Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Колега ти все едно си на пъдпъдъци бре, така ги биеш че.................... евала нямам думи!

Ако продължаваш така ще им видиш сметката :good:

Благодаря ти ! Няма такава опасност ! Ако беше нещо хубаво да свърши ! Ама чакалите едва ли !

Поздрави и наслука !

Здравейте колеги ! След вчерашния уморителен ,но приятен групов лов на яребица , реших да изляза на варда малко да релаксирам преди новата седмица . Щеше да е за малко, но като се почне няма спиране . Застанах на първото място,където бях предвидил и зайко заплака . На третата минута чакала излезе на ръба на камъша и започна да изучава обстановката . Засвирих отново и не му изтърпя търпилката . Тръгна към мен и в момента, в който спря ........ падна ! Преместих се на още две места ,свирих ,но никакъв ефект . Застанах на следващото място и засвирих . След около 5 минути три чифта очи тихомълком вървяха към мен . Първият спря и умря ,но другите не разбраха и след презареждане падна и втория ! Тогава почна надлъгването с третия ! Почна да бяга наляво , надясно и да ме лае . По едно време спря , изпъна врата и започна да вие ! Заковах го в тази култова поза ! Оказа се огромна/ и много тежка/ женска ! До сега в скромната ми практика такова животно не бях отстрелвал ! След това реших да пробвам на пребиране още едно място, където млада женска изскочи на първо повикване и остана на място ! Така приключих вечерта !

Поздрави и наслука на всички !

Ти неспираш да ме изумяваш,бях решил ,че вече си на върхът на човешките възможности и с тази варда ............... :good: .

Здравейте колеги ! След вчерашния уморителен ,но приятен групов лов на яребица , реших да изляза на варда малко да релаксирам преди новата седмица . Щеше да е за малко, но като се почне няма спиране . Застанах на първото място,където бях предвидил и зайко заплака . На третата минута чакала излезе на ръба на камъша и започна да изучава обстановката . Засвирих отново и не му изтърпя търпилката . Тръгна към мен и в момента, в който спря ........ падна ! Преместих се на още две места ,свирих ,но никакъв ефект . Застанах на следващото място и засвирих . След около 5 минути три чифта очи тихомълком вървяха към мен . Първият спря и умря ,но другите не разбраха и след презареждане падна и втория ! Тогава почна надлъгването с третия ! Почна да бяга наляво , надясно и да ме лае . По едно време спря , изпъна врата и започна да вие ! Заковах го в тази култова поза ! Оказа се огромна/ и много тежка/ женска ! До сега в скромната ми практика такова животно не бях отстрелвал ! След това реших да пробвам на пребиране още едно място, където млада женска изскочи на първо повикване и остана на място ! Така приключих вечерта !

Браво Петко!

Почваме и при нас.

Браво колега а бе много чакал много нещо при вас при нас на година ако паднат два три е нещо но ги няма.На слука. ;)

Браво колега а бе много чакал много нещо при вас при нас на година ако паднат два три е нещо но ги няма.На слука. ;)

Радвайте се че ги нямате ! Тази вечер досега имам 4 бр. .

До утре !

Поздрави !

Edited by Kralev7

Здравейте колеги ! Предварително се извинявам ,ако дойда на някой в повече ! Снощи отново ми върза зара / щото ходя да играя , та зара има шанс да ми върже / ! Излязох малко късно ,но пък свърших добра работа ! Отстрелях 5 бр. чакали ,като двата на дубле ! Още щом засвирих и първия изкочи като тапа на не повече от 100 м. и застана на ръба ......... ,и там остана ! Преместих се ,засвирих и на втората минута излязоха два . Тръгнаха към мен ,единия спря и ...... нещо му стана ! Другия не се усети и отиде да го души ! Може би от миризмата му стана и на него нещо ! Снимах и тръгнах да заставам на друго място ,но влизайки в нивата, засякох 4-тия и не можах да му свиря ........! Преместих се на друго място и зацърках с Хубертос . На 10 мин. Се показаха два ,но успях да отстрелям само единия !

Ползувайте свирките - работят !

Извинявайте ! Поздрави и наслука !

Е неслучайно носиш това хубаво име ;-),сигурен съм ,че като дойде белият ще оцелиш в десятката,стискам палци.

