Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Следкато два дена режа и пробивам ламаринки,след като побърках всички кучета на улицата днес реших ,че е време да излезна на реални условия.Взех три ламаринки с различен звук и се отправих към полето,първо се спрях до една стара но все още работеща дупка и засвирих с желязото.

Стоях близо полвин час но никакво движение,започнах да се отчайвам часът беше към 18.30 мислех че нещо съм збъркал в звукът и ще се проваля.Реших докато още не се е стъмнило да сменя мястото и се преместих в един друг дол кадето по информация на приятели бяха виждали движение на лисица.След 15 минути вече бях на позиция.От едната страна имаше рехава гора от другата стари лозя,долу в ниското долът беше изоран и имаше видимост ако реши да пресече някое животно.Така с нови надежди надух тенекето,2-3 минути палза и после няколко писъка и така още полвин час със взиране в орането с надежда да видя нещо но не :girl_cray2: .Стана към седем и нещо и реших да си обирам крушите но първо светнах с фенера въпреки ,че още небеше паднал пълен мрак.И със светването директно срещо мен на около 150-160м светнаха лампичките,загасих фенера и започнах да свиря одата на радоста ако не друго то поне бях заинтригувал някой.След десетина минути направих контролно просветляване но напразни надежди на мястото и по целия склон нищо.Тръгнах през оранта и след десетина метра се обърнах да осветя и склонът на който бях до предималко,и хоп в далечината светнаха пак лампичките,явно животното бе пресякло нивата.Исе почна пак свирене проверка и така няколко пъти,и всеки път едно и също,хищникът не помръдваше от мястото си,почнах да се съмнявам дали някоя теникия не ми върти номера,но пък светлините се губеха от време на вревме.Незнам колко време си играхме така но на мен ми омръзна и реших да стрелям,в тъмното трудно можех да преценя дистанцията беше сигорно само ,че e повече от 150м,погледнах какъв е пада на 200м-8см сложих карабината на триногата и се прицелих малко над светулките който продължаваха да светят.Стрелях цялата долина изкантя като камбана,хванах едно дърво за ориентир взех триногата и тръгнах да видя какво съм сътворил.След 200 крачки претърсване само суха трева и тръни реших , че съм пропуснал свирнах още веднъж и когато осветих далечният склон на пет метра от мен .....

attachicon.gifСнимка0159.jpgattachicon.gifСнимка0160.jpg

Равносметката сефтосах ламаринката и попадение в шията на 205крачки,дай боже всекиму.Наслука :good: .

Браво Ачо много е яко че целия този труд се е увенчал с успех.Представям си какъв стимул си набрал за следващите варди

Ачо, Хвала на теб и твоята свирка.Тъй като с тези тенекиени свирки на мен нещо не ми върви ,или вече така се комплексирах или ,където се загнездвам ги няма там рижанките,а при теб има успех явно, ще те помоля на Л.С.да ми пратиш някакви чертежи ,снимки с което да ги примамвам успешно .Ще съм ти благодарен!

Нещо немога да ти пратя на лично.Може да еот моя нет после пак ще пробвам.

Браво Ачо много е яко че целия този труд се е увенчал с успех.Представям си какъв стимул си набрал за следващите варди

Голям кеф е ти знаеш,а когато е с твой труди производство още повече.Ти отваряш ли клипа че нещо май се губи по-трасето.

Отворих го веднага според мен се получава да не говорим че понякога и с много по примитивни звуци хищника е любопитен и излиза.

Като погледнеш една проста ламарина но със сигорност ще влезне в ловните ми аксесоари.Имам чуството ,че животните свикват ако ползваш едни и същи звукови примамки.А така също ако е стреляно по тях стават професори,няма лъжене.

Не знам дали действа тенекето на хищниците ,ама като засвиря де що има сврака се струпва и почва да търси от де идва звука.

