Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Колеги, не знам за кой ли път ви призовавам да не публикувате снимки на кучета, пък били те и скитащи! Ще си познае някой кучето и стрелеца ще има проблеми,а да не забравяме и природозащитниците, които само чакат нещо такова, за да раздухат някоя "сензация". Бъдете умни и разумни, за да си практикувате лова на спокойствие!!!

Колеги, не знам за кой ли път ви призовавам да не публикувате снимки на кучета, пък били те и скитащи! Ще си познае някой кучето и стрелеца ще има проблеми,а да не забравяме и природозащитниците, които само чакат нещо такова, за да раздухат някоя "сензация". Бъдете умни и разумни, за да си практикувате лова на спокойствие!!!

:good:

Защо аз невиждам по тях кайшки,невиждам и тояжки да ги спират,така че щом са на полето и тичат към заю.А природозащитниците да са ги прибрали в приют.

нали виждаш колегата ги е прибрал във вечният приют :dapriest:

Защо аз невиждам по тях кайшки,невиждам и тояжки да ги спират,така че щом са на полето и тичат към заю.А природозащитниците да са ги прибрали в приют.

Глиганчо е прав ,по-добре да не се публикуват подобни снимки,а който иска нека да подсказва в постовете си за такава слука.Даже имам предложение пред администраторите ,да изтрият тези снимки /Фазанчо да ме извини /,да не вземе някой от онези зевзеци да мърсува по форума.

Ачо ,и аз доста пъти виждам как се хранят със зайчета ,яребички тези бездомници а някои дори и без клипса на ухото ,но ...нали знаеш .

Защо се притеснявате и искате да се правим на маймуни немога да ви разбера.По закон имате право да отстрелвате скитащи кучета,колегата не е сторил нищо незаконно,даже напротив.Всички знаем как се харчат парите за бездомни кучета и какъв бизнес е това за някой.Вместо те да се притесняват как отчитат парите си, вие искате ние да играем театър.Днес се притеснявате от снимки,утре ще вие e страх от друго,като огъвате крак рискувате да застанете на колене колеги,застанете смело с очи напред и вдигната глава ако неискате да ви тъпчат.Аз лично съм имал пререкания за бездомни кучета,но няма да се откажа.Защото ако днес им отстъпим една крачка,утре ще им обърнем гръб и ще ни .......Така е:

"Борбата е безмилостно жестока.

Борбата както казват, е епична.

Аз паднах. Друг ще ме смени и.. толкоз,

какво тук значи някаква си личност..

Н.Вапцаров"

Не забравяй да цитираш докрай. Не че има значение, или връзка с този красив стих от поезията на Вапцаров, но в нашия случай в темата за бездомните кучета винаги има по някое мекере, което предава четата.

П.П: Понеже напоследък се случва така, че някои хора не доразбират репликите ми и после ме обвиняват че съм нарекъл тогова или оногова с разни епитети, държа да подчертая, че с нарицателното "мекере" не окачествявам и НЕ ВИЗИРАМ конкретно никого.

Edited by JOR8

понякога мекеретата са в повече но реално скитащите кучета са вреден дивеч така че :ksshunter1fe: отстрел пък които нежелае да ги остави да вършат пакости

Не забравяй да цитираш докрай. Не че има значение, или връзка с този красив стих от поезията на Вапцаров, но в нашия случай в темата за бездомните кучета винаги има по някое мекере, което предава четата.

П.П: Понеже напоследък се случва така, че някои хора не доразбират репликите ми и после ме обвиняват че съм нарекъл тогова или оногова с разни епитети, държа да подчертая, че с нарицателното "мекере" не окачествявам и НЕ ВИЗИРАМ конкретно никого.

Не смятам че колегата е направил грешка че е публикувал снимки на кучета в закона е опоменато няма смисъл да го цитирам.

