Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На варда за хищници

Recommended Posts

Четвърти за този месец. Заставам на ръба на стърнище. Няма и 5 минути кошута, помота се и се прибра пак в гъстака. След около половин час на около 150 м от мен, дива котка. Мишкува си тя и аз я наблюдавам, заслужава си гледането. Няма и половин час , от там от където излезе котката, чакал. Захласнат по ловните умения на котката, видях чакала вече по средата на нивата. Върви той по следите на котката наближава я и все едно я дебне ,стана ми интересно. Вече Тиката бе насочена в правилната посока, разстояние около 150 м. но пусти и чакал не се спира, тръгнал стремглаво да лови диви котки, но не знае, че те са забранени. Я викам си спре ли се и изстрел. Последва така характерното тупване. Чакала пробяга около5 м. и падна.

Браво колега все така да е :p

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Тази чакалка излезе в 20,30 снощи - няма и 15 минути от като седнах до стърнището.Преди да излезе я чух как изпляска с уши в гъстака, и няма 10 секунди и се показа съвсем спокойна, след което започна да се чеше по главата и така и не разбра какво й се случи.

Браво ORHi,на лошо место си я улучил и много удобно подвижно чакало имаш :drinks: .

Браво, браво ама тая кожа за тъпан не става, много е счупена . :wallbash::good:

:rolleyes: Благодаря Кючюков! Абе цевите ли са ми криви, какво ли? Все гледам в задницата да ги целя, а то във врата, главата, или в плешката - никак не е хубаво. Много лошо умират :rofl: . А чакалото е много удобно наистина - на около 80 см. съм от земята, виждам във всички посоки и надалеко. Това дава възможност според движението на хищниците да си правя сметка следващия път къде да застана. И най-важното не се плашат животните от него. В началото си мислех, че ще усещат миризмата на горивото и изобщо на джипчето, но явно не ги плаши. :D

Колега ако наистина не се плашат животните от чакалото ти, то ще е №1. Аз мисля че по-възрасните хишници няма да се покажат - дано да греша. Аз спирам колата минимум на 300 м.

Предполагам, че е свързано с движението на много селскостопанска техника по нивите през този период. Арендаторите ни имат навика да си оставят за през нощта машините и инвентара на полето, като рядко оставят по един човек около тях да ги наглежда, а дори и без пазачи никой не пипа. Та хищниците, най-вероятно, си мислят че съм някой колхозник :rolleyes:

Ето нещо от тази сутрин. Дойдоха три чакала на звук ранен заек . Паднаха два но единия стана и влезе в едно дере с къпини и не можах да го намеря . Предполагам че беше майка с две малки.

post-1314-1249117355_thumb.jpg

Edited by iii
Ето нещо от тази сутрин. Дойдоха три чакала на звук ранен заек . Паднаха два но единия стана и влезе в едно дере с къпини и не можах да го намеря . Предполагам че беше майка с две малки.

Това на нивата с многото падпадъци ли беше или на старото стървилище? ;):):rolleyes:

Снощи реших да отида на варда.Да чуя къде пеят най-много пътпъдъци,а ако се появи някой хищник да открия сезона.Настаних се в края на слънчогледова нива,добре маскиран между все още зелените листа.Пред мен се ширеше стърнище от около 500 дка,а от дясната ми страна също слънчоглед.

Беше 20.20 часа.Едно лисиче излезе от слънчогледа от ляво на около 200 м,постоя минутка и тръгна по пътя към мен,измина петдесетина метра и влезе обратно в него.Не изминаха и 5 минути,и второ излезе на същото място.Тръгна по същия маршрут и на стотина метра влезе в стърнището ,и започна да мишкува.Хрумна ми идеята да изпробвам звука на заек,който свалих от форума.Ефекта беше убийствен-хукна към мен с летяща скорост и не ми оставаше нищо друго

освен да го спра на двадесетина метра.Пуснах звука още няколко пъти и привлякох, и другото лисиче,но вече се беше стъмнило ,и разказа за него е за друга тема.

Снимката не е с много добро качество,а и се наложи да я изрежа за да я направя 1000кб ,но все пак е нещо.

post-21514-1249242141_thumb.jpg

Това на нивата с многото падпадъци ли беше или на старото стървилище? ;):):rolleyes:

На около километър от мястото където разселихме кеклиците. Старото стървище неработи.

Колеги, аз също използвам имитиране на ранен заек.

Онзи ден се настаних на едно хубаво местенце, което си бях намислил отдавна.

post-16-1249246567_thumb.jpg

Малко след като започнах да "пищя", една кошута с малко изскочи от храстите до мен и се заразглеждахме, а след това, реши да си ходи. В последния момент извадих любителската сапунерка и направих тази снимка, което се оказа грешка, защото в същото време един чакал е тичал към мен незабелязано, но го изплаших.

post-16-1249246629_thumb.jpg

Както и да е, аз продължих да си свиря и след около 10 минути, пак от същото място изскочи може би същия чакал и пак се насочи към мене, но по-предпазливо и обикаляше "по фланга", като се мъчеше да направи дъга и да мине от подветрената ми страна и да разузнае по-добре обстановката. Така, доста усукан, му гърмях от около 80 метра. Изглежда аз съм трепнал или той е мръднал в последния момент, но изстрела не попадна точно където се целех. Първо тупна на земята, след това с кълбета и премятания се насочи към едни гъсти храсти и коприва, а моя втори изстрел мина на един чуперек разстояние от гърба му. Въпреки солидното количество кръв, последвалото търсене не даде резултат и неможах да го намеря в гъстата разстителност в полумрака :)

post-16-1249246580_thumb.jpg

П.С. Не е ли вече крайно време да се нахнат тези ограничения за размера на снимките??? Отнема ми половин час да смятам и намалям до нужните килобайти :rolleyes:;):)

Колега свали си тази програма i_view32.exe ,след като я инсталираш отваряй през нея снимките, в менюто и "IMAGE" ---- после "RESIZE" намаляш пикселите и SAVE, с което си готов

Малко след като започнах да "пищя", една кошута с малко изскочи от храстите до мен и се заразглеждахме, а след това, реши да си ходи. В последния момент извадих любителската сапунерка и направих тази снимка, което се оказа грешка, защото в същото време един чакал е тичал към мен незабелязано, но го изплаших.