Сега в неделя ще пробвам,колко свраки ще се излъжат за снимка.... :sax::ksshunter1fe:

И аз съм пробвал различни звуци и в повечето случаи през деня съм събирал свраки по околните храсти но по този начин съм имал доста успехи щото хищника чува тази врява и му е интересно.Но в нашия район имам повече слука на пълнолуние с много мърша на поляната и як бинокъл 15x50 помага ми и когато луната не е много пълна.Някой от чакалите идват директно на мършата но други като излязат някаде в далечината ми се е лучвало да го дебна и проследявам с бинокъла по 30-40мин.докато ми падне на згода.Рекорда ми е 8часа стоене при -10-15градуса цяла нощ 3 гърбави чакала

Следкато два дена режа и пробивам ламаринки,след като побърках всички кучета на улицата днес реших ,че е време да излезна на реални условия.Взех три ламаринки с различен звук и се отправих към полето,първо се спрях до една стара но все още работеща дупка и засвирих с желязото.

Стоях близо полвин час но никакво движение,започнах да се отчайвам часът беше към 18.30 мислех че нещо съм збъркал в звукът и ще се проваля.Реших докато още не се е стъмнило да сменя мястото и се преместих в един друг дол кадето по информация на приятели бяха виждали движение на лисица.След 15 минути вече бях на позиция.От едната страна имаше рехава гора от другата стари лозя,долу в ниското долът беше изоран и имаше видимост ако реши да пресече някое животно.Така с нови надежди надух тенекето,2-3 минути палза и после няколко писъка и така още полвин час със взиране в орането с надежда да видя нещо но не :girl_cray2: .Стана към седем и нещо и реших да си обирам крушите но първо светнах с фенера въпреки ,че още небеше паднал пълен мрак.И със светването директно срещо мен на около 150-160м светнаха лампичките,загасих фенера и започнах да свиря одата на радоста ако не друго то поне бях заинтригувал някой.След десетина минути направих контролно просветляване но напразни надежди на мястото и по целия склон нищо.Тръгнах през оранта и след десетина метра се обърнах да осветя и склонът на който бях до предималко,и хоп в далечината светнаха пак лампичките,явно животното бе пресякло нивата.Исе почна пак свирене проверка и така няколко пъти,и всеки път едно и също,хищникът не помръдваше от мястото си,почнах да се съмнявам дали някоя теникия не ми върти номера,но пък светлините се губеха от време на вревме.Незнам колко време си играхме така но на мен ми омръзна и реших да стрелям,в тъмното трудно можех да преценя дистанцията беше сигорно само ,че e повече от 150м,погледнах какъв е пада на 200м-8см сложих карабината на триногата и се прицелих малко над светулките който продължаваха да светят.Стрелях цялата долина изкантя като камбана,хванах едно дърво за ориентир взех триногата и тръгнах да видя какво съм сътворил.След 200 крачки претърсване само суха трева и тръни реших , че съм пропуснал свирнах още веднъж и когато осветих далечният склон на пет метра от мен .....

attachicon.gifСнимка0159.jpgattachicon.gifСнимка0160.jpg

Равносметката сефтосах ламаринката и попадение в шията на 205крачки,дай боже всекиму.Наслука :good: .

Браво на теб,ще пробвам и моите ламарини,обаче рано сутрин.

Браво Ан4о утре и аз по4вам с ламаринките.

Благодаря,успех и да качиш снимки после :bira: .

Ачо ,кефиш ме вече!Не само ,че стилно обясняваш действието ,но и дудутката явно работи добре.Чакам с нетърпение отговора ти,че едно балканско село ме чака да го "спасявам"от нея.Няколко възрастни семейства изпищяха за кокошките им тази зима.

Ачо ,кефиш ме вече!Не само ,че стилно обясняваш действието ,но и дудутката явно работи добре.Чакам с нетърпение отговора ти,че едно балканско село ме чака да го "спасявам"от нея.Няколко възрастни семейства изпищяха за кокошките им тази зима.

Незнам какъв е проблемът но на лични ми изписва че вече неможеш да получаваш съобщения,затова ти отговарям тук,можеби се повтарям с някой от колегите.

Значи ламарината която ползвам е нераждавейка дебела около 1мм.

Едното рамо е 3см а другото 4см то е отгоре.Згъваш на две пробиваш два отвора със свредло 4мм после долният отвор го разширяваш с 5мм,отваряш рамената около 1см,отворите ги правиш на 7мм центар от згъвката на ламарината.Слагаш малката дупка отгоре в устата и опираш езика във згъвката на тенекията и духаш с умерен сила.

