Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Страхотна тема.прочетох около 100страници и продължавам,но междувременно ми се завъртя една идейка, а именно няма ли да стане да пусна тези звуци(заешки писъци и др.) от уредбата на колата,като предварително съм избрал мястото за вардата и да си чакам кума лиса? Някой пробвал ли е? Извинявам се ако това е коментирано и съм го пропуснал, но 700 и кусур страници...!

Здравей колега.

Много колеги вардят от колите си , но не знам някой да е пробвал да пуска звук от уредбата.

Но все пак ти си длъжен да пробваш

и след това да споделиш тук във форума за резултата.

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Кефишме щи звънна :bira: харесвам оптимизмът ти, жалко само че растоянието ни дели,Божидаре клипът и така е супер, в 1.22минута се появи за 4 секунди и главният герой.Дано другият път имате шансът да го снимате в ролята на възнасящият се чако.

Ачо,без оптимизъм няма как да се получат работите :eusa_naughty: ..Всеки един от нас ловците,ако не е оптимист и не се усъвършенства,и ако от всяка грешка не си вади поуки,няма как да се получат ловните умения към всеки един лов.А,за хищниците да не говорим.Да надхитриш хищника,да го излъжеш да ти дойде на изстрелно разстояния,никак не е лесна работа.Така,че бих посъветвал колегите:"От всяка една варда,от всеки един пропуск,от всяка една ситуация,трябва да се взема поука и колкото по-малко грешки се допускат,толкова повече слука ще имат".. ;):bira:

Здравейте колеги,

Страхотна тема.прочетох около 100страници и продължавам,но междувременно ми се завъртя една идейка, а именно няма ли да стане да пусна тези звуци(заешки писъци и др.) от уредбата на колата,като предварително съм избрал мястото за вардата и да си чакам кума лиса? Някой пробвал ли е? Извинявам се ако това е коментирано и съм го пропуснал, но 700 и кусур страници...!

Колега,пробвай и ще разбереш..но,имай на предвид,че не трябва да надуваш уредбата като на "селския мегдан",защото хищника много добре знае,как и кога го мамят с каквото и да е ;) ...Пробвай и сподели,ай де успех :bira:

Днес ми пристигна мини предатора,и темата с касетофона отпада.След малко отивам на нивата да я пробвам и се надявам да оправдае левчетата с които се простих(36+8за доставка).

Edited by topmitko

Днес ми пристигна мини предатора,и темата с касетофона отпада.След малко отивам на нивата да я пробвам и се надявам да оправдае левчетата с които се простих(36+8за доставка).

Чакаме за резултата.Дано има и снимков материал.

Тепърва започваш да даваш, ако си закрастен де ...

Резултата от тази вечер е пълен простор с дрехи,щото такъв дъжд ме шибна,че едвам изкарах половин час. По едно време даже зайо започна да грачи от влагата. А иначе свирката работи, щото на излизане видях един шаро и като му свирнах, той веднага започна лай премина на вой и от ъгъла дотичаха още два елитни помияра без постоянен адрес.

За сега е това а утре с нови надежди и дано да е на сухо!

Ето я и моята система "ВАРДАР"post-57085-0-63474900-1363892250_thumb.jpgpost-57085-0-08817500-1363892282_thumb.jpg

А именно:

Бенели м2 12/76,фенер лед ленсер МТ7,бързомер Бурис и евентуален патрон 4/0.

За сега без сефте на този красив лов.

Ето я и моята система "ВАРДАР"attachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpg

А именно:

Бенели м2 12/76,фенер лед ленсер МТ7,бързомер Бурис и евентуален патрон 4/0.

За сега без сефте на този красив лов.

Не ти е лоша системата, колега, заставай до някоя действаща пътека и резултата няма да закъснее. Най вече се съобразявай с вятъра ;)

Още едно от мен,че нещо напоследък колегите нямат слука :drinks:post-28863-0-78319100-1364067401_thumb.jpgpost-28863-0-71778100-1364067413_thumb.jpg

Още едно от мен,че нещо напоследък колегите нямат слука :drinks:attachicon.gifIMGP7247.JPGattachicon.gifIMGP7250.JPG

Това от тазгодишната реколта ли е,или нещо датата на апарата не е наред.

Днес заклах едно прасе на познати и с кожата и тънките черва стъкнах едно бързо стървище. Доглавих и една сива врана, която много искаше да ми позира на оптиката. За пръв път ми се случва сива врана да не се плаши. Привечер пак се разходих малко. Излязаха ми 2 чакала ама нямаше как да им стрелям. Ето го и стървището.

post-6405-0-25499500-1364161417_thumb.jpg

В четвъртък благодарение на една метална пластинка от тази тема http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=28677&page=9

успях да примамя вторият си чакал за тази година и от това с каква скорост бързаше да дойде за срещаща окончателно се уверих че системата работи.

