Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Време на примамване 7-8 минути. Дистанция около 50 метра. Наслука

post-56889-0-49449300-1427288188_thumb.jpg

Време на примамване 5 минути. Дистанция около 50 метра. Наслука

post-56889-0-52354000-1427369415_thumb.jpg

• 2 weeks later...

Наслука на всички онези, които трепят хищници с оръжия за слонове. Днеска имам 2 чакала с 22 лр Ремингтон - 597. Имам го от 4 дена. Е вярно, всеки един от тях изяде по 3 патрона. Нямам навика да правя снимки. Наслука на всички.

Наслука на всички онези, които трепят хищници с оръжия за слонове. Днеска имам 2 чакала с 22 лр Ремингтон - 597. Имам го от 4 дена. Е вярно, всеки един от тях изяде по 3 патрона. Нямам навика да правя снимки. Наслука на всички.

Честита слука !

Недей така с рогата, всеки си избира калибъра, пък и не всеки може да си позволи две карабини в дребен и едър калибър ...

М/у другото и аз започнах с 22 ЛР / първа ми карабина / , но скоро я смених за 223 и с него за хищник до сега ..

Ако сега започваш, нещата се получават с животните ... , но след време ще е друго ..

давай Станчо вървиш по добър път и дано станеш следващия признат хищничар

Време на примамване 5 минути. Дистанция около 50 метра. Наслука

attachicon.gifNordik-predator-pre-tuned-Bulgaria.jpg

Поздрави за слуката , искам да попитам за фенерчето,модел и т,н,

• 2 weeks later...

от растоянието на флоберката ги бия с чифтето за по сигорно :trumpet:

Май не е по-сигурно, защото взимаме бележки с един приятел. Ходим заедно на едни и същи места. Той е с ИЖ 27 аз с Ремингтон 597. Налага се да му давам от моите за да отчита. А той е по-опитен ложец от мене и ходи и по-често, защото е местен.

Снощи един чако към 10:10. Излезнаха много рано. В 08:40 вече виеха от всички страни, но поради луната не излезнаха на открито. Към 09:30 видях един на около 200 м. да се движи покрай храстите. Изчаках да се появи на изстрелно разстояние, но той не мислеше така. Бях решил към 10 часа да свирна 3-4 пъти със свирката и да си тръгвам. Така и направих. След третото изсвирване изведнъж изникна като таласъм на 70-80 метра от мен. Стрелях на разстояние около 50 м. След първия изяде още три, като последните два определено не бяха нужни ама за по сигурно, че вече сигурно имам 5 бр уж паднали пък после ги няма. Единият го видях след седмици отдалеч очевадно куцащ с преден десен крак, някои от тях явно и са умрели. Това е, сега отивам да чистя пушката. Наслука на всички.

Още един звяр от 10.05.2015 г., време за примамване около 5 минути, час на изтрела 20:40, дистанцията беше около 30 метра, оръжието е Берета (автомат), боеприпас 4/0 магнум ;)

post-23334-0-51053300-1431353542_thumb.jpg

Edited by Pointer_03

А къде остана ловната етика колеги? И аз ги стрелям,но не и през размножителния период.Чудя се,и дали е наша работа да се бъркаме в делата на Майката Природа,на която ние също сме подвластни.

А къде остана ловната етика колеги? И аз ги стрелям,но не и през размножителния период.Чудя се,и дали е наша работа да се бъркаме в делата на Майката Природа,на която ние също сме подвластни.

Колега, това е дъвкано толкова много пъти и няма еднозначен отговор. Истината е една - щом е разрешено всеки си има глава на раменете и си решава сам за себе си. Айде със здраве.

Агнешки неволи :D Време на примамване 4-5 минути. Дистанция на стрелба около 130-150 метра. Наслука

post-56889-0-17840700-1431412167_thumb.jpg

Edited by NP Bulgaria

Един много гладен чакал, остана на място след само 50 секунди ....Може би една от най-бързите...Явно се е намирал много близо...

post-56889-0-10975800-1431598158_thumb.jpg

Поздрави и наслуак