Ако нещо не си разбрал питай пак.

Трябва трябва си духане.Трябва наистина да се води духовен живот.И запомнете не е лошо когато паднеш духом лошото е когато духаш паднал.Честит 8ми март колежки хищничарки.

Днес и аз тракнах една скумрия с доматен сос :D Направих си 1 свирчица , тя пък взе че се получи доста сполучливо даже докара една сврака докато я изпробвах , но определено иска доста тренировки . -_-

post-49041-0-50125300-1362762411_thumb.jpg

Поздравления за точният истрел :good: ,с howa-та ли го удари.

Браво колеги супер сте. Отивам да видя някои за фото дали ще застане.

Ходих видях никой не искаше да позира днес.

Edited by asti

Вчера вечер излязох да пробвам ламаринката /малко скептично настроен/.Застанах в една нива с жито прикрит в храсталака около един ел. стълб -пред мен и встрани обрасъл канал.Беше още светло но аз нетърпелив надух ламаринката.Но нищо не се показваше.Когато се стъмни отново посвирих и след 3-4 мин светнах-два чифта очи отразиха светлината.Подсвирнах пак защото бяха далеч но очичките само се местеха наляво надясно но не и към мен въпреки моето подсвирване.И тогава си рекох щом те не идват към мен аз ще отида към тях -тъмнината ме прикриваше.Изминах около 50 м заех удобна стойка и светнах .Осветих единия чифт очи и си казах това животно няма да ме допусне по близо сложих червената точка между очите и натиснах спусъка.Чух изтупването но малко по късно отколкото друг път и си помислих че може да съм ударил някой клон .За всеки случай реших да отида в посоката на изстрела.След около 120 м забелязах трупа на един Чако.Докато не го пипнах да видя дали е топъл не вярвах че аз съм го ударил но се оказа че е ударен точно между очите даже едното беше излязло.Въпреки че съм избил доста чакали този път наистина бях доста удовлетворен от вардата/то се оказа лов с издебване но на тъмно.Тая сутрин жената малко присмехулно ме снима но и тя доволна заради подареното цвете за празника.

Ама си го мелнал, чудесен изстрел !

Чстита слука !

Вчера вечер излязох да пробвам ламаринката /малко скептично настроен/.Застанах в една нива с жито прикрит в храсталака около един ел. стълб -пред мен и встрани обрасъл канал.Беше още светло но аз нетърпелив надух ламаринката.Но нищо не се показваше.Когато се стъмни отново посвирих и след 3-4 мин светнах-два чифта очи отразиха светлината.Подсвирнах пак защото бяха далеч но очичките само се местеха наляво надясно но не и към мен въпреки моето подсвирване.И тогава си рекох щом те не идват към мен аз ще отида към тях -тъмнината ме прикриваше.Изминах около 50 м заех удобна стойка и светнах .Осветих единия чифт очи и си казах това животно нямоа да ме допусне по близо сложих червената точка между очите и натиснах спусъка.Чух изтупването но малко по късно отколкото друг път и си помислих че може да съм ударил някой клон .За всеки случай реших да отида в посоката на изстрела.След около 120 м забелязах трупа на един Чако.Докато не го пипнах да видя дали е топъл не вярвах че аз съм го ударил но се оказа че е ударен точно между очите даже едното беше излязло.Въпреки че съм избил доста чакали този път наистина бях доста удовлетворен от вардата/то се оказа лов с издебване но на тъмно.Тая сутрин жената малко присмехулно ме снима но и тя доволна заради подареното цвете за празника.

Браво на Теб,аз също отидох да я пробвам моята ламаринка сутринта рано и да занеса малко жито на яребиците ,и за мои късмет видях и две сформирали се вече двойки.След десетина минути изпробване в далечината около 200м видях че идва една лисица, изсвирих няколко пъти обаче тя се изгуби от погледа ми в гъстия подраз.Незнам дали пътя и беше от там, или се отзова чула вече звука от моето произведение??? За съжаление не дойде за сутрешно фото :angry: .