Най странното обаче беше, че въпреки, че явно съм го примерил добре видно от снимката от около 70 м.с куршум PPU 7x57R SP 173gr, чакала след попадението вместо да пукне на място пробяга 20-тина метра потъркаля се около 6-7 секунди и се изправи и все едно нищо му няма хукна да бяга и го изгубих от поглед през едно хълмче. Помислих, че си замина. Беше пробягал още 30 м. и около 3-4 минути от изстрела все още беше жив на умиране, че се наложи и да го доубивам! Чудя се на какво се дължи това. Предишни 3 пъти от които 2 пъти с друг куршум чакалите си падат като круши на място, на тоя какво му стане не знам!

браво колега за слуката аз имам 30-06 и в началото бях с такива патрони но са малко с по твърди куршуми в сравнение с други марки и при мен се е случвало но ги смених тотално :ksshunter1fe:

В четвъртък благодарение на една метална пластинка от тази тема http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=28677&page=9

успях да примамя вторият си чакал за тази година и от това с каква скорост бързаше да дойде за срещаща окончателно се уверих че системата работи.

Най странното обаче беше, че въпреки, че явно съм го примерил добре видно от снимката от около 70 м.с куршум PPU 7x57R SP 173gr, чакала след попадението вместо да пукне на място пробяга 20-тина метра потъркаля се около 6-7 секунди и се изправи и все едно нищо му няма хукна да бяга и го изгубих от поглед през едно хълмче. Помислих, че си замина. Беше пробягал още 30 м. и около 3-4 минути от изстрела все още беше жив на умиране, че се наложи и да го доубивам! Чудя се на какво се дължи това. Предишни 3 пъти от които 2 пъти с друг куршум чакалите си падат като круши на място, на тоя какво му стане не знам!

Честито колега радвам се,че още някой има успех с тенекето.Все така да ги биеш и качвай снимки :good: .

А аз си мислех,че 308 дали няма да дойде голям за паразитите а ти да видиш хората с какво ги млатят .... наслука колеги

Това от тазгодишната реколта ли е,или нещо датата на апарата не е наред.

Ачо,стари снимки мразя да качвам,а и няма смисъл от това...Не е настроена датата на апарата,пък мога и снимки да кача от миналата седмица и пак,ще е същата дата :cap: ....Честито на ималите слука.Вчера се пробвах на същото място,малко по в страни,но нищо не излезе....

Ачо,стари снимки мразя да качвам,а и няма смисъл от това...Не е настроена датата на апарата,пък мога и снимки да кача от миналата седмица и пак,ще е същата дата :cap: ....Честито на ималите слука.Вчера се пробвах на същото място,малко по в страни,но нищо не излезе....

Тогава поздрави вече си с едни гърди напред,но явно имате много чакали :lol: :lol2: :lol: ,не им давайте да дишат толкова :drinks: .

Тогава поздрави вече си с едни гърди напред,но явно имате много чакали :lol: :lol2: :lol: ,не им давайте да дишат толкова :drinks: .

Да ти кажа,няма много чакали при нас,но като излязат не заминават,защото стават "предатели" на другите ;):D ..При вас ги има повече,убеден съм в това-не само чакалите,а и лисиците най-вече ;)

Да ти кажа,няма много чакали при нас,но като излязат не заминават,защото стават "предатели" на другите ;):D ..При вас ги има повече,убеден съм в това-не само чакалите,а и лисиците най-вече ;)

За лисиците можеби си прав,за чако не,след като премина студът чакалите нещо се загубиха,и това даде превес на дългоопашатите :friends: .

С фенер или на светло?

Беше към 18ч ,доста светло и направо си дойде като на парад,аз бях на чакало и му свирех от него,но явно не ме видя

Ей тея ламаринки голяма работа ще излезнат,днес за първа по-сериозно варда и още на 5-та минута си забелязах лисугера на 140-150м от мен в един блок(не изоран ами окосен явно пак некви пари от субсидии са прибрали от него)както и да е.Лиско взе,че легна и почна да се ослушва от де иде звука,аз го изчаках малко и пак му се обадих а той взе че тръгна право към мен(още не ми се вярва ама е факт)дойде ми на 30-40м,аз му свирнах той се спря и кръста между очите и т.н.(ударих го над лявото око,не мръдна само се свлече)

Поздравления за слуката,как е какво ще кажеш действатим хипнотизиращо а?Мен пък ме тръшна една температура точно когато падна сняг,егати късмета,нямам кръв в мене :girl_cray2: .