Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Днес направих 5-6 бр ламаринки -3 на 6 см, сгънах ги и започнах опити с разпробиване на различни места и с различни диаметри на свредлото.При мен най удачно се оказа-горе отвор 3.5мм,долу отвор 5 мм. Мисля че ламарина от консерва е тънка/мое мнение/ .Аз използвах поцинкована ламарина обикновена-не съм и мерил дебелината.След малко тренировки побърках кучетата и токачките на двора.Вечерта жената ми каза че не съм добре след като ме завари да тренирам.При първия удобен момент ще я пробвам.

Гарване,нямаш представа колко е права жена ти!

Ама не се притеснявай-не си само ти.

Много сме,ама сме пръснати! :a016:

Аз съм ходил на две варди засега и резултат нямам но то е от мен. Свиря с Nordik Predator Pre-tuned и съм удивен от нея. Чува се поне на петстотин метра.

На първата варда свирех на една поляна в гората и на десетата минута хищник взе да шумоли в храстите. Бях на земята и ме надуши и избяга.

На втората варда бях на дърво. На петстотин метра е вилната зона с много кучета по дворовете. Като засвиря и всички кучета вият с мен. Направо се почуствах като диригент на оркестър :cap:

При това озвучаване ако има хищник трябва да умре от страх си казах и прекратих лова.

Имам млад бретон и заради него ходя за бекаси и пъдпъдъци през повечето време.

С тези ламаринки дето ги майсторите не вярвам да постигнете успеха на марковите свирки но вършат работа донякъде.

Свиря с Nordik Predator Pre-tuned и съм удивен от нея. Чува се поне на петстотин метра.

И аз колега ползвам предимно тази свирка макар да имам всички свирки на Нордика за хищник. Тази най си ми харесва и е доста работеща при мен. Имам почти винаги слука със нея. Не знам при теб как е. Ами наслука на всички и големи успехи.

И аз колега ползвам предимно тази свирка макар да имам всички свирки на Нордика за хищник. Тази най си ми харесва и е доста работеща при мен. Имам почти винаги слука със нея. Не знам при теб как е. Ами наслука на всички и големи успехи.

Все още се уча в този вид лов но свирката наистина е супер. Чакам всеки момент да си взема картончето за подборния за да си купя карабина. Много ги бавят от София, вече четвърти месец чакам :(

Колеги на какво растояние от згъвката пробивате дупките,и по-малката дупка извън устата ли остава при произвеждането на звукът :pardon: .

Ачо като те гледам рано рано си захапал ламарината.Представям си ако има скрита камера на сухите тренировки какъв смях ще падне.Успех в начинанието

Използвам момента че я няма жената,снощи ми се размина да спя при кучетата :lol: :lol2: :lol: .Вече трета правя и нищо нестава,сега намерих една нераждавейка и ме е страх да нея сасипя :drinks: .

Вчера порових из нета.. има много материали за тези ламаринки.

Един майстор каза следните размери.

- дължина /ширина 55/32 мм прегъва се по средата и после се дупчи - по-големи или по малки пак ще свири

голяма дупка 4мм, малка 2,5 - дупчи се на 5 мм от сгъвката.

Свири се лесно - както свириш с пръсти, само че вместо пръстите опираш сгъвката на свирката на езика.

Дупките са зад усните и голямата е от долу. Звукът зависи от големината надупките, материала(не трябва да е много дебел) и колко е сгъната

Чрез сгъването се настройва

Вижте и това в чико гугъл bestfoxcall.co.uk

Успех

Днес направих 5-6 бр ламаринки -3 на 6 см, сгънах ги и започнах опити с разпробиване на различни места и с различни диаметри на свредлото.При мен най удачно се оказа-горе отвор 3.5мм,долу отвор 5 мм. Мисля че ламарина от консерва е тънка/мое мнение/ .Аз използвах поцинкована ламарина обикновена-не съм и мерил дебелината.След малко тренировки побърках кучетата и токачките на двора.Вечерта жената ми каза че не съм добре след като ме завари да тренирам.При първия удобен момент ще я пробвам.

И аз получих такава диагноза от благоверната ,когато преди 20-на години ме завари да имитирам еленски рев със шише от газена лампа в тоалетната.Как да и обясня,че в тоалетна без прозорци има страхотна акустика!

Втория опит излезе успешен!!!! Кучетата в махалата ще изпокъсат синджирите!!! Ланмаринката е от капачка на пастет. Размери 60/30мм. Отначало разпробих с 2мм и долния отвор го разширих на 3мм. Пробата беше неуспешна. След това 2та мм станаха на 4 и се получи!!! Като я пробвам в реални условия ще пиша пак!!! Стига преди това да не помамя домашния хищник и да дойде с лопатата...

Здравейте хищничари!

Гледам темата доста се е по раздвижила...Браво на случилите!

Искам първо да се оплача. Преди малко писах 20 мин и накрая като атачвах снимките шибаното Google Chrome направи някакъв срив и ми е***ба майката на разказа, без да имам възможност да го възстановя.

