Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Не се ослушвам.Тази вечер ме споходи голяма слука.За 2часа дойдоха 5 чакала.Убих 4 по другия не можах да стрелям.Утре снимки и подробности.КЕФ.НАЗДРАВЕ.

Абе вие от Поморие да не ходите в резерват за чакали,аз от три месеца един за цвят не съм виждал,вие 5 за 2 часа :girl_cray2: .Шегувам се,поздравление за слуката :icon_thumright: чакаме снимки.

Не се ослушвам.Тази вечер ме споходи голяма слука.За 2часа дойдоха 5 чакала.Убих 4 по другия не можах да стрелям.Утре снимки и подробности.КЕФ.НАЗДРАВЕ.

И да разкажеш по-цветно. По кое време, в каква местност, имаше ли зайо концерт или публиката беше на вечеря....и всичко за което се сетиш. Айде честито и НАЗДРАВЕ!

Абе вие от Поморие да не ходите в резерват за чакали,аз от три месеца един за цвят не съм виждал,вие 5 за 2 часа :girl_cray2: .Шегувам се,поздравление за слуката :icon_thumright: чакаме снимки.

Нямаш представа колко отпадъци се изхвърлят от комплексите на нерегламентирани места. От сънито в радиус от 30 км всеки си мята и разтоварва къде то му падне. Колегата Краси сигурно е по-наясно, но аз с очите си съм виждал цели сметища по пътищата към Каблешково, Брястовец, Изворище. Това беше преди няколко години, разбира се, но като гледам колко чакали трепят, май картинката в момента не по-различна.

Нямаш представа колко отпадъци се изхвърлят от комплексите на нерегламентирани места. От сънито в радиус от 30 км всеки си мята и разтоварва къде то му падне. Колегата Краси сигурно е по-наясно, но аз с очите си съм виждал цели сметища по пътищата към Каблешково, Брястовец, Изворище. Това беше преди няколко години, разбира се, но като гледам колко чакали трепят, май картинката в момента не по-различна.

Чета и немога да се начудя,....в кой век живеем.

Докога с тия нерегламентирани сметища...???

Те затова ще има яка популация на хишник,подивели кучета,

безтопанствени такива и котки,...

Та ние буклуците неможем да си оправим ,

та каво остана икопномика да изграждаме.

Една шепа държава........срамота. :girl_cray2:

Има градове в света,които са по многочислени

от нас и се управляват от един кмет,..... :acute:

Стиер ,наистина има такива държави ,а ние сме вече ТЕРИТОРИЯ. И понеже повечето хора се отнасят към нея кото с ничия ,затова е и запреличела на сметище.

Ачо ,то като ,че ли в Бургаско всичко е като резерват : и гъските им гъски ,и чакалите и лисиците им са така.И не случайно е класиран за най-добрият град за живеене : и за хора и за дивеч ,явно!Нищо лично ,момчета ,много се радвам,че поне едно свястно място остана в нашата татковина.Наслука на всички хищничари !!!

Тук пък край Дупница искат да прават сметище на цялата Кюстендилска област на 300 метра от село джерман е това сметище което искат да го прават в някаква поляна :Х.Нямам думи хората протестираха вече 2 пъти блокираха и Е79 за по 15 мин ама пак и пак са си наумили да го прават срещу къщите на хората :Х

Стиер ,наистина има такива държави ,а ние сме вече ТЕРИТОРИЯ. И понеже повечето хора се отнасят към нея кото с ничия ,затова е и запреличела на сметище.

Ачо ,то като ,че ли в Бургаско всичко е като резерват : и гъските им гъски ,и чакалите и лисиците им са така.И не случайно е класиран за най-добрият град за живеене : и за хора и за дивеч ,явно!Нищо лично ,момчета ,много се радвам,че поне едно свястно място остана в нашата татковина.Наслука на всички хищничари !!!

Това обяснява защо се навърта толкова хищник,при нас дори след като закриха градското сметище още дълго време идваха кучета и хищни животни.Да морето дава много на колегите ,да са живи и здрави да се радват на даровете му.