Здравейте колеги ! Предварително се извинявам ,ако дойда на някой в повече ! Снощи отново ми върза зара / щото ходя да играя , та зара има шанс да ми върже / ! Излязох малко късно ,но пък свърших добра работа ! Отстрелях 5 бр. чакали ,като двата на дубле ! Още щом засвирих и първия изкочи като тапа на не повече от 100 м. и застана на ръба ......... ,и там остана ! Преместих се ,засвирих и на втората минута излязоха два . Тръгнаха към мен ,единия спря и ...... нещо му стана ! Другия не се усети и отиде да го души ! Може би от миризмата му стана и на него нещо ! Снимах и тръгнах да заставам на друго място ,но влизайки в нивата, засякох 4-тия и не можах да му свиря ........! Преместих се на друго място и зацърках с Хубертос . На 10 мин. Се показаха два ,но успях да отстрелям само единия !

Ползувайте свирките - работят !

Извинявайте ! Поздрави и наслука !

Е как да не те поздрави човек за слуката пак.Поздрави и На слука. ;)

И ти да си жив и здрав Маноле !

Ти много помагаш на моя любим лов пъдпъдъчия дано има много колеги като тебе.Пак го казвам при нас чакали поне там където ходя за пъдпъдъци няма пък и лисици няма не знам що е така.Ако паднат два три чакала и две три лисици на сезон е много.На слука. ;)

Ти много помагаш на моя любим лов пъдпъдъчия дано има много колеги като тебе.Пак го казвам при нас чакали поне там където ходя за пъдпъдъци няма пък и лисици няма не знам що е така.Ако паднат два три чакала и две три лисици на сезон е много.На слука. ;)

За да няма лисици и чакали има някой , дето ги превъзхожда и тормози !

За да няма лисици и чакали има някой , дето ги превъзхожда и тормози !

Може може но не съм чувал някой да се хвали че е удрял поне по пет шест хишника на година.Едно време имаше лисици много ходех на варди постоянно и си имах слука ама много намаляха и това е.Баща ми за една година беше изкарал от дупките с нашия ягтериер Феро 74 броя но това преди много години преди 90 - те.Поздрави и На слука. ;)

Edited by Манол Манолов

Здравейте колеги ! Снощи беше интересна вечер ,но и малко отчайваща ! Отстрелях 3 лисици ,3 чакала и видях още 7-8 бр., по които не успях да стрелям / наплашени от първите изстрели не наближиха /. След 96 бр . отстреляни в този район, продължават да бълват и нямат край ! А всичко това иска много,много храна ! Вече поне вардите станаха по интересни и атрактивни ! За отбелязване е ,че отстрелях единия чакал на 207 м. , което е мое лично постижение !

Наслука на всички и ......... Бъдете Здрави !

Нечовек, а "машина"!!! Продължавай все така ;)

Здравейте колеги ! Снощи беше интересна вечер ,но и малко отчайваща ! Отстрелях 3 лисици ,3 чакала и видях още 7-8 бр., по които не успях да стрелям / наплашени от първите изстрели не наближиха /. След 96 бр . отстреляни в този район, продължават да бълват и нямат край ! А всичко това иска много,много храна ! Вече поне вардите станаха по интересни и атрактивни ! За отбелязване е ,че отстрелях единия чакал на 207 м. , което е мое лично постижение !

А бе ти на цяла България изби чакалите.Браво на дали има толкава отстреляни чакали някъде.На слука. ;)

Ако някой ми беше казал че има толкова много чакали на едно място щех направо да му се изсмея.

Свалям ти шапка :hi: .

Колега, ако имаше научни звания в лова на хищници, ти щеше да си академик!!!

Браво! Страхотни постижения - явно плод на добра комбинация от упоритост, умения и добър уред...

Честито на Петко за титлата! Мисля, че заслугата му е безспорна. Унищожаването на вредния дивеч е ловна категория, в която количеството е определящо. Затова колеги, които по своеобразен начин са превърнали вардата за хищници в удоволствие и спорт със собствени правила, не трябва да критикуват тези, които за сметка на почивката си и времето за семейството допринасят за спокойното размножаване на полезния дивеч.

Поздрави и наслука!

Благодаря ви колеги за признанието ! Влязох във форумите за да общувам със съмишленици ,а не да се меря с някой ! Само тези ,които знаят за какво става въпрос могат да ме разберат ! Пък и това е ............. само едно хоби ! Нека да бъдем хора и да се уважаваме !

Бъдете здрави и наслука!

Ти найстина заслужаваш това признание,честито.А на хората с малки душици не обръщай внимание нека живеят в свой измислен свят.Продължавай да ни радваш с твойте успехи.

Наслука.