Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Браво Венци сериозен е.На слука. :icon_thumright:
Тоз е млад,бил съм доста по добри.Хищници обичам всякак да бия,но откакто ми се удави гончето немога да намеря друго такова и резултатите отслабнаха при гонка...тук има много колеги ако някой има куче доказало се на хищник да пише.

ЕЕйййййй. Най после счупих каръка, най после. Та времето се стопли и на мен почна малко по малко да ми върви. Та набързо. Организирах ме се с един колега да повардим в тяхния район. Грабнах ме багажерийте и потеглихме към мястото. В 18,40 бяхме седнали на поляната до един стълб в не посредством до селото на не повече от 30-40 метра покрай крайните къщи. Разплакахме нордика и така до 19,15-19,20ч. когато решихме да се местим. Осветявайки на около за последно в страни от нас от ляво на около 80-90 метра светнаха очочки. Бързо ги фиксирах и разпознах една лисана седи и се оглежда. Но не мога да и стрелям тъй като зад нея има къща да не стане беля. И така в продължение на 2-3 минути си я наблюдавах когато тя се шмъгна между едни чилиЙки и изчезна. Сменихме мястото и застанахме покрай едно лозови масиви който ни бяха от дясната страна а от ляво една все още не ожъната нива на която е имало жито миналата година, в края на което започваше гора като тя беше на дистанция около 600-700 метра. Та отново разплакахме зайо байо. Не след дълго осветявайки нивата в далечината светнаха чифт очички. Погледнах през оптиката но не виждах на какво животно са тъй като бяха доста далеч. Продължавах да ги примамвам със свирката, като през цялото време ги осветявах и не ги изпусках от поглед, явно не усещаше и не подозираше какво го очаква. Приближаваха бързо все повече и повече към мен. Не след дълго вече виждах ясно чакал на който му се ядеше прясно месо на зайче. Зайчето затихна и чако се спря на място на около 80 метра от нас. Беше на чистото с тила на пред и започна да се заоглежда и ослушва наоколо. Прицелих се и с натискането на спусъка запратих един проектил на нослер към него, който се здрависаха чако се повали мигновено на земята. Не съм снимал изходната рана тъй като беше голяма и солидна дупка. Последваха фото сесии и ей ме на тук споделям това със вас. Наслука.

attachicon.gifP1220473.JPGattachicon.gifP1220475.JPGattachicon.gifP1220477.JPGattachicon.gifP1220479.JPGattachicon.gifP1220486.JPG

Преди всичко честито за сефтето на фенера ! Нека тепърва да ти "светват" още много очички !

Обаче имам една забележка - махни фенера от оптиката и го монтирай на ложата отстрани или отдолу -със Weaver база и бърз монтаж (аксиален или прав) .Оръжието ще стане много по компактно за ползване и светлината няма да "блика" на оптиката .

Още веднъж НА СЛУКА !

Все заешко им се яде,защо ли??

Какво да им се яде ,то само това им пускате на оркестара,я разнообразете малко.Пусните им Сашка Васева за проба.

+ още 2бр. от мен :D ...В четвъртък едър мъжкар,който му се ядеше заешко,но се срещна с 8гр. Барнау от около 80м. ;)attachicon.gifСнимка0430.jpgattachicon.gifСнимка0432.jpgИ тази млада чакалка и се ядеше заешко,но се срещна с Г-н Барнау от около 70м. ;) ...Все заешко им се яде,защо ли???attachicon.gifСнимка0433.jpgattachicon.gifСнимка0434.jpg

Бравос, колега. При нас натрупа сняг и аз почвам отново със празните варди. Не знам, чаках снега с нетърпение а то ко стана.

Здравейте и наслука на всички практикуващи лова на хищници!

В последно време само четях вашите успехи,но този успех не трябва да остава неразказан.

Вчера реших да помръзна и 18,30ч.бях заел позиция на стървилището,времето беше студено около -8 градуса спокойно време.След половин час забелязах движение от ляво на мен,двойка чакали бързащи да гласуват.Последва изстрел и единия остана,другия побягна и след около 200 метра се спря.Не бях премръзнал и реших да изчакам,не мина и половин час и в нивата пред мен забелязах 5-6 хищника,които спокойно се шляеха и бавно се предвижваха към храната.Единия беше много напорист и реши да изпревари всички,на около 60-70 метра спря завинаги.Зарадван от успеха при наличието на толкова хищници трябваше да се възползвам затова зачаках.След около час чакалите обикаляха около повалените(за пореден път се убедих,че се притесняват от труповете) и не се доближиха до изстрел разстояние.Към 21,00ч.вече премръзнал свалих фенера за да тръгвам и видях лиско да напира за храна(интересното беше да се види чакалите го гонеха в нивата,но той нахален),последва изстрел,който ми стопли душата с 3 хищника за тази варда.

