Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На варда за хищници

Recommended Posts

Ачка много добре се е получило,ама много голо поле ми се струва и заради това,хищниците се страхуват да излизат рано.Пипат ли "захранката"????

Еми то при нас с това модерно земеделие не остана необърната земя.Миналата седмица обърнаха нивите от царевица а тъкмо беше почнала да се храни гъска там :girl_cray2: .Тези места са вече бивши вилни зони,тук има малко долове и дрънкаш,и тук въртят гадинки(излизат да мишкуват),по принцип около седмица само обикалят касетката и взимат това което е разхвърляно около нея.После като свикнат немога да им смогна на храна,тогава започват да идват и по-смело.

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Еми то при нас с това модерно земеделие не остана необърната земя.Миналата седмица обърнаха нивите от царевица а тъкмо беше почнала да се храни гъска там :girl_cray2: .Тези места са вече бивши вилни зони,тук има малко долове и дрънкаш,и тук въртят гадинки(излизат да мишкуват),по принцип около седмица само обикалят касетката и взимат това което е разхвърляно около нея.После като свикнат немога да им смогна на храна,тогава започват да идват и по-смело.

:cap: На кое място ги има тези гъсета,колега,дай малко инфо ?

:cap: На кое място ги има тези гъсета,колега,дай малко инфо ?

По Дунава северозападнала България,нощуват в блатата на Румъния и прелитат да се хранят при нас,но сега какво ще ядът незнам :girl_cray2: .

Здравейте колеги ! Ялова вечер като цяло ! Отстрелях голям лисугер , който ме въртя около 10 минути ! Най - интересното е,че това е хищник N 140 , отстрелян за сезона !

Бъдете здрави и наслука !

Имаш време за 150 брой.

Чакам да се обадиш.

Здравейте колеги ! Тази вечер беше малко по-добре ! Реших да свирна на място ,където скоро не бях ходил . Засвирих с PC 2 и зачаках . След около 2 мин . Видях чакал ,който бавно идваше към мен . Вървеше си спокойно и на около 250 м. спря и започна да гледа към мен ! Продължих да свиря ,но той си стоеше като препариран ! Виждах само очички/ имаше мъла / и не ми се стреляше на тъмно ! Докато го наблюдавах, в оптиката ми влезе друг ,който мина между мен и първия . В следващия момент , спря и той . Продължих да свиря и той тръгна към мен бавно ,бавно ! В момента ,в който спря /132 м. / ,го заковах без да мръдне !

След снимката се преместих на друго място . Засвирих и млада женска много бързо се появи от камъшите и тръгна към мен ! В момента на спирането - предотвратих тръгването !

Бъдете здрави и наслука !

Aйде още 8 бр до 150-ия ;) Наслука

Аз днес ходих до стървището, където имам заложена кожа на диво прасе от преди около месец и даже на са я пипнали :(

Здравейте колеги! Тази сутрин реших да направя сефтето на новата си придобивка ЧЗ 550 LUX

к. 243w , и ето резултата.

attachicon.gifснимка0012.jpg

Явно бяха доста закъсали защото още след първия писък на зайчето в галоп се носеха към мен , първия падна на 50 метра , а втория се спря на около 150м за да види какъв е този гърмящ заек и там си остана.

Весели празници и наслука!

Като за сефте с новата пушка на дубле - майсторска работа ;)

Aйде още 8 бр до 150-ия ;) Наслука

Аз днес ходих до стървището, където имам заложена кожа на диво прасе от преди около месец и даже на са я пипнали :(

Ванка и при нас е така на едното стървило.Цяла седмица кожите не са пипнати,но снощи си поиграхме с една лисица и накрая се на мести за снимка ;) ...

Здравейте колеги ! И на моето чакало не са пипнали нищо , но рано или късно ще дойдат ! При такива температури / около + 10 градуса/ не са усетили глад ,мишки дал Господ ! Но да не забравяме ,, След хубавото време идва лошо " ! Затова не унивайте , а се гответе за лошото време !

Весели празници и наслука !

Браво адаш! Това си е постижение. Особено с тази къса цев. То и късмет се иска, не само майсторлък.

На слука!

Наистина самото постижение е доста невероятно и си е и късмет, първи изстрел и лисика падна веднага контролен при който и неразбрах дали съм го улучил. При положение ,че се изкефих доста от стрелбата веднага прибрах лисика в един найлонов чувал парфюмиран с райд, любопитно ми е попадението мисля че първия е във врата за втория незнам дали съм го улучил , но аутопсията при препаратора ще покаже.

За пушлето мога да кажа само положителни работи,имам го от някъде към три месеца и до сега съм изстрелял около 900 бр.патрони ,предимно по мишени и ей така за кеф,от скромния ми ловен опит от 2006 г. до сега съм сменил близо към 30-на пушки и незнам колко килограма гилзи съм издухал през цевите ,та горе-долу имам някаква представа.

Пушка мар. TANFOGLIO мод.APPEAL кал.22 WMR цев. 45.5 СМ. амониция WINCHESTER 22 WMR JHP 40 gr.

post-951-0-90896600-1388088723_thumb.jpg

Наистина самото постижение е доста невероятно и си е и късмет, първи изстрел и лисика падна веднага контролен при който и неразбрах дали съм го улучил. При положение ,че се изкефих доста от стрелбата веднага прибрах лисика в един найлонов чувал парфюмиран с райд, любопитно ми е попадението мисля че първия е във врата за втория незнам дали съм го улучил , но аутопсията при препаратора ще покаже.

За пушлето мога да кажа само положителни работи,имам го от някъде към три месеца и до сега съм изстрелял около 900 бр.патрони ,предимно по мишени и ей така за кеф,от скромния ми ловен опит от 2006 г. до сега съм сменил близо към 30-на пушки и незнам колко килограма гилзи съм издухал през цевите ,та горе-долу имам някаква представа.

Пушка мар. TANFOGLIO мод.APPEAL кал.22 WMR цев. 45.5 СМ. амониция WINCHESTER 22 WMR JHP 40 gr.

На тази пушка оптиката не се ли монтира към цевта или се слага на дръжката отгоре???

Здравейте колеги ! Снощи вече нямаше мъгла и резултатите бяха налице ! Отстрелях 3 бр. чакали и 1 бр. лисица ! Нищо различно от стандартни варди ! Най-важното за отбелязване ,че имаше животни и те реагираха на PC 2 и PC 3 !

Весели празници и наслука !

Още една такава варда и ги забиваш на 150 бр. ;) Наслука, колега и весели празници!

Още една такава варда и ги забиваш на 150 бр. ;) Наслука, колега и весели празници!

Благодаря ти колега за искрените пожелания ! Пожелавам ти много здраве и ловни успехи през новата година !