Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Айде аз излизам за поредния наряд,в казармата не съм давал наряд ама с тез хищници.....Наслука на всички които ще опитат таз вечер.

На 27.01.2013 г. в 20.30 часа се ''заложих'' на любимата върба. Пред мен беше т.нар.''магистрала'' на хищниците. Прясно навалялия сняг белееше, луната светеше ясно, видимостта беше отлична. Седейки, на чатала забелязах отдясно приближаването на 3 чакала един след друг...пропуснах ги да подминат в ляво, от позицията, в която стоях по-лесно щях да преместя пушката в дясно...стрелях по първия падна на място...поведох втория стрелях повлече си задницата и за пръв път съжалих, че нямам автомат....Ето ги и тях...

Snimki 002.jpg

Snimki 003.jpg

Симпатяги :) :) :)

Snimki 004.jpg

Венци, това си им затрил рода направо :-)

здравеите колеги искам да попитам при вас към колко часът идват на стрървището и дали има значение дали то е на открито или в гората

При мен най-рано идват след 19.00-19.30,ако стървището работи отдавна не се притесняват дали е на открито ,идват смело ако това питаш.

Ако са свикнали на Сашка и нея ще им я пускаме,ама...Тя,става за стървило за нищо друго...Да Асти,много хубаво време и е само за варда на хищници..Снощи се отчетох с още един чакал,но снимки на този комп нямам...А бе,да не би някой кума лиса да те снима????ХАХАХА...Поздрави и Наслука

Ето ги снимките на чакала от предната ми вардаpost-28863-0-88356100-1359669838_thumb.jpgpost-28863-0-69237100-1359669850_thumb.jpg Вчера имах мал шанс и чакала се отърва без да го стрелям,но няма да е за дълго :cap: ...

Пускам снимката от името на batsaak.

attachicon.gifСнимка0034.jpg

това е слуката на дружина Полски Извор /Бургас/ от 17 януари. Имаше и един ранен и няколко изтървани чакала.

На 24-ти чакалите бяха само 3 но в компанията на 2 скитащи кучета.Други две се измъкнаха заедно с един чакал.

още един чакал от тая вечер и спецялен поздрав за batsaak ако се сети кой съм

post-23588-0-72615700-1359724852_thumb.jpg

Пускам снимката от името на batsaak.

attachicon.gifСнимка0034.jpg

Това,май е председателя им на Полски извор.Понеже и ние вземахме бележки за гъска от там,другите вземаха бележките и не съм го виждал човека,та заради това питам...А,за тази хайка знаехме,защото той казал на колегите за нея.Пък от приказка на приказка му казали,че аз съм запален много на тема хищници и сега,очаквам да ме покани на такъв лов.А,нивата беше цялата ошарена от чакалски дири.Но,имат и доста заек и постоянно ги виждахме в нивите.Даже,оня ден като ловувахме и въпреки,че стреляхме,вдигахме аларма,един заек му се наслаждавахме,как спокойно си пасеше посред бял ден до нас в нивата...Те и заради това,имат и много хищници,по-цяла нощ гонят зайците и все някой дава фира..Бат Сахо,ти там някъде ли ходи за гъска???

Този чакал вървеше покрай гората и не извади късмет като мен. Куршумчето го настигна на 193 крачки.

post-27271-0-80061300-1359750477_thumb.jpg

post-27271-0-15370500-1359750503_thumb.jpg

Edited by kalidd

Пак да се включа и аз, но този път при големите ... Така започнах годината:

Честита ти слука Колежке. Желая ти всички предстоящи варди и ловни излети да ти донесат още много, много емоции и положителни успехи.