Днес при този снеговалеж,ще се мръзне,че хищници много.

Браво колега. За такава варда аз отдавна си мечтая.

В последно време само четях вашите успехи,но този успех не трябва да остава неразказан.

Вчера реших да помръзна и 18,30ч.бях заел позиция на стървилището,времето беше студено около -8 градуса спокойно време.След половин час забелязах движение от ляво на мен,двойка чакали бързащи да гласуват.Последва изстрел и единия остана,другия побягна и след около 200 метра се спря.Не бях премръзнал и реших да изчакам,не мина и половин час и в нивата пред мен забелязах 5-6 хищника,които спокойно се шляеха и бавно се предвижваха към храната.Единия беше много напорист и реши да изпревари всички,на около 60-70 метра спря завинаги.Зарадван от успеха при наличието на толкова хищници трябваше да се възползвам затова зачаках.След около час чакалите обикаляха около повалените(за пореден път се убедих,че се притесняват от труповете) и не се доближиха до изстрел разстояние.Към 21,00ч.вече премръзнал свалих фенера за да тръгвам и видях лиско да напира за храна(интересното беше да се види чакалите го гонеха в нивата,но той нахален),последва изстрел,който ми стопли душата с 3 хищника за тази варда.

Браво колега. Желая още много слука занапред

Браво добър хеттрик си направил. Наслука и за в бъдеще :clap:

Все заешко им се яде,защо ли??

Какво да им се яде ,то само това им пускате на оркестара,я разнообразете малко.Пусните им Сашка Васева за проба.

Ако са свикнали на Сашка и нея ще им я пускаме,ама...Тя,става за стървило за нищо друго...Да Асти,много хубаво време и е само за варда на хищници..Снощи се отчетох с още един чакал,но снимки на този комп нямам...А бе,да не би някой кума лиса да те снима????ХАХАХА...Поздрави и Наслука

Ако са свикнали на Сашка и нея ще им я пускаме,ама...Тя,става за стървило за нищо друго...Да Асти,много хубаво време и е само за варда на хищници..Снощи се отчетох с още един чакал,но снимки на този комп нямам...А бе,да не би някой кума лиса да те снима????ХАХАХА...Поздрави и Наслука

Вместо аз нея тя мене. :tongue: :tongue: :tongue: . Смятам в най кратък срок да променя резултата. Утре вечер ако не се объркат нещата смятам да се пробвам :M16:. Разбира се и ако няма мъгла като снощи и тази сутрин.

Edited by asti

Вместо аз нея тя мене. :tongue: :tongue: :tongue: . Смятам в най кратък срок да променя резултата. Утре вечер ако не се объркат нещата смятам да се пробвам :M16:. Разбира се и ако няма мъгла като снощи и тази сутрин.

Успех тогава..При нас е супер времето,но тази мъгла при вас ще разтопи снега..

Браво колега само така.На слука. :icon_thumright:

здравеите колеги искам да попитам при вас към колко часът идват на стрървището и дали има значение дали то е на открито или в гората

здравеите колеги искам да попитам при вас към колко часът идват на стрървището и дали има значение дали то е на открито или в гората

Различно, от 19ч. до посред нощите . Снощи първата лисица дойде в 18:45ч., следващите през 30-40м.

На 27.01.2013 г. в 20.30 часа се ''заложих'' на любимата върба. Пред мен беше т.нар.''магистрала'' на хищниците. Прясно навалялия сняг белееше, луната светеше ясно, видимостта беше отлична. Седейки, на чатала забелязах отдясно приближаването на 3 чакала един след друг...пропуснах ги да подминат в ляво, от позицията, в която стоях по-лесно щях да преместя пушката в дясно...стрелях по първия падна на място...поведох втория стрелях повлече си задницата и за пръв път съжалих, че нямам автомат....Ето ги и тях...

attachicon.gifSnimki 002.jpg

attachicon.gifSnimki 003.jpg

Симпатяги :) :) :)

attachicon.gifSnimki 004.jpg

Браво не ги оставяш да те дразнят тези.Поздрави и На слука Венци. :icon_thumright:

Ачо не гледай,ами ела да гоним в неделя у вашто...!

[/quote

Браво Венци.Да ти дам един автомат назаем, таман не е учен на чакали-да го научиш.

Edited by kalidd

Ачо не гледай,ами ела да гоним в неделя у вашто...!

[/quote

Брабо Венци.Да ти дам един автомат назаем, таман не е учен на чакали-да го научиш.

Може,бая кучета съм научил,ама и с автомата ще се справя...