не го приемай като бъзикане, обаче :

пасажите от пъдпъдък падат на 7-8 км от центъра на Бургас, а някои от тях и по ръба на к-с Меден Рудник.

Гъските излитащи от езеро Вая или северни солници могат да се наблюдават с бинокъл от по-високите блокове.

Зайци и ята яребици има буквално зад Метро и химическия университет.

За хищниците пък не питай, само гледай къде в покрайнините на града ги има премазани.

Колкото до чавките и враните - ако има как само в морската градина ще ловувам!

А ако ти покажа къде има еленско сватбовище -няма да повярваш!

Бат саак ,направо ме шашваш с тези пояснения ,като мехлем са ми за душата. А,ах ,защо послушах ,едно време жената когато исках да се преселим В Бургас,ай, ай ,ай.!

Не го приемам за бъзикана,моляти се!Но наистина ме кефи този район и ме връща към тогаващна носталгия.Продължавайте в същия дух !

пасажите от пъдпъдък падат на 7-8 км от центъра на Бургас, а някои от тях и по ръба на к-с Меден Рудник.

Гъските излитащи от езеро Вая или северни солници могат да се наблюдават с бинокъл от по-високите блокове.

За хищниците пък не питай, само гледай къде в покрайнините на града ги има премазани.

В горичката на Узунгерен. А до стрелбището на Маринка съм виждал агне. Живо. Вързано с въженце и чакащо да бъде дадено за награда на победилия отбор в състезанието за купата "Спортинг" Бургас. :271:

Edited by avdjiev71

Кучета или вълци са тези убавци? Слуката е на мои приятели!

Ушите са дълги и не приличат на вълчи. Формата на главата също е по-близка до овчарките. Само цвета на козината и опашката предизвикват съмнение. Не може да се види лапата, която в най-голяма степен определя вида.

Кръстоските между куче и вълк са много трудни заради това, че женската в алфа двойката изключително ревниво пази периметъра и не допуска размножителни дейности извън нея. Поколение се прави и отглежда изключителни и само от алфа двойката, а останалите животни в глутницата помагат за отглеждането на вълчетата. До смяна на партньорите се стига едва тогава, когато женската загине, мъжкият остарее и бива изгонен от друг млад мъжки, който става водач на глутницата. Женската от алфа двойката е абсурд да се чифтоса с куче, също така не би позволила на мъжкия да припари до кучка, камо ли да я скачи. Всичко това не пречи да се срещат кръстоски между вълк и куче, вроятно станали при обстоятелства, различни от горе-описаните. :unknw::punish:

А на някой минава ли му през ума за кръстоска между куче и лисица-с оглед окраската,доста рижи ми се виждат.

Edited by mitkovasilev

А на някой минава ли му през ума за кръстоска между куче и лисица-с оглед окраската,доста рижи ми се виждат.

Много са голями за такава кръстоска.

Категорично кучета. Даже и цветът на козината не е типичен за вълк.

Не ходим по-тези места и не мога,да кажа нищо за там.Изключително и единствено,ходим със свирки и машинки на варда.Там има хора,който ходят на варда и убиват по-някой и друг хищник,но не и по-сметищата,защото това са строителни материали.Просто,там им е удобно и си хвърлят боклуците.До кога ще продължават,това е въпрос на възпитание и манталитет :cap: ..Не си мислете,че има толкова много хищници при нас.В случая на Станислав,никога досега там на това място не е свирено и хищника,въобще не е подозирал,какво ще му се случи.Снощи на вардата,на същото място за час и нещо,нищо не дойде само зайците се разхождаха по-спокойно ;) .Чакалите,който уби Станислав не бяха пипнати,а там мястото е толкова гъсто,че и прасета може да легнат :D ...Така,че се иска постоянство и още нещо ;) ...Това на горната снимка са кучета определено,но всичко е възможно в природата,може и кръстоска да е,колкото и невероятно да се струва на някой....