Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

Поздравления за слуката,как е какво ще кажеш действатим хипнотизиращо а?Мен пък ме тръшна една температура точно когато падна сняг,егати късмета,нямам кръв в мене :girl_cray2: .

Изгледах де що има клипове за тея ламаринки,и направо не можех да им хвана вяра на повечето(все ми се струваха нереални,лисиците в повечето направо ти идваха в краката)тази вечер се убедих,че работят без грешка и вече ще ми бъде като задължителен аксесоар на варда.
  • Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Изгледах де що има клипове за тея ламаринки,и направо не можех да им хвана вяра на повечето(все ми се струваха нереални,лисиците в повечето направо ти идваха в краката)тази вечер се убедих,че работят без грешка и вече ще ми бъде като задължителен аксесоар на варда.

Напълно подкрепям мнението ти,вече имам няколко животни с който имах пряк контакт (очи в очи).Пожелавам ти още положителни емоции с тенекето.

Браво колеги!Лошото при нас е, че се събираме само двама-трима за тези мероприятия,останалата част от дружинката идват само за мръвка.

Edited by rusomah

Това да ви е лошото .... при нас извън се зона бележки за вреден дивеч нямало,няма и нямало и да има ..... а си плащаш като арабин за билета и разрешителните :(

Е това е вече е лошо Но щом имаш за подборен можеш и сам да си вземеш бележка за хищник.Важното е,че имате желанието и решение ще се намира тогава.Лошото е когато на бележка-примерно за заек,яребица ти се изтърсят всички ,че дори и гости водят, а за хищник само двама.И как да им обясниш на мръвкарите и манекените с пушки ,че чакала който не са отстреляли на хайките, на които не са идвали,им е изял ЗАЕКА за който чакат дори и да им го отстреляш. Пробвахме-не става! За това на събранието ще имаме "реформи", нямаш ли посещаемост на хищник или опашка на чакал или лисица -бележка за заек ,яребица даже и прасе да забравят. В магазина на щанда за месо могат да се редят колкото желаят.

Колега то при нас бележки за заек,яребица то те такова животно няма.Има чакали и лисици то и за това ми стана любим лов.Но извън сезона просто нямало как да се дават бележки ... а за подборен си имам и карабина ще взема и стървище мога да направя но бележка знам че няма да ми се даде.Заради превенцията с борбата с бракониерството :)

Колега то при нас бележки за заек,яребица то те такова животно няма.Има чакали и лисици то и за това ми стана любим лов.Но извън сезона просто нямало как да се дават бележки ... а за подборен си имам и карабина ще взема и стървище мога да направя но бележка знам че няма да ми се даде.Заради превенцията с борбата с бракониерството :)

Къде ловуваш колега?

Луда работа ако е така.Но си мисля, че с бележка и без бележка пак ще ги мачкате тези гадини.Аз не бих им цепил басма.В друга дружинка не може ли да се прехвърлиш

Е тука в хасковско е така.Бележка само за митничар,полицай и от банкер нагоре.А за прехвърляне нямам възможност.Остава само да чакам и да тренирам с тенекията за сезона.

Евала колега тази е голяма като чакал!Доста зайчета спаси!

Колега,закона в България е за цялата страна.Ако са те избрали от дружинката за целогодишен лов на хищници и ако са предали протокола в Сдружението с името,номера на билета и чл. карта,заверени за 2013г.,никой няма право да ти отказва бележка.Дори и да има,такава превенция или там,както са го нарекли това тяхно решение,нямат право по закон да ти откажат бележка.Достатъчно си плащаме за охрана,че ако искат могат да проверяват,когато и където си искат...Търсете си правата и не им се вързвайте на думите...Успех

При нас овчари,свинари,кравари се намират още.Все някакво животно дава "фера".Я теле я прасе,овца..и т.н.Обаждат ни се хората /знаем се / . Отиваме товарим и така пак на стървилището което като че се е превърнало вече на "столова" за гладните и "морга" за отстреляните! Важното е :местото,тишина,посока на вятъра и маскировката.Най хубаво е когато падне снегът и замръзне. Мале,мале... като ги натисне гладът!" Гладът е по силен от ТОКА"!!! Тогава БОЙ...бой само патрони да си взел, повече идват по три по четири на веднъж. Виждат се на това бяло платно от далече и докато паднат едните, ги гледаш другите как се ослушват,вият,боричкат се, но предпазливо влизат в обсега. Ако за първи път хвърляш ,не ходи да мръзнеш първата и втората нощ.През дена отиди и виж дали нещо е идвало и яло.Но има ли ядено да си там още в 16:55ч.! Топли дрехи и т.н. но до 22:00ч. Ако си на гости пиете по ракия до печката ядене,бързо спане по желание И..! В 03:55ч. пак там БОЙ... до 7:00ч. Когато не остане месо по трупа преди да разнесат кокалите взимаш бодлива тел и пресукваш кокаляците връзваш за набита тръба или дърво за да не го разнесат гадовете.Каквото падне нека да седи там. Но варианти още много..!Наслука :cap:

Разликата между ловците и сватбарите е в броя на изстрелите и изпитият алкохол в пъти!!!