За това сега трябва да почна на ново!

Та, днес решихме да направим няколко варди и предварително се уговорих с Петко и Станислав. Отивам аз на уреченото място, но гледам и наш Краси готов, а уж го нямаше...За това решихме да се разделим на две групи от по двама. Станислав и Краси отидоха в един район, а Петко и Аз хванахме друг като разстоянието е някъде 3-4км. Застъпихме на варда, но нямаше нищо...за това решихме да сменим. В ролята на зайо играеше Nordik Mini Predator, a в главната роля на "духач" играех Аз. Не след дълго реване на заец, се показаха два чакала. Бяха далеч, но с леко проплакване ги насочвахме...на около 200м смениха посоката и Петко реши да стреля. Произведе два истрела, но за наше съжаление нямахме точно попадение. Така разочаровани сменихме мястото. Още две ялови варди и вечен отчаяни викам правим последно и си заминаваме. Преди да стигна на мястото дзънкам на Красича и го питам как е положението при тях, а той ми викам, че вече си правят фото сесия с една чакалска мадама. Питах дали ще продължават и дали има време за още една и така продължахме. Зайо отново зарева...след 12 мин плач останах без въздух и почти взе да ми се обажда астмата и викам на Петко, ако няма нищо до 5 мин си тръгваме. Но след секунди той ми вика има животно тихо...шепнах му ок. Ако ти е удобно стреляй и докато си запуша ушите вече имаше изстрел. Чух характерното туп и ми се вдигна адреналина...Отидохме да проверим и намерихме една доста дебела чакалка. Петко се изкефи максимално, това му беше сефтето с новата пушка и първия чакал на варда. Така и ние направихме малко фотоси и се събрахме при Станислав да направим разбора и една обща снимка...Лошото е, че Станислав пак е на поправителен... :)

Наслука на всички!

Ето малко снимчици.. :)

attachicon.gifDSC02545.JPG attachicon.gifDSC02551.JPG

attachicon.gifDSC02550.JPG attachicon.gifDSC02549.JPG

attachicon.gifDSC02558.JPG attachicon.gifDSC02559.JPG

А бе,той Станислав го държи още от банкета :lol: ....Нашата група,също се отчете с една чакалка...Още с пускането на "плачещия" зайо,чакалката изкочи на десетата секунда,свирнах,спря и се чу характерното "ТУУУП" в тихата нощ. post-67-0-08295200-1362477099_thumb.jpgpost-67-0-59063500-1362477150_thumb.jpgpost-67-0-20944600-1362477182_thumb.jpg

Еврика :yahoo: ,получи се грешката ми е била че пробвах да изкарам звукът през горната дупка сега както каза колегата Rado 1969 всичко си дойде на място.Остава само да я тествам в реални условия.

А бе,той Станислав го държи още от банкета :lol: ....Нашата група,също се отчете с една чакалка...Още с пускането на "плачещия" зайо,чакалката изкочи на десетата секунда,свирнах,спря и се чу характерното "ТУУУП" в тихата нощ. post-67-0-08295200-1362477099_thumb.jpgpost-67-0-59063500-1362477150_thumb.jpgpost-67-0-20944600-1362477182_thumb.jpg

Ето с това нещо примамвам хищницитеp_266_0_0.jpgПо-късно ще пусна и една от мелодиите,който използвам за привличането им....+ една руска свирка от старият модел,но още не съм я пробвал в "бойно" действие..

Ето с това нещо примамвам хищницитеp_266_0_0.jpgПо-късно ще пусна и една от мелодиите,който използвам за привличането им....+ една руска свирка от старият модел,но още не съм я пробвал в "бойно" действие..

Ачо като те гледам рано рано си захапал ламарината.Представям си ако има скрита камера на сухите тренировки какъв смях ще падне.Успех в начинанието

И аз пробвах вчера и днес,обаче не се получава имам и нордик мини предатор трябва да наблегна на нея че нямам слука още с това чудо.

Краси, маниги тея електроники бре...почвай само с "дудуците", кефа е по-голям...:) Следващият път да си носиш руската да е пробвам...айде наслука тези дни! Като се върна пак ще ги пробваме...:)

Краси, маниги тея електроники бре...почвай само с "дудуците", кефа е по-голям... :) Следващият път да си носиш руската да е пробвам...айде наслука тези дни! Като се върна пак ще ги пробваме... :)

Понеже не ме бива като теб в "свиренето",та заради това ползвам "мини-МР3-предатор" :eusa_dance: ...Хем си свири,хем си гледам през това време,кой,как и от къде идва :clap: ...Събота и неделя ще ги пробваме,а като се върнеш ще ги пробваме пак... :AR15firing:;):bira:

Ачо, Хвала на теб и твоята свирка.Тъй като с тези тенекиени свирки на мен нещо не ми върви ,или вече така се комплексирах или ,където се загнездвам ги няма там рижанките,а при теб има успех явно, ще те помоля на Л.С.да ми пратиш някакви чертежи ,снимки с което да ги примамвам успешно .Ще съм ти благодарен!