвалия удар в гърдите...чакала е доста дебел - да речем, че пада е бил 30см. излиза, че се е намирал някъде към Тутракан. пак ти казвам стрелял си по лампитеее :rofl:

П.П. Чакай, че забравих да поздравя Петко от смях. Баев честито бе! :drinks:

Edited by ORHi

Пак си стрелял по някоя улична лампа от съседното село, а чакала е минавал случайно... Пък ако искаш да сметнем -кал. 223 прострелка с надвишение 3.5см. на 100м., поправка/повдигане от около 7см. при изстрела, и последвалия удар в гърдите...чакала е доста дебел - да речем, че пада е бил 30см. излиза, че се е намирал някъде към Тутракан. пак ти казвам стрелял си по лампитеее :rofl:

П.П. Чакай, че забравих да поздравя Петко от смях. Баев честито бе! :drinks:

Ко се хилиш толкова, твоите и с буци мож ги умериш . :db::drinks:

Edited by ДБД

Чакайте бре ,нека и аз да се похваля.

То покрай тоя АСТИ и аз се накачих та ми тръгна и на мен на лисици,ама ша му го върна :police: .

Дойде на свирка на ДАН ТОПСЪН,тръгна си с един Нослер ,бая бързаше за някъде, ама успях да я снимам ,да са таковам у КАРЪКА, не стига че ми падна БАТАРЕЯТА на ХОРТУВАЛКАТА ,ами на другия ден отивам да я снимам ,за 5 минути ако се бях забавил и трактора щеше да я зарие. :dapriest: Лошото е че чакалите са се изнесли на някъде ,и на гонките никви ги нямаааааааааа,какво ще се правим не знам.

А в нашия район да видиш лисица все едно си срещнал РИС.

post-15517-0-34451900-1353963215_thumb.jpg

Дане се е настанил вук в района,...... :police:

А в нашия район да видиш лисица все едно си срещнал РИС.

post-15517-0-34451900-1353963215_thumb.jpg

Ми що тогава го утепа тоя рядък за вашите ширини дивеч, да му бе взел едно пиле на грил, та да нахрани миллета, а не да го гощаваш с олово ... :D

Честита слука !

Ми що тогава го утепа тоя рядък за вашите ширини дивеч, да му бе взел едно пиле на грил, та да нахрани миллета, а не да го гощаваш с олово ... :D

Честита слука !

Ами мислех я и таз работа ,ама пък много разходка до града за пиле на грил.