Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Постигнах желаното предизвикателство 10 поредни попадения. Най-редовно си ходя на варда, но нищо хищно не ми е излизало, ама то май изобщо НИЩО. Миналата неделя, като обикалях покрай реката за юрдек си харесах един стръмен бряг с деренце към реката в устието, на което се събираха няколко пътеки нарисувани по снега. Комбинативният ми О. Бендеровски ум взе решение - този петък направо на път за ловната резиденция да се спра там. Цяла седмица го сънувах. Още в 14:30 дим да ме няма на там. Снегът още стоеше, облякох белите дрехи, опънах сергията и се заложих зад една топола. Пуснах Джина от бутилката за около 30 сек. и му турих тапата. Докато я набутвах два чакалероса изникнаха от драките. По-смелият излезе и се загледа търсещо към торбата с лъжите. Там си и остана на 69 м.

attachicon.gifPICT8542.jpg attachicon.gifPICT8543.jpg

Другият се скри, но след като презаредих пуснах пак духа от шишето. Веднага ми домъкна още два. От вълнение изтървах. 11-я изстрел ПРОПУСК! На някъкви си 75 м. Третият не избяга далеч и спря. Презаредих и…. ЩТРАК, няма гръм, кой да дозатвори скобата. Взведох ударника наново, добутах скобата и в момента, когато докоснах спусъка койота тръгна. Е! Свирнах и той спря на 123 м, този път се чу дум и туп. Чако се преметна надолу по ската. Изчаках 10 мин. И фотосесията на двете манекенки започна.

attachicon.gifPICT8546.jpg attachicon.gifP1040217.jpg attachicon.gifPICT8550.jpg

Наслука!

Честито бат Кифи !

Да ме простиш за въпроса, ама кога ще покажеш този прословут Римски път на хишника - за резеденцията де ... :D

Постигнах желаното предизвикателство 10 поредни попадения. Най-редовно си ходя на варда, но нищо хищно не ми е излизало, ама то май изобщо НИЩО. Миналата неделя, като обикалях покрай реката за юрдек си харесах един стръмен бряг с деренце към реката в устието, на което се събираха няколко пътеки нарисувани по снега. Комбинативният ми О. Бендеровски ум взе решение - този петък направо на път за ловната резиденция да се спра там. Цяла седмица го сънувах. Още в 14:30 дим да ме няма на там. Снегът още стоеше, облякох белите дрехи, опънах сергията и се заложих зад една топола. Пуснах Джина от бутилката за около 30 сек. и му турих тапата. Докато я набутвах два чакалероса изникнаха от драките. По-смелият излезе и се загледа търсещо към торбата с лъжите. Там си и остана на 69 м.

Другият се скри, но след като презаредих пуснах пак духа от шишето. Веднага ми домъкна още два. От вълнение изтървах. 11-я изстрел ПРОПУСК! На някъкви си 75 м. Третият не избяга далеч и спря. Презаредих и…. ЩТРАК, няма гръм, кой да дозатвори скобата. Взведох ударника наново, добутах скобата и в момента, когато докоснах спусъка койота тръгна. Е! Свирнах и той спря на 123 м, този път се чу дум и туп. Чако се преметна надолу по ската. Изчаках 10 мин. И фотосесията на двете манекенки започна.

attachicon.gifPICT8546.jpg attachicon.gifP1040217.jpg attachicon.gifPICT8550.jpg

Наслука!

Браво пак показа класа. Честито за слуката! Добре откриваш Новата година! Наслука

Наслука!

Поздравления за слуката,все така да ти върви през новата година.

При мен дойде проклятието на невървежа.Трети излет и капо,два дена една лисица си развява опашката вечер на мрак,на повече от 100м върти пред мен наляво на дясно и държи дистанция.Втората вечер не издържаш и ипуснах един патрон но явно не улучих,като тръгнах да проверя на 80 крачка в тъмното пак ме погледна с онези светещи очи :girl_cray2: .А снощи беше върхът на път за стървището една кумица мина пред колата,спрях на 50м и я потърсих но нищо изчезна като дух.Но като закапак после пропуснах и на стървището един нахален пес,явно ще трябва да полея за кадем та да счупя каръка.

Поздравления за слуката,все така да ти върви през новата година.

При мен дойде проклятието на невървежа.Трети излет и капо,два дена една лисица си развява опашката вечер на мрак,на повече от 100м върти пред мен наляво на дясно и държи дистанция.Втората вечер не издържаш и ипуснах един патрон но явно не улучих,като тръгнах да проверя на 80 крачка в тъмното пак ме погледна с онези светещи очи :girl_cray2: .А снощи беше върхът на път за стървището една кумица мина пред колата,спрях на 50м и я потърсих но нищо изчезна като дух.Но като закапак после пропуснах и на стървището един нахален пес,явно ще трябва да полея за кадем та да счупя каръка.

Колега трябва да земеш кадем от комшийка. Да се не фалиш баре 10 деня. Като свърши булката да си дръпнеш един косъм от отдолу и да си гу туриш при билета за лов, като тръгнеш за варда слагай ръка на билета и тогава зареждай. Верно звучи много ... ама помага!

