Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

Днес реших да направя едно ново стървище на място което отдавна бях харесъл.Взех един чувал с карантия от зайци и трупът на една одрана лисица който вече доволно ухаят,добре че бях сам в колата че вътре не се траеше.Заснех малко видео с новата камера (качеството не е перфектно,за което се извинявам)още несъм и свикнал.

След 20 минути се чу лай на лисица в дясно от мен,обърнахсе и наострих слух след 5мин видях силует но още по-надясно на по-малко от 100м вдигнах оптиката и видях лиса.Нямах много време защото снежната ивица беше около 20-30м после почваше разорана нива на която снегът почти липсва, бързо включих подсветката и вдигнах пак карабината поведох от ръка точката,вятърът беше кофти от мен към нея и явно ме осети реших да не чакам повече и да стрелям макар и в кофти позиция,натискам спусъкът и к....р, забравил съм да махна предпазителя :girl_cray2: .Освободих спуъкът но тя влезна в нивата изядох се от ят,извадих фенера но нямаше никой в тази посока.Пуснах пак заека с надежда да излъжа някоя друга но не.Постоях още 30 минути и реших да събирам крушите осветих пак с фенера и в ляво на около100м светнаха очички но закратко явно наведе глава (срамежлива),реших да не опорствам да нея притеснявам повече за тази вечер,за сега 1:0 за нея,но мачът още не е свършил :buba: .

Наслука на всички и весело посрещане на новата година :bira: .

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Брей че лоша работа. Те трябва съвсем да свършиха тез котета бре. То не ги блъскаха коли, камиони, сега и кучетата взеха да ги морят ;)

Те кучетата от край време натискат котки,не си ли гледал дисни хехехех!!

Честита нова Година на всички хщничари. Много здраве щастие и слука през 2013. Днес не се стърпях казах на жената още вчера , че ще изляза малко да поразтоваря те докато спат и ще се прибера навреме ама окъснях. След като ударих някой патарок. В 5.15 реших да свиря до един пояс до пътя до нашето поле. Появи се един любопитко РВс го удари в машинното отделение на 167 метра. Снимката е малко калпава, щото не взех фенера:

Четита слука масторе, нямаш спирачка !

Edited by ДБД

Честита нова година на всички пленени от този лов.Много здраве за да може по-дълго да го практикувате,късмет за да има повече трофей, и много лично щастие.

Нуслука :bira: .

Четита слука масторе, нямаш спирачка !

Благодаря друже от слука да не се оттърваш през 2013:)

Благодаря друже от слука да не се оттърваш през 2013:)
Здравей колега Турхан. Опитах се да ти изпратя ЛС но системата ми изписва, че не можеш да получаваш ЛС. Искам да те питам нещо.
Здравей колега Турхан. Опитах се да ти изпратя ЛС но системата ми изписва, че не можеш да получаваш ЛС. Искам да те питам нещо.

Пълна му е пощата.Това се получава като не пропуска хищник. :drinks:

Честито колеги. Разсипахте ги тез хищници. При мен само мъгли от време на време примесени със светещи очи, ноооо нищо се не вижда през оптиката и така. Все още жъна неуспехи.

Честито колеги. Разсипахте ги тез хищници. При мен само мъгли от време на време примесени със светещи очи, ноооо нищо се не вижда през оптиката и така. Все още жъна неуспехи.
еми като не се вслушваш за кадема ша жънеш
Тая вечер си викам стига толкова празници за мен и безнаказано ядене на стръвта от хищниците още по вече че днес взех бележка за януари.В 18 ч бях в чакалото на голямата върба -взех си и газовата бутилка с питата -твърдо решил да ЧАКАМ.Към 19.00 ч под мен мина един Чако но трудно го видях през оптиката-беше на десетина метра и се избръснах както казваме при нас.Но това още по вече затвърди желанието ми за чакане.Някъде към 20.30 ч около едва виждащата се стръв ми се привидя едно тъмно петно.След кратко разглеждане ми се стори че това петно леко се движи а видях още един силует близо до него.Сложих червената точка в целта и след като натиснах спусъка чух познатото туп. Потърсих веднага втория силует и го прихванах да се отдалечава.След втория изстрел последва второ туп и ми стана ясно че за тази вечер ще е това.И двата Чаковци бяха паднали на място.Снимките не са добри защото са от телефона

Страхотни истрели предвид трудната опстановка :icon_thumright: .

И аз се записах за тая година!Такава сполучлива варда не съм имал от години.Всичко се случи за около 30-40 минути.Голямо движение на хишници имаше.Поздрави сърдечни на сполучилите!

Браво колега и Честита нова година на всички.

Направи ни съпричастни с теб като опишеш по-подробно тези 30-40 минути,които си преживял с повишен адреналин.

И аз се записах за тая година!Такава сполучлива варда не съм имал от години.Всичко се случи за около 30-40 минути.Голямо движение на хишници имаше.Поздрави сърдечни на сполучилите!

Браво колега за толкова малко време 3 гада това е голямо постижение. Бъди Жив и Здрав. И аз взех неска бележка и довечера ще атакуваме, а утре през деня на гонка. НАСЛУКА.

Не се случи нещо необикновенно,просто след заставането ми почти веднага започнаха да прииждат.Бях пуснал "албума"на зайко и всичко се разви в моя полза.Имах малка видимост до 80м от към три коридора за стрелба,но всички дойдоха от едно място!Друго си е като го видиш отдалеко и го чакаш,точно това се разказва.Как приближавал плахо и други такива неща,както всички сме ги преживявали,но тоя път просто ги виждах като излизаха от едни храсти и т`ва е!НАСЛУКА!