Браво колеги!Лошото при нас е, че се събираме само двама-трима за тези мероприятия,останалата част от дружинката идват само за мръвка.

Ами и при нас е така ,двама трима за намаляване на хищника другото е за мръвката ,нима не могат да отделят от семейният бюджет 9 лева за килограм мръвка примерно.Защо не могат да се върнат старите закони ,та дано някой се замисли за напред .

Благодаря за съветите колеги,но аз съм още млад ловджия и дори от дружината не искат да ми гласуват доверие(дивеча имал нужда от спокойствие) пък и да не преча нали се сещате ;). Тази година маи ще си мине така в тренировки и подбиране на места.А ма първото събрание ще повдигна въпроса.Поне за 3-4 дена взех да издавам звуци с тенекиката(голяма радост) само не съм сигурен дали имитира нещо или си свири така. А жената щеше да се пукне от смях първите 3 дена докато надувах а само плюнки излизат наслука на всички.

Благодаря за съветите колеги,но аз съм още млад ловджия и дори от дружината не искат да ми гласуват доверие(дивеча имал нужда от спокойствие) пък и да не преча нали се сещате ;). Тази година маи ще си мине така в тренировки и подбиране на места.А ма първото събрание ще повдигна въпроса.Поне за 3-4 дена взех да издавам звуци с тенекиката(голяма радост) само не съм сигурен дали имитира нещо или си свири така. А жената щеше да се пукне от смях първите 3 дена докато надувах а само плюнки излизат наслука на всички.

Браво за ентосиазмати,запълни времето което си определил за лов на хищници за да си направиш няколко чакала на различни места за да сфикнат с тях.И започни стървенето още през пролета и лятото така младите животни ше свикнат с,че там има храна,ходи често до там привечер да свикнат и с миризматати.За полжените усилия есента и зимата ще ти се отплатят с много успехи

Благодаря колега ще взема присърце съветите ти,надявам се следващия път когато пиша в тази тема да е със снимков матерял.Наслука на всички и се извинявам че нафлудих малко темата.

Благодаря колега ще взема присърце съветите ти,надявам се следващия път когато пиша в тази тема да е със снимков матерял.Наслука на всички и се извинявам че нафлудих малко темата.

Здравей колега ! Това което те притеснява са нормални неща . Нормално е да не си желан, нормално е да им ,,пречиш "! Не стига ,че нищо не правят за живота на дружинката ,но и не пускат нови хора с желание да направят нещо полезно ! Намесваш се в нощния живот на ловното ви поле и със сигурност ще станеш свидетел на много неща !!! Не е лесно да се съгласиш с тази ситуация ,но само ти можеш да промениш нещата ! Бъди редовен на хайките да научиш къде ви е хищника и с постоянство ще си спечелиш доверието на свестните в дружинката /винаги са повече / . Имаш ли желание всичко ще се получи ! Ловът на хищник е изключително нещо и си струва усилията ,които трябва да положиш за да го практикуваш !!! Наслука !

Тези двамата очакваха да хапнат заешко !attachicon.gifИзображение0292.jpgattachicon.gifИзображение0290.jpg

като гледам колко са охранени бая зайчета са изяли преди да им опънеш ръчната.БРАВО

ЧЕСТИТО НА СЛУЧИЛИТЕ!

Тази Събота реших да закрия лова на хищници до края на Юли. 22.00 часа запалих колата и директно към трупа на коня където миналата седмица ударих чакал. Приближих и осветих но нищо. След това свирих и осветявах на още две места без успех. Вече бях сигурен, че няма да имам слука, запалих колата след второто място където свирих и минавайки до едни стари овцеферми ми се строи че навътре в нивата ми блеснаха няколко очички, спрях внимателно взех огнехвъргачката и светнах с подцевния фенер и какво да видя кума ли са се свила и хапва нещо, отключих и взех да обирам спусъка а тя тръгна да се изнася извиках и Бауу и тя се обърна да полюбопитствува гръма на 223 раздра тишината и чух характерното Тууп. В максчето на хорнади я издуло като буренце.Разстояние 109 метра. Ходих да правя снимки и видях, остатъци от малко зайче, което лисицата е хапвала за последно. Ето снимки :

Честито за слуката колега,като гледам май и е приседнало заешкото. :drinks::drinks::drinks: