Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Как си Божка! Тупуркаш ли ги ? Не се притеснявай ,нито НХК ще спре да трови района,нито ние с Другаря Сахакян ще избием чакалите и свраките !

Няма да ги избием, а само ще регулираме числеността им!

Щом вчера си излязъл за чакали, значи празненството не ти се е отразило , или си починал следобед и със свежи сили ...........

Няма да ги избием, а само ще регулираме числеността им!

Щом вчера си излязъл за чакали, значи празненството не ти се е отразило , или си починал следобед и със свежи сили ...........

Аз ги ударих на 01.06.13 г. вечерта преди празника . Ти беше много ангажиран и затова не успях да споделя слуката !

Наслука и на теб !!!

• 2 weeks later...

Ей този от тази вечер...., дойде на петата минута :cap:

Поздравления за слуката,на тенекето ли дойде.

Поздравления за слуката,на тенекето ли дойде.

На ламаринката.

Благодаря и нека ти се връща!

На ламаринката.

Благодаря и нека ти се връща!

Чакам само да ожънат нивите и пак ги почвам,сега се крият в царевицата и житото и немога нищо да направя :girl_cray2: .

Здравейте колеги ! След кратка пауза снощи отново се записах сред случилите ! Спрях накрая на една слънчогледова нива и като погледнах чакалът тръгна да се изтегля навътре в блока . Избавках му и той спря , в случая завинаги ! Екземплярът е мъжки, отстрелях го на 55 м. .

Наслука на всички!!!

г-н Кралев, остави ги да починат малко тези хищници бре...много яко си ги зачесал...:) Поздрави и все така слука да имаш!

Божка както се казва на френски - луд умора няма ,само се поти ! Снощи комарите ми разказаха играта ,ама аз си стоя все едно,че нищо не се е случило ! Луда работа !

Наслука и на теб !

Здравейте колеги. Преди няколко дни реших да захраня едно мое чакало което бях поизоставил тази година.Вървейки по пътеката се преминава през местности с пасища, горички и храсти.За моя голяма изненада зад един от храстите ме чакаше изненада!Две уши мърдат ! И си викам на ум я да видим кой кого ще издебне сега :acute: Вадя телефона и тръгвам към храста вървя :16:,още вървя :16: като хищник вървя :16: и другото може да видите на видеото!

http://vbox7.com/play:45b63da536

Edited by georgi27

Всъщност дебнеше мишки но мисля ,че стана добре :camera:

Наслука колеги !

Направо е супер .... на който не му харесва , няма вкус ! :nea:

Наслука !

Поздравления колега,другият път да я снимаш в близък план как позира ;-).

Пробвах се наистина колко мога да я приближа и се видя :16: за нейно щастие тази среща не беше с моя другар ИЖ и неговите 4/0 :AR15firing::AR15firing: но така било писано да живее !

Наслука и дано следващият път да е лиса и ИЖ на една снимка както ми пожела колегата а4о92 ;)

Edited by georgi27

...................

Пробвах се наистина колко мога да я приближа и се видя :16: за нейно щастие тази среща не беше с моя другар ИЖ и неговите 4/0 :AR15firing::AR15firing: но така било писано да живее !

Наслука и дано следващият път да е лиса и ИЖ на една снимка както ми пожела колегата а4о92 ;)

Де да го имах и аз този късмет!Но следващия път да я покажеш как си я гътнал!Наслука ! :cap:

Здравейте ! Снощи реших да изляза да се поразходя и да открия лова за м. Юни . Вардите започнаха безрезултатно,въпреки,че местата предполагаха наличието на хищници. В градините пък имаше хора ,които днес щяха да берат череши ,ако не беше заваляло. Към 23:30 ч. смених месността ,да опитам и на друго място и да се прибирам . Още с пристигането видях чакал,който се движеше ,не реагира по никакъв подводна свирката и си замина. Следващото заставане щеше да е последното . И както става повечето пъти хванах последния влак ! След като изсвирих със свирката ,изчаках няколко минути и видях как бързо,бързо се приближава чакал, който обаче не се спря ,а тръгна да ме върти да ме подветри. Свирнах още веднъж ,той спря ,след което тръгна към мен и в момента,когато спря,го заковах в гърдите на 65 м. Падна без да мръдне !

В следващия момент ,вдясно от мен видях как други два се отдалечават. Презаредих ,свирнах още веднъж ,единия спря и се обърна към мен. Не се чудих много - резултата -ударих го в гърдите на 141 м. Ефекта - падна на място без да мръдне !

Удоволствието от дубъла не може да се опише !

Предполагам ,че много от вас, ще преживеят с мен моя успех !Пожелавам на всички заразени от нашата болест много слука в надлъгването с хищниците !!!

Усетих че ще падат нали? малко съм в почивка до август не дават бележки до тогава ще се наслаждавам на вашите слуки, не мога да разбера каква е тази политика с бележките при нас нали си плащаме членският внос ?

Здравейте колеги

От много време не съм писал в темата, но това не значи, че не ходя на варда и нямам какво да покажа.

Лисицата уцелена в сърцето е от началото на месеца, а другите две са от 21 и 22 <петак и събота>

Интересното е че и трите лисици са убити на едно и също място, като времето по което излизат е между 20.30-21.15

Разстоянието е 180 крачки, около 140-150м. Калибър 30-06, патрон сако хамърхед 180 грейна.

Тъпото в случая е че варненското сдружение не дава бележки за хищник и насила ме прави бракониер.

Поздрави и наслука

Недай си Боже те пипнат какво ще правиш, заради 1лисица ? наслука

Недай си Боже те пипнат какво ще правиш, заради 1лисица ? наслука

Мястото на което заставам е такова, че имам видимост на километър, така че ако идва враг прибирам пушката в калъфа и започвам да бера гъби.

И ако идват на мерник три,на автоматичен ... огън бий ;) скапана работа но поне не е само при вас така

Мястото на което заставам е такова, че имам видимост на километър, така че ако идва враг прибирам пушката в калъфа и започвам да бера гъби.

Поздравления за слуката,напълноте подкрепям на твое място бих постъпил по същият начин.Ходи с калъфът и продължавай да ни радваш с такива фотоси.Ловът на хишник е целогодишен и ако си доказал че незлоупотребяваш с това,тези който ти отказват бележка са бракониери.

В крайна сметка какви са последствията, ако те хванат да ловуваш на хищник без бележка? Глоба, отнемане на оръжието, друго? Все пак всеки трябва да си знае цената на поетия риск и да си прави сметка дали си заслужава. Отделно това, че пушката е в калъфа, не мисля, че ще спаси някой от наказание... :/

Edited by kesh