Колега трябва да земеш кадем от комшийка. Да се не фалиш баре 10 деня. Като свърши булката да си дръпнеш един косъм от отдолу и да си гу туриш при билета за лов, като тръгнеш за варда слагай ръка на билета и тогава зареждай. Верно звучи много ... ама помага!

Ами ако попадне на бръснато? ко праим? :umnik2::nea::fuck:

Интересно ми беше какви поразии прави 22лр при попадение във врата. И при дрането го разгледах и заснех, изхода е същия...

post-8451-0-09910100-1357734227_thumb.jpg

Това е резултатът от снощи. Не е много за хвалба, защото днес изпуснах два чакала.

Много зелено при вас бе колега, от къде си ? При нас още в 17:20ч. снежко скърцаше и блестеше на форовете, а термометъра показваше -9 .

Edited by ДБД

Току що и аз се прибирам от варда,но безуспешна!Много дири,много сняг и мнооого студ.Неудържах много около 1,15ч.На щастливците честито,а на мераклиите на слука!

Преди час и аз се прибрах в базата,две стървища смених и капо.Едното място докато имаше сняг беше като магистрала сега 10 дена неса припарили,цяла касета с заешки карантии седи и чака.Дано скоро падне и при нас малко от белият,че ще идат зян червата а имам още един чувал който седи на съйдинител и чака.

Мерси ама неси падам по комшийките колега,загуба на време, вместо да си при комшийката по-добре на варда :M16: ,дай нещо по-просто.

На поредната варда по пътя към чакалото гледах снега и липсата на дири по него и си мислех, че ще една от малкото празни варди. В 19.30 часа бях на чакалото, оглеждайки внимателно терена, който можех да покрия с гладкоцевната си ижовка, студът бавно се спускаше и земята бавно замръзваше, бавно замръзвах и аз, а вече чаках от час. И в този момент видях тъмното петно, движещо се по коловоза на пътя. Чакалът бързаше незнайно за къде и се наложи да му пусна малко предварение. Последва изстрел и чако остана на място. Ето го и него...

attachicon.gifSnimki 036.jpg

attachicon.gifSnimki 037.jpg

attachicon.gifSnimki 038.jpg

А бе Венци ти луд ли си да стоиш толкова близко до бълхите . :umnik2:

Много зелено при вас бе колега, от къде си ? При нас още в 17:20ч. снежко скърцаше и блестеше на форовете, а термометъра показваше -9 .

От Ямбол съм. Снега при нас е само на снимките.

След като ми `барнаха` какаляшката - направо нямам празно

трети изстрел по животно с мои правени 35 грейнови патрони..............и ей го резултата

чакала не го снимах, много валеше,разстоянието беше 130-140м падна на място.

лисицата на снега я `цапнах` от 43 метра - вход има изход НЕ-мухаххахахаха!

а тая втората лисица я `тупнах` от........200 метра, къ стана тая работа не знам - може и случайно да е - нея пък я ударих май в опашката,щото само там кръв има. падна завъртя се 2-3 пъти около оста си и затихна.

факт е обаче че независимо къде са ударени от 35 грейновия V-max падат на място и скъсана кожа нямам - урааааааа!

В крайна сметка намери ли си твоя проектил ?

да намерих го!

за чакали и лисици до 200 м - 35 грейнов V-max на Hornady

за чакали и вълци над тая дистанция 55 грейнов V-max на Hornady

ползвам Hodgedon H335,капси от евтините - 8 стинки, гилзи `квит намеря,обаче си ги пообработвам доста

на 170метра удрям 6-7 сантиметров кръг с тях - повече не ми трябва - мухахахахахаааааа!

да намерих го!

за чакали и лисици до 200 м - 35 грейнов V-max на Hornady

за чакали и вълци над тая дистанция 55 грейнов V-max на Hornady

ползвам Hodgedon H335,капси от евтините - 8 стинки, гилзи `квит намеря,обаче си ги пообработвам доста

на 170метра удрям 6-7 сантиметров кръг с тях - повече не ми трябва - мухахахахахаааааа!

Поздравления и респект за мерака, опита и резултатите!!!

Имам към 2 кила гилзи 223 секънд хенд ако ти вършат работа...с радост :)

п.п.

сещам се за един съфорумец, който имаше към 10кг...или ги е хвърлил или са станали 20

Edited by Raev

:cap: подаръци приемам всякакви

само да не са с капсул тип `бердан`

ако имаш норма или rws още по-добре, ама аз не стрелям промишлени количества - около 70-100 патрона на сезон и това с пробите

по хищници ако фърля 30-35 пъти на година съм предоволен

при мене проектилите са `кът` идват от уса - в тоя ред на мисли дали да не взема да им стана един представител за БГ вместо да чакам някой търговец да рачи да ги внесе

:cap: подаръци приемам всякакви

само да не са с капсул тип `бердан`

ако имаш норма или rws още по-добре, ама аз не стрелям промишлени количества - около 70-100 патрона на сезон и това с пробите

по хищници ако фърля 30-35 пъти на година съм предоволен

при мене проектилите са `кът` идват от уса - в тоя ред на мисли дали да не взема да им стана един представител за БГ вместо да чакам някой търговец да рачи да ги внесе

Барнаул, С и Б, Федерал и малко РВС-пресни....дано скоро станат повече :)