Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На варда за хищници

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Снощи излязох да се поразходя ,щото прогнозата не вещае хубаво за вардеше време ! Получи се интересна вечер - паднаха 4 животни , 3 чакала и един лисик ! Лисика отново беше като малка сърничка !

Поздрави и наслука !

Браво колега разби ги..

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Здравейте колеги ! Снощи без да се съобразя с факта ден преди пълнолуние ,реших да изляза да повардя ! На къра беше много светло ,но реших да не си провалям вечерта . Паднаха три млади чакала ,там където миналата седмица паднаха четири! Получиха се три чудесни изстрела на прилични разстояния в неголеми мишени !

За пореден път по време на пълнолуние си падат животни !

Наслука !

Поздравления, Петко!

Преди време беше почнал да правиш и клипчета на изстрелите си, но напоследък не си ни показвал?

Поздравления, Петко!

Преди време беше почнал да правиш и клипчета на изстрелите си, но напоследък не си ни показвал?

Прав си така е . Като ми се отдаде възможност ще снимам !

Наслука!

Здравей колега ! Да му мислят колегите - в землището ни е фраш от яребици и зайци ! И на хайките ще им е трудно !

За година и половина паднаха 321 бр. /триста двадесет и един чакала и лисици /

Поздрави и наслука !

Благородно ти завиждам, все такава слука да имаш.

Колеги аз ловувам в ловните полета в който Петко Кралев изби доста хищници и смея да твъртдя че това допренесе много за полезния дивеч. Сега по време на лов почти няма случай да не се видят по 2-3 заека и по някое ято яребици. Миналата седмица карайки през полето за да отида до сборното място пред колата мина много голямо ято от малки късно излюпили се яребици а по време на излета видях 3 заека. Продължавай с начинанието Петко и нека твоята болест зарази още колеги.

Колеги аз ловувам в ловните полета в който Петко Кралев изби доста хищници и смея да твъртдя че това допренесе много за полезния дивеч. Сега по време на лов почти няма случай да не се видят по 2-3 заека и по някое ято яребици. Миналата седмица карайки през полето за да отида до сборното място пред колата мина много голямо ято от малки късно излюпили се яребици а по време на излета видях 3 заека. Продължавай с начинанието Петко и нека твоята болест зарази още колеги.

То хубаво го хвалиш,ама вземете,че му помогнете малко.....или поне на някои банкет го поканете ;)

Edited by Sandanski

Здравейте колеги ! Нека да има дивеч ! Едни ще намаляват хищниците ,други полезния дивеч - трябва да има баланс в природата ! Когато има много,ще има повече разрешени излети и няма да се налага да има бракониерски прояви / блажени са верующите / ! Снощи падна още една лисица ,реагирала остро на ранения заек !

Поздрави и наслука !

post-54170-0-38478900-1410556220_thumb.jpg

Вчера прибирайки се от лов реших да мина край нивите където петко постоянно ги бие гадовете. Спирайки на първата нива се натъкнах на млад чакал който безпричинно тръгна срещу мен. Бях с гладкоцевна пушка 12 калибър която завинаги спря младия хищник. Продължих втора нива всичко беше изчистено. Спрях на третата нива и още преди да загася двигателя и да сляза пред колата на около 40 метра се вдигнаха 3 чакала. Последва бърза стрелба по единствения възможен защото другите влязоха в гъстото. 40 метра разстояние, боеприпас 5/0, един изстрел. Последва снимка и така с два отстреляни чакала се прибрах удовлетворен. Снимки нямам възможност да кача в момента. Май ще тръгвам по пътя на майстора на хищниците.

Вчера прибирайки се от лов реших да мина край нивите където петко постоянно ги бие гадовете. Спирайки на първата нива се натъкнах на млад чакал който безпричинно тръгна срещу мен. Бях с гладкоцевна пушка 12 калибър която завинаги спря младия хищник. Продължих втора нива всичко беше изчистено. Спрях на третата нива и още преди да загася двигателя и да сляза пред колата на около 40 метра се вдигнаха 3 чакала. Последва бърза стрелба по единствения възможен защото другите влязоха в гъстото. 40 метра разстояние, боеприпас 5/0, един изстрел. Последва снимка и така с два отстреляни чакала се прибрах удовлетворен. Снимки нямам възможност да кача в момента. Май ще тръгвам по пътя на майстора на хищниците.

Е и тая ако я почнеш ,вече наистина ще те изгонят от вас ! Но хобито иска жертви !

Но както се казва ,жена която пречи на лова - трябва да се сменя !

прав си приятелю- найстина може да ме изгонят, но колкото и кофти да звучи--(и тва не е проблем)

Лисичари:

post-46426-0-20735900-1410888148_thumb.jpg

прав си приятелю- найстина може да ме изгонят, но колкото и кофти да звучи--(и тва не е проблем)

Да са ни живи и здрави женички те ,че и на тях не им е леко с нас!

Аз от моята жена оплаквания нямам. Сигурно ако беше някоя другя нямаше да сме вече заедно. Моята ме търпи достатъчно с тази моя болест (лова).

След няколко безуспешни варди и мен ме споходи слуката. На 19. 09. 2014г. реших да пробвам едно от любимите ми места, в 07,00 часа започнах серенадата но до 07, 30 нищо. реших да пусна зайчето за последен път преди да си тръгна и бях атакуван в гръб от два чакала които дойдоха на 5 метра от мен. Последваха два изстрала от 243-та и единия се пренесе в вечните ловни полета.

Честито колега . Хубаво клипче си направил . Наслука .

Два младежа... дистанция около 20 метра....единия го пропуснах за съжаление... ще има реванш...скоро

10449949_10203558396735115_3074462059371

Здравейте колеги ! В четвъртък вечер излязох да пробвам места ,където скоро не бяха просвирвани ! Резултата беше повече от успешен ! Паднаха шест броя чакали ! По закона на Мърфи ,този който падна без да мръдне ,му загубих мястото и не можах да го снимам ! Двата на снимката паднаха на дубле ,за около 10 секунди !

За съжаление не мога да кача снимките през IPad -а !!!

Поздрави и наслука !

И аз да се похваля с два хищника от тази вечер. Един чакал и една лисица на която снимката не е много морална, ноооо такава съм я направил.

post-18187-0-27831500-1412023998_thumb.jpg

post-18187-0-74345600-1412023998_thumb.jpg