Здравейте колеги,

Вчера времето се усмихна и бързо се организирах да се настаня към 19,00ч.на чакалото и зачаках някой гладен чакал.Към 20,00ч.забелязах лисица,която похапваше от рибата без да се притеснява от това,че е залепнала на кръста.Към нея се бяха запътили два чакала и на бегом изгониха досадника,който на бегом мина под чакалото ми.Изчаках да се успокоят и се прицелих в единия в областа на тялото,последва изстрел и когато светнах нямаше чакала,а бях сигурен в изстрела.Бързо потърсих другия със светлината и когато светнаха очичките стрелях,при което се чу тупване и виене от ударения чакал.Постоях още десетнина минути и реших,че ще тръгвам.При преглед на мястото на стрелбата по първия чакал видях доста кръв и по кръвта стигнах до животното,беше изминало 10-15 метра.На 20-тина метра намерих и другия при което падна едно снимане :girl_cray2:

Наслука на всички ловуващи на хищници!

браво все така да ги биеш ама единия маи си го бил с неаква гаобица :tank:

Защо се притеснявате и искате да се правим на маймуни немога да ви разбера.По закон имате право да отстрелвате скитащи кучета,колегата не е сторил нищо незаконно,даже напротив.Всички знаем как се харчат парите за бездомни кучета и какъв бизнес е това за някой.Вместо те да се притесняват как отчитат парите си, вие искате ние да играем театър.Днес се притеснявате от снимки,утре ще вие e страх от друго,като огъвате крак рискувате да застанете на колене колеги,застанете смело с очи напред и вдигната глава ако неискате да ви тъпчат.Аз лично съм имал пререкания за бездомни кучета,но няма да се откажа.Защото ако днес им отстъпим една крачка,утре ще им обърнем гръб и ще ни .......Така е:

"Борбата е безмилостно жестока.Борбата както казват, е епична.Аз паднах. Друг ще ме смени и...

толкоз. Н.Вапцаров"

За - с двете ръце ! При положение, че в разрешението ми пише - Скитащо куче, не виждам къде е проблема ..., или пак по-католици от Папата станахме ..... Предния месец на един излет, " вързах " три такива ..., на глутница се движеха и ги виждах не за пръв път в него район . Когато дойде някой Еко, да ми плати фазана, да ми направи волиера, да ми купи фуража, да ми доотгледа и после разсели същия тая фазан - е тогава може да има претенции .

Edited by ДБД

За - с двете ръце ! При положение, че в разрешението ми пише - Скитащо куче, не виждам къде е проблема ..., или пак по-католици от Папата станахме ..... Предния месец на един излет, " вързах " три такива ..., на глутница се движеха и ги виждах не за пръв път в него район . Когато дойде някой Еко, да ми плати фазана, да ми направи волиера, да ми купи фуража, да ми доотгледа и после разсели същия тая фазан - е тогава може да има претенции .

Точно така ! Многото скитащи кучета са сериозен проблем в България . Псевдо природозащитниците,които хранят скитащите кучета , да си ги прибират у дома ,да си ги регистрират,да си ги обезпаразитяват,да си носят отговорността за действията им ! Любовта към животните не значи да хвърляш помия под терасата ,а отговорност към тях и околните ! Поведението на бездомните кучета е отражение на живота на хората в България ! Зли ,хапещи от задната страна и готови заедно да здавят някой ,който не им хареса ! Не забравяйте -Дори когато си говорим за мастии,пак става въпрос за европейски пари ! Затова трябва да ги има ,за да се усвояват европарите !

Айде сега! Колко от ловците си пускат кучетата с каишки!? И колко от ловците отглеждат чистокръвни кучета, които да можеш да разпознаеш като ловни!? Ами ако някой колега от съседното село ги е пуснал да се разтъпчат (както правят всички кучкари и аз включително) и сега ги чака и изведнъж - опаааааааа.......ей ги на!Коментирам постовете ви с цел да ви предпазя от евентуални разправии, а даже и от по-сериозни "увреждания"...Какво правите си е ваша работа и е по-добре да си остане между вас... Знам за случай с убито ловно куче, което е ядяло от умряла овца на полето. В последствие стрелеца го сполетя и по-точно го връхлетя собственика на кучето.

А4О92 коментира градските приюти, но тук не става дума за тях, а за скитащи кучета извън населените места. Аз също съм "преселвал" такива, но не се хваля и камо ли пък да ги показвам на снимка, защото има опасност някой да си ги разпознае и да започне да търси разплата. Иначе тихомълком всеки да си действа с пълна сила, защото все пак закона е зад нас.

