Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

Kralev7, on 09 May 2013 - 01:44, said:

Здравейте ,днес още един мъжкар финишира ..... Определено има раздвижване .

Попадението е на 127 м..

Браво човек.Поздравявам те за слуката много големи екземпляри.

Наслука на всички !!!

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Много-любопитен се оказа този лисунгер.Изстрел във вратъ и мозъка на вън!

Така си го направил че е готов мозък за пане :hihi:

Забелязал съм,че преди избори винаги е имало слука.По тая причина реших да постоя на едно местенце и ей на слуката дойде.Гласувах с бюлетина 223R и гласът ми беше зачетен незабавно.Наслука на всички!

Bat Geca ти неспираш бе.Бюлетината ти е печеливша продължаваи все така.Бравос.

колеги имам няколко въпроса към тези които използват 308w

1.Какви патрони използвате за да не се развалят много кожите?

2.Някои има ли наблюдение в/у патроните на Sako които са 6,6 грама?

А ,аз в събота ,към 19,00 ч в една изоставена сливова градина забелязах един едър заек / не вярвам да е женска ,че си беше доста едричко животинчето / ,който демонстративно ми показа задните части и шльопащите уши докато се отдалечаваше от мен.След ,като пододуках с ламаринката известно време / до 19,50ч,нещеш ли се появи чакал ,ама май си беше " свободно куче ".Вятъра беше ту наветрен ,ту подветрени като ,че ли ме усети .Много бързо отскочи назад ,и изчезна мІу дърветата и много високата трева.Ама ,и аз май си бях неподготвен за този момент.

ИЗВОД : видях ,че има ново котило зайци ,т. е . и чакали / свободни кучета /,а това е много добре за мен. Значи ще се ходи до икарисажа за някоя" мръвка",да ги привличем т. е. "нахраним ",пък дано сабята ми да отсече както трябва.Ще се очертае хубава пролет.Късмет на всички !

Отвори се снощи малко време за една къса вардичка.Реших да постоя на место,където не бях ловувал отдавна и към 20,30ч бях на линия.Видях една лисица,която как ли не примамвах,но файда никаква.Към 22 реших да видя дали няма някой гладник на трупа от предизборния чакал и кво да видя,един чако иска да "касира изборите".Пуснах един бърз,но не чух удар(то си беше близко де) и чакала побегна,като леко захождаше в страни.Падна на 20-25м от мястото и като видях се учудих.Брутална рана,разрез по цялата дължина на гърдите и корема и карантията на вън.Как успя да мине такова разтояние още не знам,при положение че стрелях почти насреща(лек ъгъл).Ще спестя едната снимка!На слука!

Бат Геца ,с какъв азимут захождаше чако? Само от ъгъла е причината за това поражение ,да знаеш !/ нищо лично /

колеги имам няколко въпроса към тези които използват 308w

1.Какви патрони използвате за да не се развалят много кожите?

2.Някои има ли наблюдение в/у патроните на Sako които са 6,6 грама?

Ако ще ползваш патрони с който да пазиш кожите заложи на облечените патрони,но рискуваш да загубиш и животни.Относно Sako-то аз поне се отказах трудно се намират а и мисля че при лоши метрологични условия няма да се държът така стабилно като по-големите грамажи.

Здравейте ! След няколко неуспешни варди ,този лисик ми пресече пътя, да не ми върви ! И двамата приключихме успешната разходка за вечерта - той за винаги ,а аз за вечерта / изтървах един чакал на следващата варда / !

НАУСЛУКА !!!

оплезил се е, ще падат още наслука

• 2 weeks later...

Браво за слукте колеи. За съжаление, на мен не ми остава никакво време да излизам на варда.

Може би е добра идея да се споменава оръжието и най вече калибъра на дадената "тояга"

Поздрав и на слука.

Edited by filipe708

Здравейте ! Снощи реших да изляза да се поразходя и да открия лова за м. Юни . Вардите започнаха безрезултатно,въпреки,че местата предполагаха наличието на хищници. В градините пък имаше хора ,които днес щяха да берат череши ,ако не беше заваляло. Към 23:30 ч. смених месността ,да опитам и на друго място и да се прибирам . Още с пристигането видях чакал,който се движеше ,не реагира по никакъв подводна свирката и си замина. Следващото заставане щеше да е последното . И както става повечето пъти хванах последния влак ! След като изсвирих със свирката ,изчаках няколко минути и видях как бързо,бързо се приближава чакал, който обаче не се спря ,а тръгна да ме върти да ме подветри. Свирнах още веднъж ,той спря ,след което тръгна към мен и в момента,когато спря,го заковах в гърдите на 65 м. Падна без да мръдне !

В следващия момент ,вдясно от мен видях как други два се отдалечават. Презаредих ,свирнах още веднъж ,единия спря и се обърна към мен. Не се чудих много - резултата -ударих го в гърдите на 141 м. Ефекта - падна на място без да мръдне !

Удоволствието от дубъла не може да се опише !

Предполагам ,че много от вас, ще преживеят с мен моя успех !Пожелавам на всички заразени от нашата болест много слука в надлъгването с хищниците !!!

Поздравления за двойната слука г-н Кралев! Ей хищник няма да оставиш в района...ще стана така, че Колегите ще ти се сърдят вече...:) На Другаря Сахакян ще му се наложи да ходи в съседните дружинки...:) Абе чудя се, що така оскъдни насажденията в това Долно езерово, да няма замърсяване от Нефото-завода, та за това не расте. При нас тук, докато не се ожъне няма да има лов...Айде все така да ти е слука!

Браво за слукте колеи. За съаление, на мен не ми остава никакво време да излизам на варда.

Може би е добра идея да се споменава оръжието и най вече калибъра на дадената "тояга"

Поздрав и на слука.

Здравей колега ! Оръжието ми е Tikka T3 .223 rem .болтова,varmint цев! Боеприпаси V-MAX на HORNADY 3,6 gr ; 55gr !

НАСЛУКА !!!

Поздравления за двойната слука г-н Кралев! Ей хищник няма да оставиш в района...ще стана така, че Колегите ще ти се сърдят вече...:) На Другаря Сахакян ще му се наложи да ходи в съседните дружинки...:) Абе чудя се, що така оскъдни насажденията в това Долно езерово, да няма замърсяване от Нефото-завода, та за това не расте. При нас тук, докато не се ожъне няма да има лов...Айде все така да ти е слука!

Как си Божка! Тупуркаш ли ги ? Не се притеснявай ,нито НХК ще спре да трови района,нито ние с Другаря Сахакян ще избием чакалите и свраките !

Как си Божка! Тупуркаш ли ги ? Не се притеснявай ,нито НХК ще спре да трови района,нито ние с Другаря Сахакян ще избием чакалите и свраките !

Нищо не тупуркам Петко! Напоследък няма много време от тая работа...Излизам чат-пат, ама все без слука...Оставам само нахапан от комарите и кърлежите...Айде на теб все така да ти е слука!