Както и да е, аз продължих да си свиря и след около 10 минути, пак от същото място изскочи може би същия чакал и пак се насочи към мене, но по-предпазливо и обикаляше "по фланга", като се мъчеше да направи дъга и да мине от подветрената ми страна и да разузнае по-добре обстановката. Така, доста усукан, му гърмях от около 80 метра. Изглежда аз съм трепнал или той е мръднал в последния момент, но изстрела не попадна точно където се целех. Първо тупна на земята, след това с кълбета и премятания се насочи към едни гъсти храсти и коприва, а моя втори изстрел мина на един чуперек разстояние от гърба му. Въпреки солидното количество кръв, последвалото търсене не даде резултат и неможах да го намеря в гъстата разстителност в полумрака :D

П.С. Не е ли вече крайно време да се нахнат тези ограничения за размера на снимките??? Отнема ми половин час да смятам и намалям до нужните килобайти :D:D:D

Да знаеш как ти завиждам за снимките на кошутата,а най-много ме е яд,че в моя ловен край няма такива животни,които да радват окото!

Успех през новия ловен сезон!

Както и да е, аз продължих да си свиря и след около 10 минути, пак от същото място изскочи може би същия чакал и пак се насочи към мене, но по-предпазливо и обикаляше "по фланга", като се мъчеше да направи дъга и да мине от подветрената ми страна и да разузнае по-добре обстановката. Така, доста усукан, му гърмях от около 80 метра. Изглежда аз съм трепнал или той е мръднал в последния момент, но изстрела не попадна точно където се целех. Първо тупна на земята, след това с кълбета и премятания се насочи към едни гъсти храсти и коприва, а моя втори изстрел мина на един чуперек разстояние от гърба му. Въпреки солидното количество кръв, последвалото търсене не даде резултат и неможах да го намеря в гъстата разстителност в полумрака :D

П.С. Не е ли вече крайно време да се нахнат тези ограничения за размера на снимките??? Отнема ми половин час да смятам и намалям до нужните килобайти :D:D:D

Колега на другият ден не ходи ли да потърсиш.При толкова кръв не може да е отишал далеко.

Снощи реших да отида на варда.Да чуя къде пеят най-много пътпъдъци,а ако се появи някой хищник да открия сезона.Настаних се в края на слънчогледова нива,добре маскиран между все още зелените листа.Пред мен се ширеше стърнище от около 500 дка,а от дясната ми страна също слънчоглед.

Беше 20.20 часа.Едно лисиче излезе от слънчогледа от ляво на около 200 м,постоя минутка и тръгна по пътя към мен,измина петдесетина метра и влезе обратно в него.Не изминаха и 5 минути,и второ излезе на същото място.Тръгна по същия маршрут и на стотина метра влезе в стърнището ,и започна да мишкува.Хрумна ми идеята да изпробвам звука на заек,който свалих от форума.Ефекта беше убийствен-хукна към мен с летяща скорост и не ми оставаше нищо друго

освен да го спра на двадесетина метра.Пуснах звука още няколко пъти и привлякох, и другото лисиче,но вече се беше стъмнило ,и разказа за него е за друга тема.

Снимката не е с много добро качество,а и се наложи да я изрежа за да я направя 1000кб ,но все пак е нещо.

Браво колега.Варда изпълнена със събития.

PS Не е никак трудно да пропуснеш,трудно е да си признаеш,а най-трудно е да го напишеш!

Това което си написал е много вярно.

Ето една кума лиса изпречила се пред финландката. Боеприпасът с които е простреляна е на Hornady. Ползвам го отскоро и съм много доволен. От другата страна на тялото гледката е ужасяваща.

post-421-1249981907_thumb.jpg

Хрумна ми идеята да изпробвам звука на заек,който свалих от форума.

Колега откъде свали звука на ранен заек??? дай линк или някой друг колега, който чете това да даде...

а на какво го пускате??? мр3 ли е??? става ли с ipod с колонки???

Колега , с кой точно имитатор го излъга чакала , че и аз се каня да си поръчам от там от където си взел и ти твоя ?

Колега , с кой точно имитатор го излъга чакала , че и аз се каня да си поръчам от там от където си взел и ти твоя ?

Long range.

Не съм сигурен дали те са най-подходящите, звука е доста силен и по мои сметки- не чак дотам "плачещ". Вероятно медиум и шорт версиите биха били по-удачни и универсални.

П.С. чакала от моя разказ потвърдено не е между живите...

Колега откъде свали звука на ранен заек??? дай линк или някой друг колега, който чете това да даде...

а на какво го пускате??? мр3 ли е??? става ли с ipod с колонки???

Звука свалих от раздел "Софтуер,филми,звуци и т.н.?,от този форум-стр. 1 "Заек в беда софтуерно изчистен 10 мин.",качен от "ikonomika"

Това остана от чакала :drinks:

Тук имаше снимки,които не са подходящи за този форум!Моля не публикувайте такива снимки,ще бъдат изтривани!

Edited by argo