Edited by Глиганчо

Прав си, всеки си носи краста ! Даже и оня де ги е пуснал да се разтъпчат, не когато трябва и не където трябва - рискове, ко да правиш . Ако обаче им бе сложил по един нашийник, работа щеше да е друга .

Edited by ДБД

Айде сега! Колко от ловците си пускат кучетата с каишки!? И колко от ловците отглеждат чистокръвни кучета, които да можеш да разпознаеш като ловни!? Ами ако някой колега от съседното село ги е пуснал да се разтъпчат (както правят всички кучкари и аз включително) и сега ги чака и изведнъж - опаааааааа.......ей ги на!Коментирам постовете ви с цел да ви предпазя от евентуални разправии, а даже и от по-сериозни "увреждания"...Какво правите си е ваша работа и е по-добре да си остане между вас... Знам за случай с убито ловно куче, което е ядяло от умряла овца на полето. В последствие стрелеца го сполетя и по-точно го връхлетя собственика на кучето.

А4О92 коментира градските приюти, но тук не става дума за тях, а за скитащи кучета извън населените места. Аз също съм "преселвал" такива, но не се хваля и камо ли пък да ги показвам на снимка, защото има опасност някой да си ги разпознае и да започне да търси разплата. Иначе тихомълком всеки да си действа с пълна сила, защото все пак закона е зад нас.

Ами много ловци си слагат кайшки на кучетата,дори с телефонен номер за връзка,както правя и аз.Гледам четири кучета и никога не ги пускам ей така да се поразсходят из полето и аз да си пия ракията(егати кучкарите).И досега колкото и не чистопородни кучета да съм виждал винаги е имало някаква черта от ловна порода,Вие какви кучета (ловни)сте виждали незнам.Не коментирам приюти а природо защитници :db: а който го е страх от мечки да не ходи в гората,няма да се крия като мишка затова че съм спазил закона(пълен апсурт).А някой като си го разпознае да дойде да ми обясни какво му прави кучето без опознавателни знаци,как тича към песента на заю и с какво се храни на полето ,докато той си огажда на г.....а.Защото и аз съм срещал и хващал загубени ловни кучета и сме ги връщали,както и на нас са се обаждали.

Наслука.

Глиганчо ,абсолютно си прав ,особенно в последното си изречение.!!!

Щука ,на втората снимка ,с какво джапане си го думкал ,с дум-дум куршум ли е ?Голямо ГУСТО Е !

Иначе ,наслука на всички !!

Глиганчо ,абсолютно си прав ,особенно в последното си изречение.!!!

Щука ,на втората снимка ,с какво джапане си го думкал ,с дум-дум куршум ли е ?Голямо ГУСТО Е !

Иначе ,наслука на всички !!

Колеги, защо според вас собствениците на ловни кучета не им слагат светлоотразителния нашийник, като ги пускат ?

Парите за нашийник са никакви, сравнени с опасността някой да ти гръмне "свинаря" !

Положението става още по-кофти, защото половината кучкари го правят, и постепенно почваш да си мислиш, че което няма, е ничие /освен ако не го познаваш животното/ ...

Проклетия нашенски инат е обяснение, но граничи с идиотизъм, предвид евентуалните последици ...

Колеги, много растегнахте темата.

Къде отидоха постовете, които започваха с думите:

На случилите честито! Да се похваля и аз..........

Edited by topmitko

Аа да се (оплача) че ни спряха бележките :angry: на целият регион че пак някой се е захласхал по лова. Какво сме виновни другите,когато хищника е най гладен и търси храна за малките след някои ден .Но какво да се прави и те заслужават да бъдат оставени малко да почиват поне докато родят и така нататък. Ще се похваля чак август месец с нещо позиращо за снимка.На всички останали ,успех и наслука във този вид лов ,а аз оставам въздържател до тогава ,успех приятели..... :big_boss:

Ами на колегите със слука честито.... Аз си щъкам но нищо не се отзовава на последък. Довечера нов опит.

Ами на колегите със слука честито.... Аз си щъкам но нищо не се отзовава на последък. Довечера нов опит.

И при мен положението е тегаво,вчера три часа без резултат.По едно време един дългоушко мина на стотина метра от мен и ми даде надежда че има опашка но не, беше чист :girl_cray2: .

Някой,имат какво да разкажат,ама нещо се ослушват и не споделят :D;)